Старост

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Публикувай отговор
Аватар
Asarina
Кафе машина
Мнения: 3940
Регистриран на: Мар 31, '13, 16:23
Местоположение: София - Лобош
Дал благодарност: 2 пъти

Re: Старост

Мнение от Asarina »

Имам предложение да сменим името на темата :D Идеята ми дойде като си купувах дънки преди месец. Избирах, избирах, няма като да мен. Аз понеже качих килца в последните години и не мога да се вместя в тези, които сега са модерни - плитки, ластични, мъка... Накрая се побрах в едни, лепнаха ми. Чета на етикета и се радвам - пише vintage fit - тъкмо за баби като мен :D
Та веднага се сетих за ново име на темата ни - Vintage, винтийдж - стари, старовремски, но винаги модерни, изящни, красиви :liubov2:
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10113
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 367 пъти
Получил благодарност: 1034 пъти

Re: Старост

Мнение от МГХ »

Азаринка :tzeluvka: :tzvetentze:
Vintage, винтийдж - стари, старовремски, но винаги модерни, изящни, красиви :liubov2:
Аватар
мечтица
Кафе машина
Мнения: 4958
Регистриран на: Юли 4, '13, 08:31
Дал благодарност: 793 пъти
Получил благодарност: 1308 пъти

Re: Старост

Мнение от мечтица »

Мише,много ми харесва притчата,особено заключението ей :tzeluvka: :sbear:
Ще го сложа в подписа:
'' Oчитe ни ca oтвopeни ĸъм тoвa, ĸoeтo нocим в cъpцeтo cи, caмo тoвa мoжeм дa видим. Чoвeĸ, ĸoйтo нe e нaмepил нищo дoбpo в дpyгитe, нe мoжe дa нaмepи нищo xyбaвo, нитo тyĸ, нитo нa ĸoeтo и дa e дpyгo мяcтo''
И за да не съвсем спам,макар че никак не ми харесва тая тема с много текстове от нета,
ще сложа и аз един цитат.
''Не съжалявайте за това че остарявате.
На някои това беше отказано.
Животът се дава на всеки,а старост само на избрани!''
Ние си мислим, че Бог ни гледа отгоре, но той всъщност ни гледа отвътре - ЖИЛБЕР СЕСБРОН
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10113
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 367 пъти
Получил благодарност: 1034 пъти

Re: Старост

Мнение от МГХ »

Ох, светът е за всички и за много. Повечето сме силно социални същества. И ако за някои да са двама е самодостатъчно /има и такива хора/, за повечето не е.
Когато отидем на балкана и сме само двама в радиус от три километра, макар и да сме толкова сродни, че мислим и харесваме едно и също, че можем да отговорим в хор едно и също, че сме заедно от 38 години, че се караме само когато играем на карти, защото ММ не обича да губи, и т.н. и на двамата ни липсват останалите хора, липсва ни цивилизацията и придобивките й /там и интернет няма/, но най-много ни липсва общуването с другите.
Такава ми е работата, че общувам с хора от различни възрасти и това ми харесва.
Но виждам такива, които са "стари" на 40 и такива , които са "млади" на 74. Говоря за реални хора. Приятелка , която на 82 г ходи до Дубай, редовно пътува при близки в САЩ, и друга на 43 г , която се страхува да излезе от ежедневието си.
С други думи реалната възраст има значение , но другата , която е в главите ни, също е от решаващо значение.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Старост

Мнение от calico »

Миленка, има хора екстроверти, има и интроверти. Никои не са по-добри от другите, просто така са устроени- едни обърнати навътре към себе си, други навън. Аз и на 20, и на 40, и на 60 не съм искала да ходя в Дубай, няма да искам и на 160 да стана. И не само Дубай, и другаде не съм искала да ходя, това не е критерий за възраст и остаряване.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10113
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 367 пъти
Получил благодарност: 1034 пъти

Re: Старост

Мнение от МГХ »

Ани, не става въпрос за Дубай, а за енергия. Ти ходиш на всички форумни срещи, а има хора, които не напускат дома и работата си, освен ако няма пожар, всяка мисъл за промяна ги стресира и цял живот вървят по едни и същи пътеки. Но си права , че е въпрос и на житейска нагласа.
Човешката природа е многолика и това , което е добро за един, е стрес за друг.
Аз просто исках да кажа, че радостта от живота и енергията, с други думи виталността, са един от показателите за ментална възраст.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Старост

Мнение от calico »

не е така, Миленко.
енергията не се изразява само в ходене напред-назад.
много повече енергия се изисква за да потъне човек навътре в себе си, а за това не е нужно да напуща стаята.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
scleri
Кафе машина
Мнения: 3886
Регистриран на: Юли 10, '10, 13:14
Дал благодарност: 53 пъти
Получил благодарност: 284 пъти

Re: Старост

Мнение от scleri »

Изображение
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17034
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Старост

Мнение от Миша »

Четирима старци седят на игрището за голф и играят.
- М-дааа, от година на година, стиковете ми се струват все по-тежки и по-тежки - казва единият.
- Ахаа, и разстоянието от дупка - до дупка става все по-голямо.... добавя другият.
- И хълмчетата са по-стръмни от едно време... казва третият.
Четвъртият, наслушал се на техните оплаквания ги прекъсва:
- Стига мрънкали, бе! Радвайте се, че сме от правилната страна на тревата... :mrgreen:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Малката Ида

Re: Старост

Мнение от Малката Ида »

:lol: :lol: :lol: Ама тука голяма веселба... :lol: :lol: :lol:
Утре ще пробвам дъската! 8-)
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”