Ядоса ме това, че ......

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Публикувай отговор
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от Havga »

Не ме ядоса, доповръща ми се .....

https://www.24chasa.bg/mnenia/article/7 ... 2ib6sMIXQM

До къде го докарахме! Платени медии, платени тролове, платени прокурори и съдии, марионетки и калинки навсякъде! Некадърност и некомопетентност, прикрита със сервилност и дребнодушие! Пфу.
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31531
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 817 пъти
Получил благодарност: 1738 пъти

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от Мария Николова »

Нищо ново под слънцето! 8-)
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от milena02 »

Havga написа: Мар 28, '19, 15:32 Не ме ядоса, доповръща ми се .....
Няма автор. :hmmm: Това е доста красноречиво: никой не би се подписал под подобна излагация. В такива "деликатни" случаи, когато има поръчка за статия, обикновено се слагат псевдоними - от една страна за повече убедителност, от друга - за да може да се хонорува (т.е. да се осчедоводят парите за откупка на авторско право върху материала). Тук и псевдоним няма. Т.е. текстът е получен напълно готов, откупено е рекламното място, където да бъде публикуван. Сигурна съм, че не е писан от никой от редакцията на Часовете. Това е вестник, където кракът ми не би стъпил, но просто виждам между редовете, че това не е перо на редови журналист; ние просто не пишем по този начин, а и не мислим по този начин, а ако мислехме така, щяха да ни уволнят. Когато държавата се тресе от скандали за поредните корупционни схеми, когато главният герой на повествованието си хвърля оставката, когато започват да излизат и някои други подробностти така лекинко.... и да седнем с него да си говорим за семейството и как хубаво готви жена му... и това да го тропосам в редакцията... не, даже нямаше да ме уволнят, просто биха извикали санитарите от най-близката психиатрия. Точно така е станало: откупили са си рекламно място и са си публикували каквото си искат. И ти ако си купиш страница, и ти можеш да си публикуваш тоалетната хартия, ако медията няма нищо против. Но може и да има. :!: Ние с колегата ми, с който правим научно-популярно списание, още си ближем раните от капиталната грешка преди една година, допусната по невнимание - една фирма си купи лицето на задната корица и там плесна оферта за продажба на празни терени по Черноморието на първа линия (практически застрояване и на малкото останали плажове). Помляха ни читателите, казвам ви! Помляха ни просто! Извинявахме се, обяснявахме се, изпъдихме рекламодателите, посипахме си главите с пепел публично, какво ли не направихме..., но още като се сетим за тоя гаф ни втриса.
Последно промяна от milena02 на Мар 28, '19, 19:12, променено общо 1 път.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от calico »

Силве, ми Цецо си е платил мястото за статията, пък на него не могат да му откажат, някой му го е написал, а той има достатъчно изнудвачески способи да накара да го публикуват. И ако вестника е бил заплашен с фалит, колко му е.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от milena02 »

Ани, май сме писали едновременно, само дето аз съм по-обстоятелствена.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от calico »

milena02 написа: Мар 28, '19, 19:15 Ани, май сме писали едновременно, само дето аз съм по-обстоятелствена.
ами..дет се вика, "Нещата от живота"- гледали сме го тоя филм май всичките.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11805
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 145 пъти
Получил благодарност: 185 пъти
Обратна връзка:

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от johnstalker »

:) Политиката е "табу" за цветарките! Не, че мога да ги дишам тия.. ;) Някой сеща ли се на кого са тези 24-часа?! :)
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от milena02 »

Шефче, ако утре ти предложа да ти преведа кинти, ама сериозни, за да си имам една тема, в която да си рекламирам сутиените, ти ще откажеш ли? Ей така стават нещата! То цветарките, затова сме цветарки, защото сме уморени до смърт от политиката.
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от milena02 »

От понеделник очаквайте нова бомба, свързана с "евтините" апартаменти на управниците! Те не са евтини, те са безплатни! Цените са на хартия. Няма никакви парични постъпления по сделките (живея все пак с човек, който работи във въпросната фирма (не й изписвам името, защото зная, че се прави мониторинг, и си поволих да го вербувам като агент). Трябват ми три дена, за да проверя чисто документално нещата, но инфото е сигурно. Ако това се докаже, най--вероятно Лалето ще остане без работа и му го казах, но той рече: "Не ми пука! Дъщеря ми живее в тази държава. Намери истината".
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13526
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 159 пъти
Получил благодарност: 258 пъти

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от kim »

Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”