Да помогнем на Вальо!!!

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Публикувай отговор
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31680
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1023 пъти
Получил благодарност: 2353 пъти

Re: Да помогнем на Вальо!!!

Мнение от Мария Николова »

kim написа: Апр 2, '18, 18:38 Писах ти на ЛС
И аз. Станахме две. :lol:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
polyabs
Кафе машина
Мнения: 3452
Регистриран на: Юли 13, '13, 18:15
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 232 пъти
Получил благодарност: 115 пъти

Re: Да помогнем на Вальо!!!

Мнение от polyabs »

Благодаря момичета, свързах се с Красияна :liubov:
Аватар
polyabs
Кафе машина
Мнения: 3452
Регистриран на: Юли 13, '13, 18:15
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 232 пъти
Получил благодарност: 115 пъти

Re: Да помогнем на Вальо!!!

Мнение от polyabs »

Днес изпратих на
Марилия
Елмаз
МГХ
Красияна
Утре да ги очакват :stiskam:
Аватар
хортензия
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1007
Регистриран на: Фев 12, '12, 15:44
Местоположение: Силистра
Дал благодарност: 128 пъти
Получил благодарност: 136 пъти

Re: Да помогнем на Вальо!!!

Мнение от хортензия »

Взех си я, даже е покарала :ieeemyzh:
Успех на Вальо :stiskam: :gush:
Аватар
къщичка
Кафе машина
Мнения: 4943
Регистриран на: Ное 6, '13, 12:46
Местоположение: с. Николово, Русенско
Дал благодарност: 125 пъти
Получил благодарност: 65 пъти

Re: Да помогнем на Вальо!!!

Мнение от къщичка »

Здравейте, ще пиша хаотично, че нямам много време и да мисля даже, но да мога да напиша повече неща.
Снощи приятелка ми каза, че темата на Вальо е активна,а аз все се каня да вляза да пиша дали да пращам розичките. Моля ви, който чакаше пашмина да ми каже, списъците загубих :(
Не съм писала, признавам се, че мислех, че ви е писнало от нас, за последно когатпмписах в страничката на Вальо, че тръгваме за Италия при др Антонучи, почти никой нито ме потърси, преводи имаше само 4 или 5. Не съм следила и сметката. Не знам какво да кажа, много ми е трудно, нела да не звучи като оплакване, но не знам как да се изразя. Пиша първосигнално, в момента съм в черен тунел относно как да продължим, сигурно ви се струва осъдително, погледнато от страни. Не че не съм доволна от постигнатото до тук, но сме малко в регрес и пиша единствено за тези, които ни мислят доброто.
Благодаря, че отново мислите за моето момче! Радостното е, че в някои отношения придобихме това , което нямахме и което всяко дете трябва да има. Имаме доста "нормални" разходки, сега сме на тема животни, това кокошки, птици, котета, сега сме ги открили, имитира ги, разглежда книжки целенасочено, няколко думи простички казваме, но много повече пишем. Оня даже се шашнах, влизаме да се къпем и той иска да ми каже нещо. Чертае ми букви във въздуха, веднага дадох лист и химикал, той написа криво ляво "КЪПЯ". Това за нас е много, много, не само че го написа, а осъзнава как да се изрази. И ей такива неща.
Проблема ни е обаче в психическото състояние, което нинога не е било такова. Отчасти то се провокира от доктора в Италия, там правихме венозен провокативен тест за тежки метали. Знаех какво ме очаква, знаех и от други родители как е минало, как са били децата след това, ще се помъча накратко да обясня защо се реших на това, може на някой да му е от полза.
Теста представлява венозна вливка на 2 хелатора в комбинация с два силни антиоксиданта-витамин С в голяма доза и глутатион. Хелатора влиза в химическа реакция (зависи от вида хелатор) с група тежки метали и ги извежда към отделителна система. След теста се събира 6 часа урина, която показва ако някой от металите е високо ниво.
Физически Вальо трудно издържа на това, изпадна в силна ярост, гняв, кабинета на доктора беше почти потрошен, много време мина докато се успокои.
После заспа, аз започнах да го будя, защото трябваше да събираме урината, но не може да го събудя, много се уплашихме, много. Успях да взема все пак пробите от преди да заспи и след като стана. Спа много дълго, около 20 часа съа събуждане от 3 часа. Теста излезе след десетина дни (доктора го изпраща до американска лаборатория), резултата е олово, около 16 пъти над допустимите норми
Аватар
къщичка
Кафе машина
Мнения: 4943
Регистриран на: Ное 6, '13, 12:46
Местоположение: с. Николово, Русенско
Дал благодарност: 125 пъти
Получил благодарност: 65 пъти

Re: Да помогнем на Вальо!!!

Мнение от къщичка »

Резултата след теста, беше около ден два, изявено в поведението на Вальо. След като хелатора му е изкарал някаква част от оловото, той беше друг човек. Друго дете, съвсем обикновено дете, просго не знам как да го опиша. Тогава не знаех какво ще покаже теста, но след катонсе успокои и наспа, той показа поведение разлипно от обичайното му, аутистичното. Така е било и при повечето друфи родители, а които имах връзка преди да тръгнем.
После доста се шокирах, защото не опаквах чак толкова високи нива, а и пестнонказано, даже и олово не очаквах.
Другото, което считам да обясня е причината. От това, което научихме, което е на теория и на споделени истории на многобройни терапии. При доста от децата аутисти е нарушен принципа на естествен детокс на тялото. Много дисбаланси в голяма част на химичните пътища, водещи тези последсгвия след себе си.
От края на ноември, от както запопнахме интензивно да работим с биохимията, първо укрепихме минералите, това е основата. Стомаха е също основа, това е 80 % от имунната система, всичко е свързано с мозъка нататък. Аутизма не е психично заболяване, то е следствие на разрушена биохимия и на мозъпен дисбаланс, доказателство за това е брейн баланс. Брейн баланс работи върху свързване на двете хемисфери, ако беше обратното, нямаше да видим ефекта от нея терапия. С прости думи, работата е на няколко фронта.
Сега сме в много добро когнитивно състояние. Но тревожността, страховете все още ги има, до тях още не сме стигнали.
Всичко е комплексно, на моменти толкова се обърквам, загубих си желанието за цветенцата мини градинката ми, едни зеленчуци подхванах за сеитба и до там. А, само мушкатките ме радват.
Един ден сме изплували, после сме затънали. Признавам, губя го куража, не че ще спра, но утрешния ден не знам какво ми носи. Лесно е да се каже "куражц, но той понякога не идва, дори и да го искаме.
За паричната част, какво да кажа... Важна е в момента, не може без нея, но и каквото и да си говорим, това е прието различно от всеки - и за даващия, и за вземащия. Поотчаях се, че Вальо е забравен, признавам си. Ами гадно е. Знам че хората не са длъжни, аз пък искам да изразя благодарност, но може би не успявам как.
В момента сме без почти нищо или по точно това, което имаме, ще отиде другата седмица за поредните добавки и някои лекарства за стомаха,които Антонучи ни изписа. Някои ни ги даде там на място, които ги е имал налично, но повечето са малки опаковки и бързо свършват Не са агресивни лекарствата, това харесвам на биохимията, че не е като традиционната фармация.
За Италия тръгнахме с остатъка от парите от Щатите и баба ни е добавила 1000 евро. Но и при нея е трудно вече, дядо е вече на легло и тя се бори с неговия тумор.

За брейн баланс, прочетох, че сте писали за предаването на Гала. Да, това е доктора, основал брейн баланс, Галя е майката, която даде надежда на много деца, включително и на нас. Ние си продължаваме с брейн баланс у дома, значи Вальо е спец в това и аз го стимулирам много, важно е детето да е ентусиазирано, за да не загуби желание. В събота имах семинар, заедно с една психоложка, родителите много се интересуват от брейн баланс, аз с каквото мога, съм в помощ. Разбира се, типично по български се появиха и самозвани "специалисти" гледащи да се възползват от отчаянието на родителите с проблемни деца, сега борбата е кой ще вземе повече пари за това, нищо че не са преминали обучение или не са си платили правата за програмата.
Ще напиша и тук, за да не бъдат излъгани родителите и да са информирани-все още няма сертифициран специалист, нито Център за Брейн баланс. Дала съм и давам информация и материали на родители, които се интересуват, основно се работи в къщи с детето, с голямо постоянство и търпение. Нищо не може да се случи бързо колкото и да ни се иска, но щом са налиже първите значими постижения, струва си всичкото това! Понякога се връщам към онези емоции, които изживяхме, когато Зайко се "събуди", това е просто несравнимо!
Надявам се отчаянието малко да отмине поне, аега с новоназначените неща от Антонучи уж сме живнали, но не смея вече да кажа ако сме добре, после става обратното.
Благодаря (това е малка дума!) за това, че не сте забравили. Аз не посмях да пиша.
Аватар
polyabs
Кафе машина
Мнения: 3452
Регистриран на: Юли 13, '13, 18:15
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 232 пъти
Получил благодарност: 115 пъти

Re: Да помогнем на Вальо!!!

Мнение от polyabs »

Светле, стискам палци нещата да вървят само в положителна посока :liubov: имам изсушен дафинов лист в големи количества мога да изпратя за чай на Вальо ако прецениш за детокс
http://bilkabg.com/2017/09/16/дафинов-лист/
Аватар
maranta
Кафевар/ка/
Мнения: 771
Регистриран на: Мар 19, '15, 08:54
Дал благодарност: 120 пъти
Получил благодарност: 25 пъти

Re: Да помогнем на Вальо!!!

Мнение от maranta »

Светле :tzeluvka:
:stiskam: :stiskam: :stiskam:
Когато преминаваме през трудности не бива да спираме! Не трябва да оставаме там, където не ни харесва :svekurva:
Не сме ви забравили!
marka
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1971
Регистриран на: Окт 15, '13, 14:31
Дал благодарност: 190 пъти
Получил благодарност: 154 пъти

Re: Да помогнем на Вальо!!!

Мнение от marka »

:sbow: Светле,възхищавам ти се.
Аватар
marillia
Баш кафе майстор
Мнения: 2696
Регистриран на: Юни 14, '16, 20:35
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 162 пъти
Получил благодарност: 123 пъти

Re: Да помогнем на Вальо!!!

Мнение от marillia »

polyabs написа: Апр 3, '18, 19:04 Днес изпратих на
Марилия
Елмаз
МГХ
Красияна
Утре да ги очакват :stiskam:
Поли, сигурно нещо си ме объркала.
Виждам се тук в този списък, а пък нищо не съм искала :hmmm: :angel2:
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”