Старост

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Публикувай отговор
Аватар
scleri
Кафе машина
Мнения: 3885
Регистриран на: Юли 10, '10, 13:14
Дал благодарност: 53 пъти
Получил благодарност: 283 пъти

Re: Старост

Мнение от scleri »

Момичета, чета написаното от вас и мъничко се притеснявам. Това че лекарствата се делят на човешки / хуманитарни / и животински / ветеринарни / не е въпрос на каприз, или търговски трик. Има си сериозни причини.
По принцип на животни може да се дават хуманитарни лекарства, но обратното не е препоръчително. Основната причина е в това че изискванията за чистота при " нашите" лекарства са много по-високи. От там страничните ефекти много по-малки. Както знаете разликата между отрова и лекарство е в дозата, и тази разлика при двеста и петдесет килограмовия кон е една, и съвсем друга при петдесет килограмова участничка във форума Хоби кафе.
Не знаете докато успокоявате болката в кръста дали не увреждате някой друг по-важен орган.
Ако позволите един съвет от човек който от години се бори с упорит ставен проблем. Физиотерапията и балнеолечението са много по-добри, и с много по-малки странични ефекти от повечето / щях да напиша всички, но нямаше да е вярно / лекарства. От десетина години в лечението на някои от най-тежките ставни болести с успех навлизат така наречените Биологични лекарства. Те са продукт на модерни биотехнологии и нямат страничните ефекти на кортикостероидите, но както можете да предположите все още са ужасно скъпи. За това един или два пъти годишно малко физиотерапия, а ако можете да отделите две седмици за поморийската кал още по-добре. Ако сте от Северна България калта от Тузлата край Балчик не е по-лоша от поморийската.
Аватар
маргото
Наркоман
Мнения: 10915
Регистриран на: Окт 24, '15, 22:43
Местоположение: Бяла Слатина
Дал благодарност: 170 пъти
Получил благодарност: 1322 пъти

Re: Старост

Мнение от маргото »

Смешни, но верни факти, свързани с остаряването...
- Отнема два пъти по-дълго да изглеждам наполовина по-добре.
- Хората звънят в 21.00 ч. и питат: "Събудихте ли се?"
- Дрехите, които сме прибрали отдавна, докато отново станат модерни...стават модерни.
- Краят на вратовръзката далеч не достига началото на панталоните.
- Дребната жена с посивяла коса, на която помагаш да пресече, е собствената...
- Всичко ме боли, а това, което не ме боли, явно не работи добре.
- Отнема повече време да си почина, отколкото е било времето, необходимо да се изморя.
- Ти и твоите зъби не спите заедно.
- Жената от аптеката - най-добрият ти приятел.
- Да изглеждаш на 50 е чудесно, ако си на 60. - Ривърс Джоан

Възрастна дама решила да си напише завещанието. В него, пред адвокат ,посочила, че би искала
да я кремират, а прахта и да бъде разпръсната из всички големи търговски вериги.
- Защо?! - спонтанно рекла адвокатката.
А дамата отговорила:
- За да съм сигурна, че децата ще идват да ме виждат поне два пъти в седмицата.
:lol: :tzvetentze:
Аватар
ivanina
Кафе машина
Мнения: 4142
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:36
Местоположение: Русе, България
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 6 пъти

Re: Старост

Мнение от ivanina »

Склери, благодаря за включването!
Няма да казвам колко си прав, то си е живата истина.
Редовно го премислям всичко това, когато ползвам мазилото!?
...че до като помагаш на едно нещо ,със сигурност убиваш друго .
Очаквах, исках да чуя и такива мнения , дано и някой друг се включи с медицински познания и ни покаже правилната посока
в търсенето на лечение.
Много сме хората с това страдание. :hmmmmmm:
Истината е като водата - винаги намира път!...

Изображение
troll

Re: Старост

Мнение от troll »

Лекарствата, които се цитират тук съдържат конски дози алуминиев ацетат.
В руската и китайска народни медицини ти предлагат да се увиеш с алуминиево фолио за една нощ, което поставя един въпрос за мен: трябва ли да готвя с него?
А пишат, че бабини зъби са приказно лекарство:
https://bg.m.wikipedia.org/wiki/Бабини_зъби
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13536
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 164 пъти
Получил благодарност: 261 пъти

Re: Старост

Мнение от kim »

След като ivanina е така добре запозната с психологията на човека :mrgreen: , дали е така добре запозната и със законодателството, правилата на форума и забраната "за реклама" .Защото вместо да изпише вежди, може да извади очи? Това е нет и всеки може да прочете. Не е като на кафе...
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
troll

Re: Старост

Мнение от troll »

Нормалното тегло за кон е 500-650 кг.
Т.е. дозата е 5-6 пъти по-голяма поне.
За процедурите как нещо става лекарство и си го купуваш от аптеката няма да разправям даже.
А и целта е кончето да си върши работата, а не да го застрелят.
Щото уморените коне ги убиват, нали?
:mrgreen:
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13536
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 164 пъти
Получил благодарност: 261 пъти

Re: Старост

Мнение от kim »

Виж , сега Трол! Лекарството за атове и кобили може да действа различно... ;)
Обаче сме спецове по измъкване " по терлици" от всяка ситуация :lol:
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8503
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 848 пъти
Получил благодарност: 653 пъти

Re: Старост

Мнение от Shami »

Склери ,ще се възползваме от даденият съвет :daaa: и лятото на море :ieeemyzh:
Така ми се ходи в Поморие,непременно ще отидем :stiskam:
А сега по темата.Все се надявам да се измисли лек за много тежки заболявания,сегашните темпове в технологията вървят много бързо.Направо имам чувството,че времето лети много бързо.
Иска ми се ,да се победи смъртта и да се измисли най накрая тази машина на времето или телепортацията.Така ми се пътува във времето.А Склери, ти нали обичаш пътешествията ,къде би отскочил,в миналото или в бъдещето?
Бъдещето ще бъде много интересно,не ми се остарява хич. :snif:
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8503
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 848 пъти
Получил благодарност: 653 пъти

Re: Старост

Мнение от Shami »

Сигурно ще имаме роботи за всичко,представяте ли си робот ще ви копае дупките за рози и ще плеви, вие само ще се наслаждавате и релаксирате. :scoffee: :sdrink: Вероятно ще има и виртуални градини във
виртуалното пространство.Даже не мога и да си представя как ще изглежда всичко в една такава градина. :shock:
Deleted User 2919

Re: Старост

Мнение от Deleted User 2919 »

Претоварването на ставите води до изтриване на хрущял, това засяга някой път и младите, които интенсивно спортуват. Пишат, че за ставите помага ходене по стълбите и леко бягане, но пишат, че плуването съвсем не помага.Но аз чувствах по-добре след морската вода и плуването.. :nod: Всички болежки изчезваха..забравях за ставите.. :dovolen:
След малко ще пътувам да садя получените растения :гимнастика и свеж въздух. :dovolen:
Ако прозвуча като реклама за лекарство комент от мен : Съб Ное 04, 2017 10:30 pm то ,моля, за извинение, не целях това.. :nod: Понеже цената 22 лв и исках да се посъветвам ,това е биодобавка в същност, не е лекарство.Един спортист ми каза че изварява пилешки кости дълго и булиона пие за възстановаване на ставите. Аз пих животински желатин, но последно време го няма.Продават само растителен, а той помага в борбата с херпеса :D понеже правят го от водарасли, които използват и като гел за сгъстяване за паста за зъби. :dovolen: Затова паста за зъби помага при стресниците(херпес)
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”