Ядоса ме това, че ......

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Публикувай отговор
Deleted User 5091

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от Deleted User 5091 »

Натали-Я написа:Ето какво ми ядоса вчера. Шефът ни е южноафриканец. Типичен африкаанс. Събра ни вчера за да ни се поскара за това-онова. Но не много, а така, за профилактика. Преводачът ни превежда. Скара се, значи и накрая каза: "Go away, monkeys"."Махайте се, маймуни" Преводачът тактично ни е превел:"Отивайте по работните се места".
А мен пък ме ядоса, че сте подвили опашки и не сте реагирали. Не се учудвай ако следващия път ви и пошлепне, за да сте още по-послушни.
troll

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от troll »

А според мен тези постове са за темата
Изгубени при превода
Абсолютно всеки мениджър познава това:
Изображение
Маймуната е синоним на проблем.
Всеки служител отива при боса си с някакъв проблем. С една маймуна на рамото. Работата на шефа е да му даде указания и да си го изпрати да работи с неговата си маймуна.
В никакъв случай не бива да се позволява на служителя да остави маймуната/проблема в кабинета на шефа.
:mrgreen:
Отивам да правя маймунски хляб.
:mrgreen:
marka
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1968
Регистриран на: Окт 15, '13, 14:31
Дал благодарност: 171 пъти
Получил благодарност: 148 пъти

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от marka »

troll написа:А според мен тези постове са за темата
Изгубени при превода
Абсолютно всеки мениджър познава това:
Изображение
Маймуната е синоним на проблем.
Всеки служител отива при боса си с някакъв проблем. С една маймуна на рамото. Работата на шефа е да му даде указания и да си го изпрати да работи с неговата си маймуна.
В никакъв случай не бива да се позволява на служителя да остави маймуната/проблема в кабинета на шефа.
:mrgreen:
Отивам да правя маймунски хляб.
:mrgreen:
Троле, май си прав. Като написа за проблема, който е като маймунка на рамото, се сетих за книгата. На български книжката излезе със заглавие "Мениджърът и маймунката".
troll

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от troll »

Гео, граф написа:Наталка, расизма не е преимуществено присъщ единствено на бялата раса. Факт е, че тази зараза ходи по цялото поголовие. Хич не му се впрягай, пусни го да плува :arrow: :daaa:
Африканера е бял!
А най-големите расисти са черните!
:mrgreen:
Според мен в Бг няма преводач, за тез хора.
А като ферментира в Южна Африка и тия си търсеха държава и даваха много пари, ма у нас овчерите са особени. Искат некой да даде мнооого пари и пак те да са овчери. А то тъй не става.
Е ся ....
Някои инвестираха, ма според мен ще берат ядове.
Те не познават тоз край на света, дето хората са гладни, но интелегентни.
:mrgreen:
Няма да забравя пристигането на американския директор в една българска банка купена.
Персонала строен и дядото върви пред тях с преводача и ръси:
Да се пострижеш по-късо!
Да си удължиш полата!
Да си удължиш полата!
Да си скъсиш полата!
- Няма!
Уволнена си!
Да се пострижеш по-късо!
.....
Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4787
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от Tanet »

Оффф, цялата градина е в купчинки къртичини. Из розите, лалетата, най-ме е яд, че е ровено и сред групичката ми с иглолистни и много близо до жълтата Golden spreader. Бях засадила една малка лозичка русенски мискет-ами точно тя е някъде в една от камарките. От цяла градина изорана и без растения как пък отиде точно в цветята и насажденията ми :ufff: Надявам се поне голите охлюви да намалеят.
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13673
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 123 пъти
Получил благодарност: 237 пъти

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от zeleno »

днес от проклетия нов строеж отрязаха два ореха
късно вечерта или утре ще минат и с багера
и хоп - нов паркинг
а общината спи дълбок корупционен сън
и ДВСК също
тия събития се планират все в почивните дни , разбира се
Аватар
scleri
Кафе машина
Мнения: 3883
Регистриран на: Юли 10, '10, 13:14
Дал благодарност: 43 пъти
Получил благодарност: 268 пъти

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от scleri »

Изображение

Ето какво сподели Нели Трендафилова във фейсбук:

Учебникът на дъщеря ми в трети клас! 😠 "Българите можели да изповядват вярата си, общували с турците по кафенетата, пеели песни и споделяли танци по време на османското робство." Голям купон е било! Що за учебник е това? Какви "българи" са го писали? Не са ли чели Вазов, не носят ли още синила от бича и следи от теглото. Не помнят ли БОТЕВ, забравиха ли ЛЕВСКИ?! 😠 Аз не съм расист и не мразя турци, цигани, мюсюлмани. Деля хората на добри и лоши, а вие драскачи сте много лоши. Но няма да претопите паметта ми, няма да повлияете на съзнанието на децата ми, на внуците и правнуците ми. Защото ще помнят Батак, ще рецитират до гроб Ботев и Вазов и ще знаят всичко за еничарите! Аз съм горда българка, помня историята си, гордея се с подвизите ни и съжалявам за грешките ни, но не променям миналото. А вие драскачи, продажници моля направете ни услуга и напуснете тази прекрасна България! Тя няма нужда от вас!
Аватар
albitzia
Kъсо кафе
Мнения: 69
Регистриран на: Юни 3, '14, 22:10
Местоположение: София

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от albitzia »

Преподавам на 4 клас, занималня. Учебникът ни е пак в тази посока като горецитирания за трети клас! Издателството е "Просвета", нищо просветно няма в него. Всеки ден се ядосвам с тези глупости - за Ботев, Левски, Априлското въстание има по две изречения. Няма нито дума за Баташкото клане и за развоя на Руско-Турската война, нито за Кресненско-Разложкото въстание и за двете Световни войни. Отвратена съм просто! Чета на децата допълнително!
Аватар
scleri
Кафе машина
Мнения: 3883
Регистриран на: Юли 10, '10, 13:14
Дал благодарност: 43 пъти
Получил благодарност: 268 пъти

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от scleri »

Това е едно сирийско село.
Изображение



А това е едно българско село.
Изображение

Познайте от първия път в коя от двете страни има война.
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13525
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 157 пъти
Получил благодарност: 257 пъти

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от kim »

А мен ме ядоса това, ако е истина.
http://www.podoko.eu/?p=867
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”