Старост

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Публикувай отговор
Аватар
Неделя
Кафевар/ка/
Мнения: 878
Регистриран на: Сеп 9, '16, 13:41
Местоположение: Стара Загора
Дал благодарност: 62 пъти
Получил благодарност: 69 пъти

Re: Старост

Мнение от Неделя »

Браво Мише! Точно на място. Отложете порастването, момичета и момчета! Отложете го поне с ден...и нека той да е само ВАШ! :ieeee: :ieeemyzh:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Старост

Мнение от calico »

горката Мира :eeeh:
каква грешна представа има за порастването
иначе изглежда красиво и поетично, така изглежда :angelche:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Старост

Мнение от milena02 »

Ани, ако тази Мира е пораснала вече, навярно си е ревизирала представите. Аз колкото повече старея, толкова повече откачам. Работата е там, че като си млад, не можеш да си позволиш да си пет за четири, понеже нали - доказваш се в ученето, после в работата, родителите ти висят на главата, после пък си млада булка и пак пазиш поведение, дом градиш, деца гледаш и т.н. Като одъртях, скъсах синджира напълно. Никога не съм се забавлявала толкова, колкото се забавлявам СЛЕД като навърших 45 години. Просто мога да си го позволя - всичко, което от глупост ми се е виждало важно някога, вече е зад гърба ми. Криво-ляво се укротявам с много зор от време на време, понеже все пак ходя на работа и няма как танци до сутринта всеки ден. Но си представям като се пенсионирам какво ще бъде.... :potekoha: :ieeemyzh:
Аватар
маргото
Наркоман
Мнения: 10915
Регистриран на: Окт 24, '15, 22:43
Местоположение: Бяла Слатина
Дал благодарност: 170 пъти
Получил благодарност: 1322 пъти

Re: Старост

Мнение от маргото »

Микробиотиката смята, че третата възраст започва на 70 години - време за жътва и раздаване на щастие. За всички на младини, в зряла и напреднала възраст, живели в съгласие с законите на Вселената,
не се налага специална диета: те могат да ядат всичко. Всеки живял дълго в равновесие ИН-ЯН е способен много добре да се контролира, високото равнище на здравия разум го ръководи в избора му на
храна, така че той може гъвкаво да се храни и да яде каквото пожелае.
Онези, надхвърлили 60-те, начинаещи в макробиотиката трябва да спазват основните указания за всички и да помнят: намаляване на солта, изключване на маслото и тлъстото, минимално количество
растително масло. Много хора са се излекували и са останали деятелни до 80 годишна възраст. Живейте, колкото се може по-близо до природата. През зимата приемете студа и дружете с него. През лятото
се наслаждавайте на топлината. През пролетта се любувайте на цветята. През есента пишете стихове за луната. Откажете се от дребнавостите на живота; интересувайте се от природата, от безкрайността
и единството на всичко съществуващо. Човек на години, прекарва дните си, дарявайки щастие на другите. С това чувство третата възраст е най-радостния период от живота. Но сме длъжни да се подготвим
за това от ранни години. Тогава ще бъдем уверени, че това е време за радостта, през което има и жътва и раздаване на щастие. Кой може да иска нещо повече? Ако искаме да завършим щастливо живота си.

из "Макробиотиката и възрастните хора" - /Джордж ОСАВА/

/ Макробиотиката - не само начин на хранене, а начин на живот. Следването и със сигурност ще стопи излишните килограми. Основава се на учението на двете космически сили/енергии/ ИН и ЯН - /макро -
голям, био-живот/ - около 50% пълнозърнести житни растения, около 20-30% зеленчуци, около 5-10% бобови и морски водорасли, риба, плодове и плодови десерти от пресни или сушени плодове, препечени
семена и ядки, умерено морска сол, соев сос.../
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17029
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Старост

Мнение от Миша »

За ин и ян разбрахме, а по стара българска традиция кога започва времето за раздаване на щастие :hmmm: Моят баща е на 70 и бая годинки,да ми жив и здрав, още гони телето по баирите и още не му е дошъл акъл есен да реди стихове за луната ( и слава Богу!) , Марго, нищо лично :tzvetentze: , но винаги ми е било интересно защо не спазваме българските традиции, а налитаме на вносните :eeeh: та само преди век българите са били сред нациите с най-много столетници, къде отиде българската рецепта за дълголетие/щастие? и за к`ъв ни е соя, още повече пък соев сос с ен подобрители, като никой вече не знае гмо ли е или да ....Дедо само леб с мас и лук ручаше, па доживЕ до 94 години, прабаба -до 102 , сигурно заради соевия сос :hmmm: :mrgreen:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
tili
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1812
Регистриран на: Юни 25, '14, 16:09
Местоположение: София

Re: Старост

Мнение от tili »

Миша написа:За ин и ян разбрахме, а по стара българска традиция кога започва времето за раздаване на щастие :hmmm: Моят баща е на 70 и бая годинки,да ми жив и здрав, още гони телето по баирите и още не му е дошъл акъл есен да реди стихове за луната ( и слава Богу!) , Марго, нищо лично :tzvetentze: , но винаги ми е било интересно защо не спазваме българските традиции, а налитаме на вносните :eeeh: та само преди век българите са били сред нациите с най-много столетници, къде отиде българската рецепта за дълголетие/щастие? и за к`ъв ни е соя, още повече пък соев сос с ен подобрители, като никой вече не знае гмо ли е или да ....Дедо само леб с мас и лук ручаше, па доживЕ до 94 години, прабаба -до 102 , сигурно заради соевия сос :hmmm: :mrgreen:
:lol: :sheart: :tzeluvka:
Сущото и у наше село :angelche:
лалесъм

Re: Старост

Мнение от лалесъм »

ти пък, Мише - какво изплюе нета, туй се пейства без много да се разсъждава :mrgreen:
мен пък ми изплю това :lol:
"Една къща без киноа, хималайска сол и годжи бери нищо не струва" - тъй викаше баба ми :hihihi:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Старост

Мнение от calico »

Мише, на мас може да се кара и да се доживее до стотина години. Сега казват че била полезна.
:lol:
освен това, дядо и баба ти са доживели такива хубави години, щото изначално им е била правилна психиката и нагласата, и каквото и да са яли, пак щели са да си поживеят дълго. Болестите не идват само от храната, еле пък едно време когато всичко е било чисто. От друго място се пръкват, ма нали сега е на мода "правилното" ядене, та го турят като най-важната причина за здравето. Как ли пък не.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
маргото
Наркоман
Мнения: 10915
Регистриран на: Окт 24, '15, 22:43
Местоположение: Бяла Слатина
Дал благодарност: 170 пъти
Получил благодарност: 1322 пъти

Re: Старост

Мнение от маргото »

Една от главните причини за остаряването на организма са шлаките в междуклетъчните пространства. За да бъде забавен този процес е необходимо постоянно движение, правилно дишане, рационално хранене,
очистване на организма от тях. Старостта настъпва незабелязано и човек изпада в глуха защита: употребява лекарства, започва бавно да ходи, рязко ограничава физическото натоварване, престава да работи,
употребява неестествени хранителни продукти. Ала тъкмо тези всички мерки най-много приближават старостта. Много хора сами разрушават здравето си с неправилен начин на живот, започвайки да остаряват
още на 40-50 години. Един от коварните врагове на човека в борбата му за дълголетие е слабата воля, мързелът, лошите навици. За болшинството заболявания не са виновни природата, обществото, а само човекът.
Най-често той боледува, защото не се движи и е лаком, но понякога и от неразумност. Не се надявайте на медицината. Тя може да лекува някои болести, дори не лошо, но не може да направи човека здрав. Бойте се
да попаднете в плен на лекарите. Те често преувеличават слабостта на човека и могъществото на медицината. За да бъдеш здрав са необходими собствени усилия, постоянни и значителни. Тях с нищо не можеш да
замениш. Човек е толкова съвършен, че може да си възвърне здравето почти от всяка точка на упадъка. Колкото е по-възрастен, толкова и усилията трябва да бъдат повече. За здравето, в еднаква степен са необходими
4 условия: физическо натоварване, ограничение в храненето и пиенето/но не и на обикновена вода/, закаляване и умение да се почива. Които ще дадат на човека възможността да бъде здрав, да живее пълноценно
и да се труди, но при едно условие - да ги изпълнява.
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5269
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 92 пъти
Получил благодарност: 101 пъти

Re: Старост

Мнение от Daniela Pargu »

Момичета, пожелавам ви с маст и лук да доживеете до добрите години на предците си!
Аз ще хапвам тортички с кафенце :nod: :angelche:
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”