Да помогнем на Вальо!!!

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Публикувай отговор
Аватар
къщичка
Кафе машина
Мнения: 4924
Регистриран на: Ное 6, '13, 12:46
Местоположение: с. Николово, Русенско
Дал благодарност: 94 пъти
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Да помогнем на Вальо!!!

Мнение от къщичка »

За вас са момичета :) Пишете ми адрес на лични и кога искате да ви ги изпратя.
Аватар
илико
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1378
Регистриран на: Яну 30, '11, 21:28
Местоположение: Варна

Re: Да помогнем на Вальо!!!

Мнение от илико »

Къщичка,тъжно ми е ,че за една година не влезе във форума нито веднъж да споделиш как се чувства Вальо.Разбира се не можахме да помогнем много,но се вълнуваме :liubov:
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13526
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 159 пъти
Получил благодарност: 258 пъти

Re: Да помогнем на Вальо!!!

Мнение от kim »

Светле :tzeluvka: и за Вальо :tzeluvka:

Продавам два вкоренени двугодишни резника на розите Луис Одие и Астрономия.
Цена - 20 лв. за всеки. И двата са цъфтели. Към тях добавям по един вкоренен хемерокалис-бебе "Night embers",
цъфти така

Изображение

Изображение

и коренчета от два вида анемоне - розово и бяло, които цъфтят така

Изображение

Сумите могат да се преведат по сметката на Вальо
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
aurelija
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1814
Регистриран на: Яну 29, '12, 09:21
Местоположение: Пловдив,кючука
Дал благодарност: 19 пъти
Получил благодарност: 22 пъти

Re: Да помогнем на Вальо!!!

Мнение от aurelija »

Привет, Къщичка!
Само по една роза
от вид ли предлагаш,
защото аз също си харесах
Peter Paul rubens.
Питай,ше видим дали може...
Аватар
къщичка
Кафе машина
Мнения: 4924
Регистриран на: Ное 6, '13, 12:46
Местоположение: с. Николово, Русенско
Дал благодарност: 94 пъти
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Да помогнем на Вальо!!!

Мнение от къщичка »

илико написа: Мар 15, '19, 19:10 Къщичка,тъжно ми е ,че за една година не влезе във форума нито веднъж да споделиш как се чувства Вальо.Разбира се не можахме да помогнем много,но се вълнуваме :liubov:
Общо взето периодично съм писала в страницата на Вальо. Нещата при нас стават бавно и няма чудеса от месец за месец, за да пиша често. Поддържам контакти и с много родители, превеждам, уча и чета много, отделно в къщи работя с детето и не мога да се разделя на толкова много места. Не е нарочно и напротив - форума ми е помогнал много. С цветя изобщо не се занимавам, не са ми приоритет вече (за радост или съжаление) :)
Последният път като писах, никой нищо не написа след мен, вижда се няколко мнения назад. И на мен не ми беше приятно от това.
Преди времето ми беше за цветята, сега е за детето, защото разбрах, че това няма никой да го свърши вместо мен и разчитам на себе си.
Приемам забележката ти като упрек.

Иначе благодарение и на нас, и на вас, и на всички приятели, всички са допринесли за един по-добър живот. Буквално.
Терапиите за такива състояния и заболявания са дълъг процес и упорит труд. Ние даже имаме късмет, че при нас дори и бавно, се случват нещата, познавам не малко родители, при които няма резултат. За съжаление основните опират до финанси. Последната година сме се справяли само с наши средства, но към момента сме изчерпани, а времето лети.
Който има възможност и желание, оценявам подкрепата
Аватар
къщичка
Кафе машина
Мнения: 4924
Регистриран на: Ное 6, '13, 12:46
Местоположение: с. Николово, Русенско
Дал благодарност: 94 пъти
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Да помогнем на Вальо!!!

Мнение от къщичка »

aurelija написа: Мар 15, '19, 21:19 Привет, Къщичка!
Само по една роза
от вид ли предлагаш,
защото аз също си харесах
Peter Paul rubens.
Да, само по 1 роза имам от изброените. Искаш ли да видя утре по светло дали ще има резник? И ще ти подаря една друга роза (ох, забравих и името сега, но не става голяма и не е катерач) , да не пътува сам резника.
Мога да видя и кои рози не съм офъкала до дъно, ще ти пиша на лично утре.
Тези рози са 2 или 3 годишни, иначе всички бих дала, но са стари корени или големи храсталаци и предполагам няма да оцелеят да ги вадя.
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Да помогнем на Вальо!!!

Мнение от Еличка »

Тук ще си позволя да публикувам един пост на Майка, чието детенце пребори левкемията, благодарение на Хората!!!
Моля те, Къщичке, не губи усмивката си и вярата в Човеците!


"ПРЕДИЗВИКАТЕЛСТВО ПРИЕТО
Помните ли историята за червените сандали?
Аз я помня защото ми вдъхна надежда ,че всичко е възможно и ,че щом Бети е успяла значи и Валката ще успее!
Сега искам да вдъхна надежда на Тони !
Вие ДАРИТЕЛИ сте неговата надежда
Вие спасихте детето ми но сега е време ние заедно да спасим Тони!

История за червените сандали

Това далеч не е история за едни обикновени сандали,това е историята за вярата вложена в тях.
Героят в тази история не съм аз ,героят сте вие и едно дете,дете,което няма и представа колко голям герой е всъщност.
Ще Ви разкажа за детето,което „умираше“първо в родината си,после и в чужбина. Ще Ви разкажа за това ,колко страшно и трудно е да се примириш с думите „от 5 деца с тази диагноза-1остава живо и вашето не е изключение‘‘.Много хора ще си помислят ,че няма как да се примириш с това, че детето ти си отива,че винаги можеш да се бориш до край. Не е така!Не можеш да се бориш с времето! И тук идва момента да Ви разкажа за червените сандали...
Месеци наред се борих да събера цената за живота на детето си -да живота си има цена .За всеки болен цената за живот е голяма. А за нас тя беше нечувана но нали си готов на всичко за детето си,ще се молиш,ще просиш......до кога? До когато е нужно ,защото трябва да си сигурен,че си направил всичко възможно детето ти да живее,защото ако утре нещо се обърка трябва да можеш да простиш сам на себи си за да можеш да продължиш да живеш някакъв живот след това .До кога?До като една сутрин не се събудих от звука на нов имейл в пощата си....“Съжаляваме да Ви съобщим ,че нямаме с какво да помогнем на детето Ви „.....последната надежда угасва и какво от това ,че имаш пари да платиш цената?Какво от това,като тези пари не струват нищо,какво от това,като виждаш бъдещето в черно ........Но и аз,като всяка жена може би ,реших ,че с пазаруване ще ми олекне,ще забравя дори за миг .... Така се озовавах в един магазин с едни детски червени сандали в ръка. Помня ги до болка подробно.Малки сандали 24 номер ,червен лак с панделка отпред и в средата с пластмасово котенце hello kitty. Държах ги и си мислех „ защо да ги купувам,като няма да има кой да ги носи?“мисъл която раздра душата ми,като с нож,тъп нож с назъбено острие право във сърцето ми.Купих ги,купих ги на пук на всичко и целият път обратно до болницата плаках в таксито. Това беше първият и последен път в който губих надежда! Защото повярвах във вас! Всички Вие добри хора,които дарявайки 1 лев дори,сте го дарява ли с вяра,че детето ми ще се излекува и щом вярвате вие и сте много значи няма как да не вярвам и аз!Вие вдъхнахте нов порив за борба в мен,амбиция която не бях усещала преди!Знаех ,че толкова много любов и доброта и молитви няма как да бъдат не чути...Благодаря Ви от сърце,благодаря Ви от името на всяко дете ,което сте спасили с мисълта си дори ! Благодаря Ви ,че се борите редом до нас за децата ни!Благодаря Ви защото червените сандали не само,че бяха носени ами бяха скъсани от носене и бяха хвърлени в кофата за боклук с толкова широка усмивка на лицето ми и с толкова силно чувство за благодарност!
И ако съм научила нещо за това време то е ,че никой не дава по-вече от този,който дава надежда!!!!
Благодаря Ви,че давате надежда! Все сте истински ангели на земята ❤"
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
илико
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1378
Регистриран на: Яну 30, '11, 21:28
Местоположение: Варна

Re: Да помогнем на Вальо!!!

Мнение от илико »

Радвам се,че макар и бавно нещата вървят към подобрение.Желая ти търпение и още по-добри резултати :tzeluvka:
Ким,искам от хемерокалиса и анемонитата за 20лв. :tzvetentze:
aurelija
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1814
Регистриран на: Яну 29, '12, 09:21
Местоположение: Пловдив,кючука
Дал благодарност: 19 пъти
Получил благодарност: 22 пъти

Re: Да помогнем на Вальо!!!

Мнение от aurelija »

Добро утро, Къщичка
Да, навита съм на резници.
Не ми изпращай роза,
пусни я тук или на страницата
на Вальо.
Хубав ден :tzvetentze:
Питай,ше видим дали може...
Аватар
benka77
Кафевар/ка/
Мнения: 865
Регистриран на: Яну 11, '14, 09:15
Местоположение: Варна

Re: Да помогнем на Вальо!!!

Мнение от benka77 »

Здравей къщичка, радвам се че има напредък при вас, макар и бавно. Хубаво е че вървите напред. Ако все още е налична ще искам Eyes for you. :tzvetentze:
,,Поведението е огледало, в което всички показват своя истински образ,, Гьоте
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”