Старост

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Публикувай отговор
troll

Re: Старост

Мнение от troll »

Виц:
Възрастен господин бил поканен на вечеря от свои стари приятели. Човекът бил очарован от това, че цяла вечер неговият приятел се обръщал към жена си с думите "Миличка", "Любима", "Захарче" и т.н. 
Когато жената отскочила до кухнята, господинът се обърнал към домакина:
- Намирам за прекрасно, че след толкова години семеен живот, вие двамата все още си говорите с галени имена...
- Да ти кажа истината, забравих й името още преди 10 години...
troll

Re: Старост

Мнение от troll »

Хората са изключително глупави!
Те смятат, че има здравословни храни!
Това са таквиз храни, дето като ги ядеш си здрав, а те все са полезни. Няма такива храни!
Трябва да ядеш разнообразно и с мярка, отчитайки народностните и семейни традиции.
Трябва движение.
Трябва мислене.
Трябва хигиена.
Трябва слънце и чист въздух и добри условия.
А и трябва да направиш парите за да си позволиш всичко това.
Еми сложно е...
gospodinov

Re: Старост

Мнение от gospodinov »

troll написа: Мар 11, '18, 19:07 Хората са изключително глупави!
Те смятат, че има здравословни храни!
Това са таквиз храни, дето като ги ядеш си здрав, а те все са полезни. Няма такива храни!
Трябва да ядеш разнообразно и с мярка, отчитайки народностните и семейни традиции.
Трябва движение.
Трябва мислене.
Трябва хигиена.
Трябва слънце и чист въздух и добри условия.
А и трябва да направиш парите за да си позволиш всичко това.
Еми сложно е...
Това ми напомня на оня виц, който има много различни варианти но смисъла е един:
"Стои черен на палма и си хапва банани. Минава американец и започва да го критикува :
-Вместо да лентяйстваш и да ядеш банани, защо не набереш повече, да отвориш сергия, ще печелиш пари. После ще ги направиш 2-3-4 и така ще станеш много богат, ще наемеш други хора да берат бананите и да ги продават.
-А аз, какво ще правя след като съм толкова богат, попитал черния?
-Ами ще си клатиш цял ден краката и ще ядеш банани, отвърнал американеца.
-Ами аз и сега го правя, ям си банани и ми е кеф, бил отговора на черния. :D
troll

Re: Старост

Мнение от troll »

Много смешно...
А какво ще се случи след 10-20 години?
Или даже 30 г.
:mrgreen:
А туй впрочем е друга простотия.
Че като не се движиш и мааш банани си по-добре.
:mrgreen:
Това е идеологията на бедните.
:mrgreen:
Deleted User 2919

Re: Старост

Мнение от Deleted User 2919 »

Като говорих с бившата си колежка, тя сега чак в Англия..тя пошегува, че сваля холестерола със .сланина. :dovolen: Аз в интернет намерих, че може да стане наистина..Ето как една шега може да стане истината. :D . https://www.blitz.bg/article/7579 Консумацията му не повече от 30 г на ден!!!!!!https://poleznite.com/918/slaninata/
Ще добавя..Киселото мляко почна да прави своята добра работа, яште кефир, кисело мляко и теглото ще почне да стопява.бавно и вярно.. :dovolen: И движения, движения, движения...
Тези пръсти за всички, които вярват, че могат да свалят излишното си тегло :stiskam: :stiskam: :stiskam: :stiskam: :stiskam: :stiskam: :stiskam: :stiskam: :stiskam: :stiskam: :stiskam: :stiskam: :stiskam: :stiskam: :stiskam: :stiskam: :stiskam: :stiskam: :stiskam:
gospodinov

Re: Старост

Мнение от gospodinov »

Трол, различна житейска философия.
Това с "да направиш парите си" звучи, като клише от изтъркан американски филм.
Не на всеки е дадено "да направи парите си", едни го умеят, други не.
По важно е да си богат душевно, защото много хора губят душата си "правейки парите си".
troll

Re: Старост

Мнение от troll »

Точния цитат е  "да направиш парите".
Няма "си" отзад.
И идеята е точно туй, че докато правиш пари за да живееш здравословно живееш нездравословно и тъй цял живот.
Да си богат е усещане при туй- субективно. Не е обективен показател.
Обикновено хората с много пари другите ги смятат за богати, а те себе си за бедни.
Същото е и с душевноста.
И няма връзка между двете.
gospodinov

Re: Старост

Мнение от gospodinov »

troll написа: Мар 12, '18, 10:59 Точния цитат е  "да направиш парите".
Няма "си" отзад.
И идеята е точно туй, че докато правиш пари за да живееш здравословно живееш нездравословно и тъй цял живот.
Да си богат е усещане при туй- субективно. Не е обективен показател.
Обикновено хората с много пари другите ги смятат за богати, а те себе си за бедни.
Същото е и с душевноста.
И няма връзка между двете.
Приемам забележката за "си" то :daaa: .
Ами хора "душевни", много често не са меркантилни и това с парите не им се получава. Пример мога да дам с един колега, много талантлив художник, който се пенсионира като мотокарист във фирмата, в която работя.
Всеки върви по собствения си житейски път, парите не гарантират нито дълъг живот (скорошен пример - Шарлопов), нито щастие.
Приеми това, като моето скромно мнение.
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7261
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 700 пъти
Получил благодарност: 1247 пъти

Re: Старост

Мнение от ljuboznatelna »

Всеки сам си поставя параметрите на стандарта на живот, който го прави щастлив. И на различни етапи от живота е различно.
Това с яденето на банани си го припомнихме тази година на плажа. Черно море е едно за всички. Но някои дават за да се плацикат 100лв на вечер, а други 10лв. А удоволствието от морето е абсолютно еднакво. Преди години можеше и да опънеш палатка някъде,за да се насладиш безплатно, но предприемчивите вече измислиха как да не ядеш банани без да си в системата.
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7261
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 700 пъти
Получил благодарност: 1247 пъти

Re: Старост

Мнение от ljuboznatelna »

ivanina написа: Мар 11, '18, 14:40 Как смятате!?...подвластна ли е любовта на Възрастта и Времето?
...аз мисля, че тя ни надживява... :hmmm:
[video][/video]
Много мило клипче. Надявам се цветята да са за другарката в живота, а не защото някое от децата го е изпратило.
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”