Старост

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Публикувай отговор
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Старост

Мнение от calico »

troll написа:Даааа .... под "песнии" предполагам разбираш "пенсии".
Туй не са песни.
Пенсията не е нещо срамно.
Тя свидетелства, че човеко се е трудил здраво дълги години или други услуги е дал на обществото, за да я има и е оцелял.
Е ся, ако ти е смешен размера й, то питай правителството и/или пенсионния фонд.
алоооуууу, Мара Подробната, естествено че пенсии съм имала предвид, да не би на някой да не му е ясно.
и какво общо има размера, искаш да си говорим за пенсиите и да ти кажа какъв е размера на моята?

Миленски :daaa: :daaa: :daaa:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5252
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 67 пъти
Получил благодарност: 90 пъти

Re: Старост

Мнение от Daniela Pargu »

:D :D
Калико, пък на мен "песни" по-ми хареса! :hihihi:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Старост

Мнение от calico »

Daniela Pargu написа::D :D
Калико, пък на мен "песни" по-ми хареса! :hihihi:
то се същото бе, Дани :daaa:
докат не узрее човек и все прави разлика, все дели и разграничава
пък разлика няма, всичко е единно
я виж Миленски, не ще да е незряла :liubov2: вече
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
mama_li

Re: Старост

Мнение от mama_li »

Ани, хубави са! Някои много ми харесаха, други не чак толкова, но всичко е въпрос на лично виждане. Та по въпроса със старческите, тъмни дрехи. Никога не съм носила бяла връхна, зимна дреха. Нооо, сега, като една новоизпечена пенсионерка си купих познайте какво :D бяло яке :lol: . Имам си и червено палто, знаете го.

И да, права е Милена! Нали знаете приказката, да съм със сегашния акъл и моженето на младите години! Тук под можене разбирам физическата сила и издържливост за работа в градината, не нещо друго ;) :lol: .
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Старост

Мнение от calico »

Лиде, бяло ще е ами, какво друго да е :daaa: :daaa: :daaa:

Сега е времето на белите дрехи.
аз никога не съм обичала черните дрехи, ама никога, дори и като млада. Не е да не съм имала, щото условностите са ме управлявали бая време, но не са ми харесвали никога.
Вибрацията на черните дрехи е лоша, колкото и те да са прекрасни
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
маргото
Наркоман
Мнения: 10915
Регистриран на: Окт 24, '15, 22:43
Местоположение: Бяла Слатина
Дал благодарност: 170 пъти
Получил благодарност: 1316 пъти

Re: Старост

Мнение от маргото »

Учудващо е, че повечето от младите хора днес предпочитат черният цвят - дрехи, бельо..., което по-би трябвало да се среща, по-често, при по-възрастните...
А може и да няма връзка между цветността и възрастта, а да си зависи от отделния човек, разбирания, вкус...
troll

Re: Старост

Мнение от troll »

calico написа:
troll написа:Даааа .... под "песнии" предполагам разбираш "пенсии".
Туй не са песни.
Пенсията не е нещо срамно.
Тя свидетелства, че човеко се е трудил здраво дълги години или други услуги е дал на обществото, за да я има и е оцелял.
Е ся, ако ти е смешен размера й, то питай правителството и/или пенсионния фонд.
алоооуууу, Мара Подробната, естествено че пенсии съм имала предвид, да не би на някой да не му е ясно.
и какво общо има размера, искаш да си говорим за пенсиите и да ти кажа какъв е размера на моята?

Миленски :daaa: :daaa: :daaa:
Здравей Калико!
Размера винаги има значение, но философията е важна.
В България пенсията се изчислява според заплатата и колко си работил и да живееш с нея. И даже и се туря таван, че некои да не зимат по много. Бе с две думи голема заплата-голема пенция. Е .... тук не е така.
Тук всички взимат една и съща пенсия, като осигурена с вноски от заплатата. Обаче пенцията е малка и е по изгодно да отидеш на социялна помощ, ако нямаш бели пари.
Можеш да си заделяш пари за пенсия, върху които няма данъци и т.н.
Изобщо реалитето много се различава.
Ма и тук е като в България. По-добре богат и здрав, отколкото беден и болен.
А и пенцията не е важно колко е голяма, а колко дълго я взимаш.
:mrgreen:
Аватар
маргото
Наркоман
Мнения: 10915
Регистриран на: Окт 24, '15, 22:43
Местоположение: Бяла Слатина
Дал благодарност: 170 пъти
Получил благодарност: 1316 пъти

Re: Старост

Мнение от маргото »

Изборът от облекло може да подчертае чувството за стил и най-доброто от външния вид на една жена. Но не винаги решенията са правилни и често водят до катастрофална визия.
С напредване на възрастта много жени оставят на заден план външния си вид. Противно на твърденията, че за да сме харесвани, непременно трябва да сме с дрешки по последен
писък. Хитовите за дадения сезон модели са актуални само няколко месеца и през следващите вече изглеждат смешни. Вместо да се инвестират огромни средства в дрехи, които
ще се облекат веднъж или два пъти, по-добре да се придържаме към класиката. Има и много тоалети, които са минали тестовете на времето и когато и да се издокараме с тях, ще
бъдат стилни. Малко са късметлийките, които през годините да успяват да задържат фигурата си в една и съща форма. Някои обличат модели, прекалено широки или твърде тесни,
но изобщо не го забелязват, защото дрехата има сантиментална стойност за тях. Огромните и безформени зимни палта съвсем не са подходящи за жените с по-едри фигури, като по-
прибрани модели с широк колан биха стояли далеч по-добре Не трябва да се увлича по много дългите и ултракъсите тоалети. Дори и да е изключително красива една дреха, ако не
се чувстваме комфортно с нея, се получава обратен ефект. Ако една възрастна жена носи къс и тесен минижуп, защото по този начин ще смъкне някое и друго десетилетие от ЕГН- то
си, а в действителност ще се чувства ужасно от това, то тя ще има вид на карикатура. За всяка възраст има съответното подходящо облекло и е нелепо да се променя това, за да не
ставаме смешни в очите на хората. Странно и нелепо изглеждат жените, които носят рокли за 9 или 19-годишни момичета. Същото се отнася и за тинейджърките, незнайно защо
опитващи се, да изглеждат по-големи. Дрехите трябва да прикриват недостатъците на фигурата. Грешка е жените с едри бедра и ханш, и слаб торс да обуват торбести панталони и поли,
а нагоре впити блузи. В никакъв случай да не се издокарват и с къси панталонки, които директно излагат на показ наднормените килца. Панталонът трябва да е прав, а не впит, а на
горе да се слага по-широка дреха, за да се балансират пропорциите на фигурата. Обратно се прави, когато жените са пухкави от кръста на горе, но са с тънки крака.
По отношение на цветовете, ярката палитра не отива на всеки. Ако държим непременно да имаме нещо червено, жълто, оранжево или цикламено, по-добре да се избере такъв аксесоар,
вместо блуза. Ако се колебаем какъв е точно нашия цвят, по-добре да се заложи на класиката - черно, бяло, бежово, сиво, зелено.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Старост

Мнение от calico »

Троле, здрасти
има комбинации беден и здрав, срещала съм такива
богат и болен е доста често срещана

относно пенсионните системи- ми различни са. Нормално е като си заделят хората по-голяма сума от заплатата, пенсията после да е по-голяма. При нас така върви, такава система са приели тия дето разбират от пенсионни системи.
А тавана си е чисто крадене от тия дето са заделяли повече в оня фонд. Но принципа е солидарност, и затова е така.

ама изобщо думата ми не беше за пенсиите, а за хората с пенсии дето могат да не се обличат в черно.

Марго, черния цвят има ниски вибрации, поради което влияе на първите две чакри в повече отколкото другите цветове. Там е сексуалната чакра, хората са млади и предпочитат да увеличават енергията в тая чакра, отколкото да я издигат нагоре. От там идва любовта им към черния цвят. Той действително е сексуален, защото трепти с вибрациите на нисшите чакри.
А младите са недоразвити все още, нормално е с възрастта да се слагат все по-светли дрехи, ако човек не е подвластен на матрицата и да носи черно щото е стар.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Старост

Мнение от Миша »

Някой ден ще порасна, Господи.
Ще си имам раздел за проблеми.
Ще ме мъчат сложни въпроси
и няма да ми достига времето.
Ще престана да вярвам в измислици.
Ще ми е скучно и сиво.
Ще забравя за детските приказки,
които сбъдват красивото.
Вечер – ще следя новините.
Сутрин – ще си пия кафето.
Тайните – скрити-покрити
ще търкулна във чекмеджето.
Ще се обличам вече по-семпло.
Вероятно ще спазвам диета.
Ще трябва да намаля темпото,
че кръвното ми ще скочи в небето.
Някой ден ще порасна, Господи.
Ще съм прилежна през всичките мигове.
Но сега за нещичко моля те –
да не е днес. И не утре.
Никога.

:D

Мира Дойчинова
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”