Старост

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Публикувай отговор
Deleted User 2919

Re: Старост

Мнение от Deleted User 2919 »

[video][/video]
Искаш да живееш дълго - тренирай мозък
." Умните живеят по-дълго" :
http://www.manwb.ru/articles/psychology ... lKokurina/" onclick="window.open(this.href);return false;

// Когда даже немолодой человек берется за сверхзадачу, в его мозгу формируются новые связи и образуются новые нервные клетки. То есть творчество преобразует мозг человека. Более того, активируются участки, которые ответственны за работу эндокринной системы, напрямую связанной с процессами старения.//
Аватар
маргото
Наркоман
Мнения: 10915
Регистриран на: Окт 24, '15, 22:43
Местоположение: Бяла Слатина
Дал благодарност: 170 пъти
Получил благодарност: 1322 пъти

Re: Старост

Мнение от маргото »

Мозъка на човек, който не решава сложни задачи и не се занимава с творческа дейност, не живее, той само съществува.
Умствената работа съхранява мозъка в работещо състояние до дълбока старост.
Благодаря ти, Алина! Беше ми интересно! :sbow: :sdovolen:
Аватар
маргото
Наркоман
Мнения: 10915
Регистриран на: Окт 24, '15, 22:43
Местоположение: Бяла Слатина
Дал благодарност: 170 пъти
Получил благодарност: 1322 пъти

Re: Старост

Мнение от маргото »

За алкална диета - пътят към по-добро здраве!

Изображение
"Според нюйорския д-р Уйлям Хауърд Хей, натрупването на киселини в организма, води до увеличаване на теглото,
чувство на отпадналост и някои хронични заболявания. Алкалната среда е предимно вегетарианска, с рядък прием
на месо и млечни продукти, бяла захар, кофеин и др., които повишават киселинността в организма ни. Не са
желателни в менюто снаксовете, чипсовете, сладкишите, сирената. Ключът към отлично здраве е балансираното
хранене. Алкалната диета цели повишаване на рН / мярката, с която се означава киселинност или алкалност/ в
дадена система. Типичното алкално меню съдържа 80% алкалообразуващи храни и 20% - киселинообразуващи.
Лимоните, смятани от мнозина за киселинообразуващи, според действието си, което оказват в организма са най-
алкалообразуващите продукти. Пиенето на вода /минимум 8 водни чаши дневно/ също изхвърлят излищните киселини..."
д-р Райна Стоянова - доктор по медицина, експерт по диетология, гастроентеролог

Изображение
Младата лекарка специализира гастроентерология в една от най- елитните болници страната - Лозенец.
Стажът и в Париж и позволява да работи с имена като д-р Пиер Дюкан, проф. Готие, проф. Карел.
Deleted User 2919

Re: Старост

Мнение от Deleted User 2919 »

Има ли между форумчани математици? Една задачка не дава ми покой..уж дали решение някои, но аз смятам, че е не вярно, а отговор в интернет до задачка няма, а из форумите нищят задачката, но и те не стигнаха до общо решение
И така:
Има вънъшно еднакви торбички.В тях монети, в 1торбичка са две златни, в 2 торбичка едната е златна, другата е сребърна, в 3 торбичка са две сребърни монети.
Вие, предположим, сте избрали случайно едната от торбичките и извадили една монета...Тя се оказа златна, Ккава вероятность че и втората монета ще се окаже златна..

Нека да бъде като раздвижване на мозъците Хем и аз да видя, до колко се съвпаднат мненията.. :stiskam:
libra
Наркоман
Мнения: 11640
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Старост

Мнение от libra »

50 %
Deleted User 2919

Re: Старост

Мнение от Deleted User 2919 »

Либра, трябва да съберем няколко отговора, , тогава ще покажа тоз отговор, който приели някои за верен, а аз не съм съгласна.Благодаря Либра, за участие в решение.
Може да се възползва с подсказка: https://www.matematika.bg/algebra/veroiatnosti.html" onclick="window.open(this.href);return false; Аз по два варианта :по логика и по формула от подсказка
Р(А) = m/n
намерих отговор един и същ..
Аватар
маргото
Наркоман
Мнения: 10915
Регистриран на: Окт 24, '15, 22:43
Местоположение: Бяла Слатина
Дал благодарност: 170 пъти
Получил благодарност: 1322 пъти

Re: Старост

Мнение от маргото »

50 %. Торбичката с двете сребърни монети изключвам. Втората изтеглена монета може да бъде или втората златна, или първата сребърна.
Хайде Алина, кажи твоя отговор. Явно няма, други "математици" да се ангажират... :lol:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Старост

Мнение от calico »

общо има три златни и три сребърни монети. Като сме извадили вече една златна, остават 2 златни и три сребърни.
т.е. вероятността от тях да извадим златна, не е 50%.
тя е 2 от 5, т.е. 2/5
вероятните събирия са две
всички възможни - 5

а първия път е 50% щото вероятните са 3, а всички възможни са 6- т.е. 3/6
сега трябва вече да се включи и комбинаториката, щото монетите не са равно разпределени във всяка торбичка
ама аз съм забравила формулата за комбинаторика
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Deleted User 2919

Re: Старост

Мнение от Deleted User 2919 »

Откровенно казано,даже между и математиците имало е спор..Но май стигнаха до отговора ,че е 2/3
Вероятност , че втората монета е златна , при условие, че първата е златна , равна

P(първа и втора са златни ) / P(първата е златна) =
= (1/3) /* случай 1 */ / (1/3 /* случай 1 */ + 1/6 /* случай 2 */) =
= 2/3.
Подвеждащо е, че в едната торбичка няма изобщо златни монети... :eeeh:

https://www.matematika.bg/algebra/veroiatnosti.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Старост

Мнение от calico »

ами то не че е подвеждащо, а просто трябва да се изчисли. Щото е случайно събитие да бръкнеш в торба със златна монета,
ако бяха по равен брой щеше да е вярно. Ама сега трябва да се намесят разни формули за вариации, пермутации, комбинаторика и пр.
такъв тип задачи Алинка не могат за се решават с прости логични разсъждения, има си формули, това е цял огромен дял от висшата математика- Теория на вероятностите.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”