Пинтерест/Pinterest

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1106 пъти

Пинтерест/Pinterest

Мнение от ljuboznatelna »

Зная, че някои го използват, но за мен е толкова хубаво нещо, че искам да го споделя и с тези, които още не са го открили и не знаят какво пропускат :)
Най-общо казано, това е място, където разглеждаш картинки на каквато тематика си искаш, можеш да си ги запомниш в свои папки, наречени дъски /board , и всяка картинка е своеобразен линк, който те отвежда до мястото, откъдето е взета, като с това може да отмени отметките в компютъра.
За мен Пинтерест е истинско съкровище, там са най-харесваните картинки, защото са ги избрали и качили хора измежду всичко качено в нета.
Понеже съм регистрирана, вече съм забравила дали трябва да имаш регистрация за да търсиш и разглеждаш, или може да си търсиш и гледаш и без регистрация, като това единствено ти отнема правото да запомняш и харесваш.

Това казва Уикипедия за пинтерест: https://bg.wikipedia.org/wiki/Pinterest" onclick="window.open(this.href);return false;
И нещо и изчерпателно: https://www.lifehack.bg/web/pinterest/" onclick="window.open(this.href);return false;
Линка:
https://www.pinterest.com
И ако там не може да се види нищо, един конкретен линк:
" onclick="window.open(this.href);return false;
Като дръпнете надолу с ролката, ще видите още много такива места. Може да се наложи да изчакате няколко секунди, докато ги зареди. Пинтерест е умен, и показва еднотипни неща.

Най-отгоре е търсачката. Тъй като там се вихрят най-вече англоезични потребители, най-много картинки ще получите , ако запишете на английски примерно garden
И като получите картинките, отдолу има етикети, които уточняват каква точно градина търсите да видите. На английски. Аз не говоря английски, но от много цъкане в нета за повечето нямам нужда от преводач.
От падащото меню на търсачката също може да изберете вида на градината.
Получава се нещо като библиотека от картинки, умалени. Може да се цъкне на всяка картинка, и тя се отваря като по-голяма. Ако цъкнете на по-голямата, тя отвежда до мястото, откъдето е взета. Там може да има и други полезни и интересни неща.

Най-лесната регистрация е чрез фейсбук профила. Не се налага да се прави нищо друго, освен да се потвърди. Имайте предвид, че в пинтерест профила ще сте с аватар снимката, която имате във ФБ. Предполагам, че може да се промени някъде в настройките, аз лично не съм търсила, защото като се регистрирах, бях с аватар нарциси :)
Може и по обичайния начин - чрез мейл.

Функциите на пинтерест постоянно се усъвършенстват, аз дори не зная как да ползвам някои от тях, заради езиковата бариера, но и не ми се е налагало. Единственото , което правя , е да разглеждам и запомням което ми е харесало, в свои дъски (board). Именувам ги предимно на български, за да ги откривам лесно после. Запомням не само красиви картинки, а и такива, които са ми полезни. Например дъската ми Дървена къща. Тъй като нашата къща е дървена, докато търсех информация за строителството й, си запомнях каквото евентуално може да ми е полезно, или каквото ми хареса.
Ако реша, че искам само аз да виждам тези картинки (иначе се виждат от всички), има опция да направя дъската тайна.
Понеже съм направила безброй дъски, над 100, като ми потрябва нещо от "Дървена къща" , пиша Дървена къща на търсачката, и в падащото меню се появява и моята дъска, и директно отивам там. Иначе трябва да се поровя малко докато стигна до нея.

Ами това на първо време. Пинтерест е голяма краста, която бързо те завладява, надявам се да го усетите. Има още какво да се каже по темата, но въпросите ще дойдат с времето. Аз не зная всички отговори, но заедно ще ги намерим.
Приятно гледане!
gospodinov

Re: Пинтерест/Pinterest

Мнение от gospodinov »

Иска регистрация, но можеш да влезеш с тази на ФБ и Гугъл. Много идеи могат да се почерпят от там на всякакви тематики. Има май и други такива, подобни на Пинт-а.
Imgur
https://imgur.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Tumblr
https://www.tumblr.com/tagged/roses" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1106 пъти

Re: Пинтерест/Pinterest

Мнение от ljuboznatelna »

Да, но с пинтерест ми се стори най-лесно :)

Имам си дъски за безброй неща, например една, която съм кръстила Храна - там си пинвам картинката на храната, която съм решила да направя някой ден, и като дойде този ден - отивам на картинката, тя ме отвежда до блога или сайта, откъдето съм я пиннала, чета и правя :)
Например - Торта Рафаело :) " onclick="window.open(this.href);return false; Тя ме води в блог Вкуснотека със рецептата към тортата.
Имам за плетки, за бродерии и за какво ли не. Може и никога да не ги използвам, но е страхотно удоволствие да си ги събирам и разглеждам от време на време.
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Пинтерест/Pinterest

Мнение от libra »

Oсвен за идеи ,го ползвам и аз за съхранение на информация,предимно картинки ,но и в друг вид.Това ,което харесам,вкл и от форума го слагам в отделни бордове.Могат да бъдат и тайни,видими само за мен или някой друг.Надявам се ,от там да не се изгуби информация ,както при мизерната снимка.бг.Имах проблем с достъпа до тайните ми снимки,писах им,оправиха проблема.Вече не ползвам тефтери за интересни растения или някакви списъци от къде какво ще купувам-с картинката и името стои там.
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4357
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 1650 пъти
Получил благодарност: 585 пъти

Re: Пинтерест/Pinterest

Мнение от Emilly1212 »

И аз ползвам много активно Пинтерест. Много идеи и много красиви снимки на...всичко, което съм потърсила или съм се сетила. Когато съм много изморена потъвам там...голям релакс ми е.
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5009
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 207 пъти
Получил благодарност: 1116 пъти

Re: Пинтерест/Pinterest

Мнение от Lilly »

добри са - т.е. създали са много добър алгоритъм - да изръчкат нета и да ти изберат това , което ти харесваш
и са големи шпиони :lol: - ако едната вечер търся в Гугъл някоя трева например , на другата сутрин имам имейл с 10000 треви
имам регистрация отдавна - и картинките започнаха да се повтарят
и един много сериозен негативен ефект - виждаш толкова много невероятни растения и трябва да се примириш с мисълта, че никога няма да ги имаш :cry:
страшно е депресиращо :snif:
ето това търся от 3 дни - без Pinterest нямаше да я имам поне тая драма

Изображение

човек убивам за тая акация :D
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13673
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 123 пъти
Получил благодарност: 233 пъти

Re: Пинтерест/Pinterest

Мнение от zeleno »

има и пинт на руски език
аз така му разчепках функцийте
има и нещо като чат даже
направила съм си доста дъски и освен това си качвам в мой лични теми снимки от градината , розички и прочие
както Либра писа , може албумите / дъските / да са открити и закрити
от пинта избирам картички за рожденниците от форума , много е забавно
Аватар
vanina_g
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1460
Регистриран на: Апр 5, '16, 09:03
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 3 пъти

Re: Пинтерест/Pinterest

Мнение от vanina_g »

На мен пък ми е "забранен" на работата :hmmmmmm:
иначе и аз много зяпам картинки, ама в къщи нямам много време, иначе страхотни идеи има, вдъхновение за всичко можеш да получиш :daaa:
сега ме зарибихте с тия дъски - отивам да видя за какво става въпрос 8-)
Deleted User 2919

Re: Пинтерест/Pinterest

Мнение от Deleted User 2919 »

Lilly написа: ето това търся от 3 дни - без Pinterest нямаше да я имам поне тая драма

Изображение

човек убивам за тая акация :D
Моля ,напиши името й на латиница..Плиззззззз
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5009
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 207 пъти
Получил благодарност: 1116 пъти

Re: Пинтерест/Pinterest

Мнение от Lilly »

Acacia cognata "Cousin Itt"
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”