Да помогнем на Вальо!!!

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Публикувай отговор
Аватар
дара
Чист кофеин
Мнения: 8216
Регистриран на: Яну 19, '11, 20:04
Местоположение: София

Re: Да помогнем на Вальо!!!

Мнение от дара »

Такава всеотдайност и борба,мила Светле,не може да остане без положителни промени!Прекланям ти се :sbow: :sbow: :sbow:
Аватар
къщичка
Кафе машина
Мнения: 4924
Регистриран на: Ное 6, '13, 12:46
Местоположение: с. Николово, Русенско
Дал благодарност: 94 пъти
Получил благодарност: 48 пъти

Re: Да помогнем на Вальо!!!

Мнение от къщичка »

На мен оловото (както и други метали) изобщо не са ми странни. Аз ги очаквах.
Това се получава когато тялото няма способност да детоксикира по естествен път. При децата аутисти има много липси и недостатъци в биохимията. Едни от тях са антиоксидантите, които са едни от главните отговорници за детокс. Няма антиоксидант-няма детокс. Няма минерали, витамини-няма детокс, всички те са обвързани, затова работата е на много фронтове, бавна и трудна процедура.

За оловото специално, има го навсякъде около нас - вода, до скоро и в бензина, който сме дишали много години, съдове за готвене, батерии, кабели на зарядни (пише го даже в упътванията на телефоните), детски играчки, особено евтините китайски, боите неалкидните и тн
И в маркучите има олово, оттам и в почвата.

За ПВЦ дограмата е абсолютно вярно. Това е поливинил хлорид, най-токсичния от всички пластмаси.Меката версия на PVC е по-опасна-това са точно кабелите на зарядните, които ние всеки ден бутаме. Те са от химически химически пластификатори (фталати).
В дограмата има стабилизатори, които съдържат олово и токсични лепила , които имат летливи органични съединения, повече от всяка друга пластмаса.
Винил хлоридът е известен човешки карциноген и трябва да се избягва, когато е възможно.
Когато имаме PVC в нашия дом, те могат да добавят фталати и олово във въздуха, който дишаме.

Поглъщането също е проблем, защото когато докосваме тези елементи, микрочастиците от химикали и олово могат да се прехвърлят в ръцете ни. При децата или всеки, който не мие ръце преди хранене, съдържанието на олово в PVC може да представлява сериозна заплаха за здравето ни.

На някои се вижда смешно, но изобщо не е. Всеки има такива метали в тялото си, но какво ниво са и колко е способно тялото да ги изхвърля, е индивидуално. Доста от болестите, особено автоимунните, психиатричните разстройства, почти всички са свързани с това. Защото металите навлизат най-вече в мастните органи, където предизвикват задръствания и възпаления-най-вече мозък и щитовидна жлеза.
Аватар
къщичка
Кафе машина
Мнения: 4924
Регистриран на: Ное 6, '13, 12:46
Местоположение: с. Николово, Русенско
Дал благодарност: 94 пъти
Получил благодарност: 48 пъти

Re: Да помогнем на Вальо!!!

Мнение от къщичка »

Здравейте. Щях да пускам рози в страницата на Вальо, но реших да ги предложа първо тук.
Розите са на гол корен, вадя веднага и изпращам. Всички по 40 лв.

Crown Princess Margareta
Eyes for you
Green planet
JUBILEE OF THE PRINCE OF Monaco
100 idées Jardin
Night owl
Wedding Piano
Peter Paul rubens
The Alnwick
Аватар
маргото
Наркоман
Мнения: 10915
Регистриран на: Окт 24, '15, 22:43
Местоположение: Бяла Слатина
Дал благодарност: 170 пъти
Получил благодарност: 1316 пъти

Re: Да помогнем на Вальо!!!

Мнение от маргото »

За мен, ако е свободна, The Alnwick.
Силвия
Баш кафе майстор
Мнения: 2208
Регистриран на: Юни 4, '13, 20:27

Re: Да помогнем на Вальо!!!

Мнение от Силвия »

За мен
Wedding Piano
Peter Paul rubens
моля :-)
Аватар
къщичка
Кафе машина
Мнения: 4924
Регистриран на: Ное 6, '13, 12:46
Местоположение: с. Николово, Русенско
Дал благодарност: 94 пъти
Получил благодарност: 48 пъти

Re: Да помогнем на Вальо!!!

Мнение от къщичка »

За вас са момичета :) Пишете ми адрес на лични и кога искате да ви ги изпратя.
Аватар
илико
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1378
Регистриран на: Яну 30, '11, 21:28
Местоположение: Варна

Re: Да помогнем на Вальо!!!

Мнение от илико »

Къщичка,тъжно ми е ,че за една година не влезе във форума нито веднъж да споделиш как се чувства Вальо.Разбира се не можахме да помогнем много,но се вълнуваме :liubov:
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13525
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 157 пъти
Получил благодарност: 257 пъти

Re: Да помогнем на Вальо!!!

Мнение от kim »

Светле :tzeluvka: и за Вальо :tzeluvka:

Продавам два вкоренени двугодишни резника на розите Луис Одие и Астрономия.
Цена - 20 лв. за всеки. И двата са цъфтели. Към тях добавям по един вкоренен хемерокалис-бебе "Night embers",
цъфти така

Изображение

Изображение

и коренчета от два вида анемоне - розово и бяло, които цъфтят така

Изображение

Сумите могат да се преведат по сметката на Вальо
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
aurelija
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1814
Регистриран на: Яну 29, '12, 09:21
Местоположение: Пловдив,кючука
Дал благодарност: 19 пъти
Получил благодарност: 22 пъти

Re: Да помогнем на Вальо!!!

Мнение от aurelija »

Привет, Къщичка!
Само по една роза
от вид ли предлагаш,
защото аз също си харесах
Peter Paul rubens.
Питай,ше видим дали може...
Аватар
къщичка
Кафе машина
Мнения: 4924
Регистриран на: Ное 6, '13, 12:46
Местоположение: с. Николово, Русенско
Дал благодарност: 94 пъти
Получил благодарност: 48 пъти

Re: Да помогнем на Вальо!!!

Мнение от къщичка »

илико написа: Мар 15, '19, 19:10 Къщичка,тъжно ми е ,че за една година не влезе във форума нито веднъж да споделиш как се чувства Вальо.Разбира се не можахме да помогнем много,но се вълнуваме :liubov:
Общо взето периодично съм писала в страницата на Вальо. Нещата при нас стават бавно и няма чудеса от месец за месец, за да пиша често. Поддържам контакти и с много родители, превеждам, уча и чета много, отделно в къщи работя с детето и не мога да се разделя на толкова много места. Не е нарочно и напротив - форума ми е помогнал много. С цветя изобщо не се занимавам, не са ми приоритет вече (за радост или съжаление) :)
Последният път като писах, никой нищо не написа след мен, вижда се няколко мнения назад. И на мен не ми беше приятно от това.
Преди времето ми беше за цветята, сега е за детето, защото разбрах, че това няма никой да го свърши вместо мен и разчитам на себе си.
Приемам забележката ти като упрек.

Иначе благодарение и на нас, и на вас, и на всички приятели, всички са допринесли за един по-добър живот. Буквално.
Терапиите за такива състояния и заболявания са дълъг процес и упорит труд. Ние даже имаме късмет, че при нас дори и бавно, се случват нещата, познавам не малко родители, при които няма резултат. За съжаление основните опират до финанси. Последната година сме се справяли само с наши средства, но към момента сме изчерпани, а времето лети.
Който има възможност и желание, оценявам подкрепата
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”