Да помогнем на Вальо!!!

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Публикувай отговор
Neli
Кафевар/ка/
Мнения: 839
Регистриран на: Яну 30, '11, 15:15

Да помогнем на Вальо!!!

Мнение от Neli »

Вальо е момченцето на Светла/Къщичка/. Копирам от ФБ

"Валентин Димитров Диканаров е на 6 години от гр. Русе.
Вальо е диагностициран с епилепсия и е аутист.
Епилепсията отдавна е в ремисия, но света на аутизма е състояние, което е изключително трудно и за детето, и за родителите.
Аутистичният спектър при Вальо се изразява в забавено развитие, липса на реч, стереотипни движения и ритуали, а най-големият проблем е автоагресията и паник атаките, които много трудно се овладяват.
Вальо може да е много усмихнато, на моменти привидно щастливо дете, но има много страхове, които не може да преодолее, а ние като родители не открихме как да му помогнем.
Имаме осъществена връзка с терапевтичен център Брейн Баланс, сензо-двигателна терапия, съчетана с хранителен режим, от която можем да се възползваме само в САЩ. Терапията е помогнала до изключителна голяма степен на друго българско дете и това ни дава една много жадувана надежда, че и нашето дете може да се върне към нашият свят, ще може да общува с други деца, ще осъзнава и разбира, ще има един спокоен живот без страхове и самонаранявания.
Всеки родител мисли за бъдещето на детето си-да завърши училище, да има работа, да създаде семейство. Ние, родителите на аутистичните деца мислим какво ще прави детето когато един ден ни няма. Дори и голямо, то си остава дете и няма да може да върви само по своя път. Буквално то не може само да оцелее.
Много разчитаме на терапията в Щатите, това е засега единственият начин нашият Зайко да бъде като всяко друго дете и да сме по-спокойни, че един ден би могъл да се оправи сам в нашият свят.
За съжаление сумата е непосилна за нашето семейство и се обръщаме към Вас за подкрепа. Минималната терапия е 3 месеца, за която са нужни поне 60 000 лв, като по-голямата част е свързана с разходите по престой на Вальо и родителите му, заплащане на терапията, наемане на жилище и разходи за храна.
Можете да ни бъдете и в помощ със съвети по престой в Щатите, центъра на Брейн Баланс е в градче, близо до Атланта, щата Джорджия.
Прикачаме документацията на Вальо-последният му ТЕЛК.
Телефон за връзка с Димитър (татко на Вальо) 0884532414
Сметка в лева:
IBAN BG62FINV91501016004655
BIC FINVBGSF
Димитър Маринов Диканаров
Първа инвестиционна банка АД
Благодарим предварително на всички, които ще ни подкрепят за бъдещето на нашето дете. Бъдете здрави и Бог да е с нас!
Аватар
дара
Чист кофеин
Мнения: 8216
Регистриран на: Яну 19, '11, 20:04
Местоположение: София

Re: Да помогнем на Вальо!!!

Мнение от дара »

Позволих си този пост да кача на моята стена във фейса.Дано,Светлето не ми се сърди. :tzvetentze:
Аватар
margis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1345
Регистриран на: Фев 10, '11, 13:52
Местоположение: Бургас

Re: Да помогнем на Вальо!!!

Мнение от margis »

Хора,дайте да организираме нещо!Всеки има някакви растения,които някой друг може би иска да купи,а парите да отидат по сметката за лечението на Вальо.И друг път се е правило това във форума.Колкото се съберат все ще е от полза :daaa:
Аз мога да предложа за продажба
хойхери
Machogany - 5бр
Obsidian - 5бр
Midas Touch - 3бр
Изображение
Обявявам цена от 5лв.за брой

Пеларгониум
Sutarve Nada K - 1бр
Изображение
UZ Lara Marjorie - 2бр
Изображение
За тях обявявам цена от 20лв за брой
По-късно ще огледам за още :daaa:
Аватар
дара
Чист кофеин
Мнения: 8216
Регистриран на: Яну 19, '11, 20:04
Местоположение: София

Re: Да помогнем на Вальо!!!

Мнение от дара »

Магис,от двата вида мушкато по едно за мен :daaa:
miltonia
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1917
Регистриран на: Май 22, '16, 02:03
Дал благодарност: 223 пъти
Получил благодарност: 92 пъти

Re: Да помогнем на Вальо!!!

Мнение от miltonia »

Margis, за мен по 1 брой от трите вида хойхери, моля.
Аватар
margis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1345
Регистриран на: Фев 10, '11, 13:52
Местоположение: Бургас

Re: Да помогнем на Вальо!!!

Мнение от margis »

Записвам Ви :tzeluvka:Давайте адреси на лични :daaa:
Аватар
gabi123
Кафе машина
Мнения: 3943
Регистриран на: Юни 26, '11, 11:30
Дал благодарност: 40 пъти
Получил благодарност: 56 пъти

Re: Да помогнем на Вальо!!!

Мнение от gabi123 »

Аз ще взема Лара Мариори :tzvetentze:
Аватар
venetka70
Кафе машина
Мнения: 3610
Регистриран на: Май 21, '15, 12:17
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 36 пъти

Re: Да помогнем на Вальо!!!

Мнение от venetka70 »

Аз ще взема от трите хойхери по 1 брой, ако още има.
Ще ти пиша на лични утре къде да ми ги пратиш, че сега не мога да говоря с ММ, а не съм в БГ.
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
Аватар
Bi_
Кафевар/ка/
Мнения: 991
Регистриран на: Дек 12, '09, 14:57
Местоположение: РУСЕ

Re: Да помогнем на Вальо!!!

Мнение от Bi_ »

Предлагам 4 хои,двугодишни,чужбински,денд.Нобиле и 2 броя Бери ода. Утре ще мога да кажа какви са сортовете на хоите . Всичките растения са големи и здрави.Ако някой прояви интерес,моля да ми пише на лични .По разни причини нямам възможност да влизам във форума,а личните ми идват на имейла. Тъй като нямам възможност да помогна по друг начин ще поема транспорта за да може всичките парички от продажбата да отидат при Вальо.
Аватар
margis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1345
Регистриран на: Фев 10, '11, 13:52
Местоположение: Бургас

Re: Да помогнем на Вальо!!!

Мнение от margis »

Записвам gabi123 и venetka70 :daaa: Моля,дайте адреси на лични.
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”