Ядоса ме това, че ......

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Публикувай отговор
Аватар
bouquet
Чист кофеин
Мнения: 7054
Регистриран на: Дек 9, '09, 22:02
Получил благодарност: 1 път

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от bouquet »

Много съм ядосана, тъжна и ....бясна съм!
Една приятелка, с която се знаем от 35г!!! ми дължи едни пари вече 2 години. Нищо не казах през това време за парите, но тя си позволи да постъпи меко казано грубо...Спрях комуникация преди половин година и днес ми се включва по вайбър...Попитах кога ще ми се издължи и.....бях залята с помия! Нямам думи да опиша колко съм разочарована! Как може да има такива хора?! Не стига че две години ми бави парите, ами има наглост и да ме напада! Замълчах, то е ясно, че приятелството ни приключи и искам само да си взема парите/ които другата седмица щяла да даде на сестра ми/ и да забравя за нея. Как се забравя такова отношение?! Защо има зли хора?!
Търся добри хора
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от milena02 »

Букетче, нали знаеш приказката: "Ако искаш да се отървеш от някой, дай му пари на заем". Аз сериозно се тревожа, когато някой приятел, на когото държа, ме помоли за такава услуга (не че му отказвам, но се тревожа), защото съм имала случай като твоя. Приятелка - толкова близка, че дъщеричката й ми беше шаферка на сватбата - имаше затруднения по разни кредити и аз с удоволствие й услужих с немалка сума. Оттогава до днес - това са вече повече от 10 години, не съм й видяла очите. Бе, мацко, ми идеше по едно време да й кажа, ами майната им на смотаните пари, обади се, кажи жива ли си, здрава ли си, ела да пием по едно вино. Просто я загубих, тя изчезна. Наскоро от общи познати научих, че е получила инсулт, но дори не посмях да й се обадя да я видя как е, за да не я притеснявам.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31689
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1030 пъти
Получил благодарност: 2422 пъти

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от Мария Николова »

Имам няколко неща да кажа по въпроса.
Първо. Парите струват толкова, колкото ти е зор да ги намериш в момента. Много повече от стойността им!
Второ. Паричните отношения са делови отношения, освен, ако подарявате някаква сума. Тук няма място за прословутата емпатия.
Трето. Много пъти и съм давала и съм получавала заеми. Когато аз търся заем, отивам с готова разписка. (Ако зная, че мога да върна парите до 10 число, винаги се задължавам до 20 число и ги връщам преди крайния срок и с малко над сумата.) Когато ми искат заем първо искам разписка и тогава броя паричките. И имам едно на ум, че е възможно да не си получа обратно паричките. :swait: Ако сумата е малка и зная, че няма от къде да се събере, за да бъде някога върната, я подарявам, имам ли възможност. Ако нямам - отказвам.
Не съм ползвала "по предназначение" неиздължена разписка. :lol:
Тя служи само на задължения - да го стимулира да остане такъв, за какъвто го мисля. Почтен.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
bouquet
Чист кофеин
Мнения: 7054
Регистриран на: Дек 9, '09, 22:02
Получил благодарност: 1 път

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от bouquet »

Парите не са проблемът. Две години дума не отворих за тях....Но да ми дължи и да ме обижда, нямаше как да търпя! Може ли да си токова нагъл, че не само да не се извиниш, че не си ги върнал, ами и да обиждаш, да нападаш?! Чудя се сега по-добре ли се чувства....И също така се чудя дали др. седмица ще ги върне все пак!
Търся добри хора
сюзан
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Юни 12, '14, 10:56
Местоположение: Стара Загора
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от сюзан »

Няма ненаказано добро!
За да направиш прерия
ти трябва пчела и детелина,
и една мечта голяма.
Но само и мечта ти стига
ако пчела и детелина няма.
Емили Дикинсън
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31689
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1030 пъти
Получил благодарност: 2422 пъти

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от Мария Николова »

bouquet написа:Парите не са проблемът. Две години дума не отворих за тях....Но да ми дължи и да ме обижда, нямаше как да търпя! Може ли да си токова нагъл, че не само да не се извиниш, че не си ги върнал, ами и да обиждаш, да нападаш?! Чудя се сега по-добре ли се чувства....И също така се чудя дали др. седмица ще ги върне все пак!
Зная как втрещява такова поведение. :nod: Това е някакво извратено чувство за вина и поведението й е под девиза "нападението е най-добрата отбрана". И да, колкото и невероятно да ни изглежда, тя се чувства по-добре.
Ще чакам развръзката другата седмица. :gush:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
bouquet
Чист кофеин
Мнения: 7054
Регистриран на: Дек 9, '09, 22:02
Получил благодарност: 1 път

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от bouquet »

Ясно ми е, че като ме напада се чувства по-силна....Не ми е ясно с какво провокирах такова поведение...
Явно няма ненаказано добро.....
Даже не ми се мисли за др. седмица. Искам да забравя...И да не ме боли толкова.
Търся добри хора
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31689
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1030 пъти
Получил благодарност: 2422 пъти

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от Мария Николова »

сюзан написа:Няма ненаказано добро!
Светле, :gush: винаги ще споря против това обобщение - има! Щом ти си добър човек, защо мислиш, че си единствена на земята?
Представи си от колко хилядолетия насам доброто щеше да изчезне от човечеството, ако обобщението ти беше вярно.
Вярното е, че не живеем в идеален свят и хората сме различни - върлини и с изкривен гръбнак, сияйни и сърдити на целия свят, лицемери и искрени, възпитани и невъзпитани, почтени и непочтени, добри и лъхащи на злоба.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
mama_li

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от mama_li »

Букетче, по-добре не мисли за другата седмица! Отпиши и парите и нея!
И аз съм в ситуация подобна на Милена. От години прериодично ми се искат заеми с обещания за връщане след месец, половин година и т.п. ... Когато съм могла съм давала, но е имало и някой случай на отказ. За връщане - не говоря. Последно беше преди десетина дена. За себе си реших, че съм до тук! При следващо обаждане, ще го чуе и въпросното лице, даже не мога да я нарека близка :snif: .
И ще продължа напред. Както казват хората "имАла си, дала си".
сюзан
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Юни 12, '14, 10:56
Местоположение: Стара Загора
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от сюзан »

Мария Николова написа:
сюзан написа:Няма ненаказано добро!
Светле, :gush: винаги ще споря против това обобщение - има! Щом ти си добър човек, защо мислиш, че си единствена на земята?
Представи си от колко хилядолетия насам доброто щеше да изчезне от човечеството, ако обобщението ти беше вярно.
Вярното е, че не живеем в идеален свят и хората сме различни - върлини и с изкривен гръбнак, сияйни и сърдити на целия свят, лицемери и искрени, възпитани и невъзпитани, почтени и непочтени, добри и лъхащи на злоба.
Мери, да ти кажа право, това не е моето верую. Просто цитирах една фраза, на която не ми се иска да вярвам.
Цял живот съм си патила от наивната си вяра, че хората са добри по природа и още си патя.
За да направиш прерия
ти трябва пчела и детелина,
и една мечта голяма.
Но само и мечта ти стига
ако пчела и детелина няма.
Емили Дикинсън
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”