Старост

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Публикувай отговор
Аватар
маргото
Наркоман
Мнения: 10915
Регистриран на: Окт 24, '15, 22:43
Местоположение: Бяла Слатина
Дал благодарност: 170 пъти
Получил благодарност: 1316 пъти

Re: Старост

Мнение от маргото »

Да помислим и за високото кръвно налягане, което през студените месеци е наистина проблем. Спасяваме се с медикаменти, но колко хапчета може да гълтаме и колко
продължително - без това да се отрази на цялостното ни здраве.
Изображение
С три от някои прости правила, можем да си помогнем сами.
1.Вместо 500 гр. кренвирши, по-добре 100 гр. месо - колбасите са натъпкани с мазнини и сол, наситените мазнини затрудняват кръвообращението, а солта задържа течности,
което излишно натоварва сърцето и повишава кръвното налягане. На ден са необходими около 60 гр. протеини, от 100 гр. варено пилешко или телешко получаваме поне 20 гр.
чист протеин, много важен за работата на сърцето и за тонуса на кръвоносните съдове.
2.С въглехидратите трябва да се внимава. Потребностите си за сладко може да удовлетворим с горчив шоколад и конфитюри с ниско съдържание на захар. Повече листни зеленчуци
и зелени подправки, на всяка цена цитруси и два пъти в седмицата риба, съдържаща ненаситени мастни киселини за преодоляване на холестериновите плаки в кръвоносните съдове.
3.Погрижете се за състоянието на вените. Ако работите седнали, 2-3 пъти почивка на краката вдигнати на столче, под бюрото - дървено валяче, за масажиране на ходилата. Повече
пресни плодове и зеленчуци, храни с повече фибри, за укрепване на венозните стени. По-солените и пикантни храни ви карат да се наливате с много вода, което натоварва венозната
система и причинява отоци.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31531
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 817 пъти
Получил благодарност: 1738 пъти

Re: Старост

Мнение от Мария Николова »

От първо лице за старостта.
Винаги има първи път. Верно е! :swait:
За пръв път бях сигурна, че съм си платила тоците и водата. Да, ама не! :ufff:
След 10 ч. търпеливо чаках 30-40 мин. да "дойде" тока и много се изненадах, че не е спирал при съседката от горния етаж. Само ми каза, че видяла служител долу при голямото табло.
Е, имал е да отчита електромери, върши си работата човека. Погледнах - бушоните не показват някой да е изгорял.
Мина час и реших да ида в пощата, където си плащам сметките, да проверя дали не е станала някаква грешка и да ме водят за "не платила".
Водят ме, моля ви се!!! :o :o :o Плащам си, плюс такса за свързване, което може да стане в срок... до 24 часа. Връщам се, вадя лентите, преглеждам ги . И последната е от м. ІХ.!!!! :shock: :shock: :shock: Не може да бъде, защото не може да бъде!!! :svekurva:
Отивам до офиса на "енергото" и ... сварвам чиновничката точно си тръгва за обедна почивка.
Сега се е върнала на работа и е пратила "колегата".
Най-сетне "село Цветна светна"! :ieeee: :srofl: :ieeee: :srofl: :ieeee:
Изводът - като съм "сигурна", че сметките са платени, да проверявам така ли е. ;) :swait:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8439
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 763 пъти
Получил благодарност: 566 пъти

Re: Старост

Мнение от Shami »

Мери,би трябвало да получиш уведомително писмо или телефонно обаждане или смс ,с предупреждение за спиране на електрозахранването.
При нас е така,плащам сметките на два различни адреса ,нашето и на баща ми и винаги получавам нещо от тия три вида.Винаги ми дават някакъв срок за търчане. :lol:
Иначе и аз нищо че нямам педдесет ,много често забравям,ми то много сметки ,много неща са .
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9994
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 460 пъти
Получил благодарност: 874 пъти

Re: Старост

Мнение от greeneyed »

Един СМС не могат ли да пратят? Може да си извън града, може да си в болница, какво -ще ти спрат тока , в хладилника всичко ще стане на бомбок. Във век на комуникации ще пращат техник да ти бърника из таблото, после още веднъж да идва. :svekurva:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31531
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 817 пъти
Получил благодарност: 1738 пъти

Re: Старост

Мнение от Мария Николова »

greeneyed написа:Един СМС не могат ли да пратят? Може да си извън града, може да си в болница, какво -ще ти спрат тока , в хладилника всичко ще стане на бомбок. Във век на комуникации ще пращат техник да ти бърника из таблото, после още веднъж да идва. :svekurva:
Боже, Кате, хич пък не помислих за сладоледа! :ufff:
Всичко е наред! :daaa: Камерката иска да я разледя и сладоледа изобщо не е чул, че 3-4 часа е нямало ток. :hihihi:
Но моментът е подходящ да освободя кутията и да я хвърля. ;) :ieeee: :ieeee:
Да, и аз така си мисля, че би трябвало да има някакво предупреждение, особено когато клиентът до момента винаги е бил коректен платец.
Но "енергото" пести от заплати и тази чиновничка, единствена оставена в офиса, не би могла сама да се справи с цялата циганска махала да им праща предупреждения.
Край сухото гори и суровото. :ufff: 19 лв. са толкова кутии сладолед... :snif:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
jesi
Кана кафе
Мнения: 533
Регистриран на: Мар 12, '10, 17:02
Дал благодарност: 3 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Старост

Мнение от jesi »

Мария,като те четох се сетих един виц
Вървят си две приятелки на възраст из парка
Едната пита другата
Защо я носиш тази ютия
а другата и отговаря
Ами да съм сигурна,че съм я изключила


Е и при нас ще е така къде от ЕГН то къде от многото грижи
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31531
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 817 пъти
Получил благодарност: 1738 пъти

Re: Старост

Мнение от Мария Николова »

jesi написа:Мария,като те четох се сетих един виц
Вървят си две приятелки на възраст из парка
Едната пита другата
Защо я носиш тази ютия
а другата и отговаря
Ами да съм сигурна,че съм я изключила


Е и при нас ще е така къде от ЕГН то къде от многото грижи
Не се е сетила да отреже шнура и него да носи, че е по-лек. :srofl: :srofl: :srofl:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13526
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 159 пъти
Получил благодарност: 258 пъти

Re: Старост

Мнение от kim »

Shami написа:Мери,би трябвало да получиш уведомително писмо или телефонно обаждане или смс ,с предупреждение за спиране на електрозахранването.
Няма такова нещо... :svekurva: EVN вече са напреднали и "дърпат" шалтера електронно и директно, без каквото и да е било предупреждение- от централа в Пловдив, зададено също електронно :mrgreen: Плащаш 6 или 7 лв. към сметката си и след час-два "тока идва" :ieeee: Да живеят технологиите и потребителите им. Дали го "дърпат" на всички, това вече е друг въпрос. ;)
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31531
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 817 пъти
Получил благодарност: 1738 пъти

Re: Старост

Мнение от Мария Николова »

Плащаш 6 или 7 лв. към сметката си и след час-два "тока идва"
Ако имаш вуйчо, Кате, да.
Ако нямаш - плащаш 19 лв. за "свързване". :svekurva:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13526
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 159 пъти
Получил благодарност: 258 пъти

Re: Старост

Мнение от kim »

Мария Николова написа:
Плащаш 6 или 7 лв. към сметката си и след час-два "тока идва"
Ако имаш вуйчо, Кате, да.
Ако нямаш - плащаш 19 лв. за "свързване". :svekurva:
Мне... това беше преди...сега са с нова политика :mrgreen: може би от скоро :hmmm:
Както и де е...Трябва да уважаваме "стратегическите инвеститори". Нали за това са тук...да ти пренасят ток по стари жици :mrgreen:
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”