Ядоса ме това, че ......

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Публикувай отговор
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8475
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 821 пъти
Получил благодарност: 620 пъти

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от Shami »

Добре,че Мишето се включи,иначе аз отдавна щях,но реших да изчакам,помислих ,че ще ме помислите за дебелокожа и безчувствена,но все съм била мир и любов,сега се нека кажем по- меко , озадачих.
Ми няма хич да рева,нито депресирам,че има заминаващи.Нали остават тук също млади,читави при това,защо за тях нищо не се казва, само за заминаващите се говори.
Нека обичаме и едните и другите.Нека се надяваме,че заминаващите се един ден се върнат и видяли свят донесат само положителни нови, полезни неща ,а тези дето остават обградим с любов и им помогнем с каквото можем.
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17029
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от Миша »

Да обясня що беснея, децата ми са големи, и вече познатите не ме питат: Ще ходят ли децата в чужбина, а ме питат : Къде в чужбина са децата ти?- сякаш е предрешено

Що за мода да гониш децата ? Нека сами решат, но да не им предоставяме само един избор
Последно промяна от Миша на Сеп 25, '18, 12:03, променено общо 1 път.
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5266
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 91 пъти
Получил благодарност: 98 пъти

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от Daniela Pargu »

Ма и вие сте захванали една тема... :ufff: :ufff: :sbrokenheart:
По ред причини съм гражданин на света. Няма лошо всеки да върви по пътя си,колкото и да не ни се ще!
Но това с гоненето - Миша е права- много деца заминаха под давление на родителите!Пък сега - ох,боли! :svekurva:
Когато дъщеря ми стана за колеж - настоях да замине в добро училище извън Б-я.Детето е обиколило свят с нас и
не пожела.Не стига това, ами преживя голям стрес ,че "го гоня".Огромни неприятности последваха от това ни "добро намерение"....
Остана тук,завърши бълг. у-ще,занимава се с нейни си неща, не до там успешни от моя гледна точка,но и сега не дава дума да се каже
да заминава трайно навън! Та -различни съдби...
А един кмет на близко градче скоро ми сподели- само циганчетата пращат пари за помощ на фамилиите си :hmmm:
Нито едно българче -не!Даже на няколко изпратили родителите парички за билет - да си дойдат отпуската!
А като си спомня,че до скоро мислехме, че всичко читаво е навън :hmmm:
Безкраен и с много нюанси е този разговор! :ufff: :ufff:
Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4787
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от Tanet »

Ами... както Солунската митница е актуална от времето на Алеко Константинов и героя му, така и "Криворазбраната цивилизация" и "ох на мама френчето" , то явно си е народопсихология все чуждото да е по-по-най. Само, че другите народи са си го постигнали сами защото не са бягали от родината си, а са се борили и градили да я направят такава.
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
сюзан
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Юни 12, '14, 10:56
Местоположение: Стара Загора
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от сюзан »

Аз пък да ви кажа, моите деца не искат да живеят в чужбина. И слава Богу! Дъщерята ходи още като студентка в Италия, кара там един семестър по Темпус, много й хареса и до сега е влюбена в Италия, но си остана тук. Обиколи доста страни, но не е казала, че иска да живее там. Синът ми също не е изявил такова желание. Напротив, като се върна от САЩ каза, че не би живял там. Ходи в командировка и го завели в Лас Вегас. Каза, че всичко е много бутафорно и страшно е разочарован от общата култура и познанията на американците.
Не знам, може би зависи от това, как се е реализирал човек, какви очаквания има и пр.
За да направиш прерия
ти трябва пчела и детелина,
и една мечта голяма.
Но само и мечта ти стига
ако пчела и детелина няма.
Емили Дикинсън
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от calico »

Сюзън, и мойта щерка изкара почти една година във Франция, хем беше в една от най-хубавите части, близо до Ривиерата. Още като свърши първия семестър и нещо взе да говори уклончиво. Е, върна се. Каза, че Франция е много хубава, но ако може да изметат французите оттам, никак не й харесаха. И внук ми сега не иска да ходи.

Хора, не се вайкайте. Никой не знае цялата глобална картина и бъдещето. Отиват навън, щото българи трябва да има навсякъде по света, иначе как ще го повдигнем. Освен това, отиват, щото да се съхранят там, и след това внуците им да се върнат.
Освен това, сега връзките не са като едно време, има си пряка връзка на мига. Едно време на съседската баба внучката й се ожени във Видин, ми тя я виждаше по-рядко, отколкото сега някои виждат децата си, живеещи в Европа. Това го казвам за тия, дето реват за децата си. Добре е да се усетят, че реват за тях си, не за децата.
А България ще я има и когато много други държави сегашни няма да ги има.
Стига сте излъчвали негативна енергия, и после се чудите що са зле нещата тук- ми за това са зле, от негативните мисли.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Бобсъна
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1619
Регистриран на: Апр 14, '10, 09:22
Местоположение: Пазарджик
Дал благодарност: 9 пъти
Получил благодарност: 118 пъти

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от Бобсъна »

Само не мойте са ядосвайте на простакесата от Банкя:

http://afera.bg/%D0%B7%D0%B0-%D0%B1%D0% ... D0%BB.html
Изображение
Аватар
vanina_g
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1463
Регистриран на: Апр 5, '16, 09:03
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 9 пъти

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от vanina_g »

Tanet написа: Сеп 25, '18, 13:08 ... Само, че другите народи са си го постигнали сами защото не са бягали от родината си, а са се борили и градили да я направят такава.
Това не е съвсем така. Цяла Америка е създадена от хора, които са "бягали" от родината си. И не само там, разбира се, но държавите от които са "бягали" не са на сегашното си положение заради тях, нали? Много се ядосвам, като чуя да обвиняват заминалите за положението на държавата ни :evil:
За мен е важно децата, да имат избор! А възпитанието им и в къщи и в училище да е такова, че да имат и самочувствие и смелост и гордост като българи, където и да се намират. Защото света наистина става "едно голямо село" и глобализацията си е факт.
Не ми се щеше да философствам и аз, ама не се стърпях ... пък и нали затова е форума - да си приказваме все едно сме "на кафе" :angelche:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от calico »

Цяла Америка е създадена от хора, които са "бягали" от родината си
а, то и България така е създадена - от българи дето са избягали от родината си. Сигурно и тогава са ги обвинявали :lol:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13536
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 164 пъти
Получил благодарност: 261 пъти

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от kim »

Да тръгват ли, да остават ли? Това се одобрява от МОН, нали?

Изображение
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”