Как приемат половинките ви вашето хоби?

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11805
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 145 пъти
Получил благодарност: 185 пъти
Обратна връзка:

Re: Как приемат половинките ви вашето хоби?

Мнение от johnstalker »

Аз пък мойте си ги къпя в кухнята :) :hihihi:
Аватар
DOBI
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1568
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:32
Местоположение: Нант

Re: Как приемат половинките ви вашето хоби?

Мнение от DOBI »

Ей ма като ви чета направо все повече се кефя наполовинката си-че то не са само китките при мене ;) /даже в китките сме равни :D /
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9992
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 457 пъти
Получил благодарност: 862 пъти

Re: Как приемат половинките ви вашето хоби?

Мнение от greeneyed »

То хобито е за това -да те разтоварва от ежедневните задължения, да вършиш нещо с кеф, а не защото трябва. Така, че си уважаваме хобитата и не мрънкаме. Колкото до помощта- като почна да разсъждавам на глас за някаква необходимост по китките, вече ме прекъсва и пита "от мен какво се иска сега". :D И по орхидеената стена като ще я показваме на някой, върви пред мен и започва лекцията. Един път събори една орхидея от ръкомахане. :P
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
AlexaS
Виенско кафе
Мнения: 365
Регистриран на: Ное 26, '09, 22:50

Re: Как приемат половинките ви вашето хоби?

Мнение от AlexaS »

Аз пък ще си призная, че мъжът ми беше този, който ме запали по орхидеите преди повече от 10 години, но тогава нямаше откъде да се набавят, само по списанията четяхме и постепенно еуфорията затихна. Преди време ми подари Милтония (тогава обаче не бях запозната с видовете) и хуквам да тръшна гугъл и попадам на флауърснет и там съветите са сивите и еди какви си корени се изрязват...пудрят с канела и "пъхат във фурната" и подобни неразбираеми за мен салтанати, и режа аз стриктно по препоръки, докато не се оказа, че чета темата за фаленопсиси :ufff: . С една дума той ме форсира пък после да си бере гайлето и да не се чуди защо сметките изтъняват. Рефлектори ми направи, лампи ми купува. Рахат съм. Обаче на мен хобитата ми омръзват доста бързо... :hmmm:
gospodinov

Re: Как приемат половинките ви вашето хоби?

Мнение от gospodinov »

Я да видим, какво се е променило през годините!!!
Променило ли си е отношението на половинките към нашите хобита?
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Как приемат половинките ви вашето хоби?

Мнение от calico »

gospodinov написа:Я да видим, какво се е променило през годините!!!
Променило ли си е отношението на половинките към нашите хобита?
не питай! :svekurva:
Розите се разраснаха и започнаха да пречат по пътеките. Че и да бодат.
започнаха и заплахите, и то направо за Раундъп, поне да ги режеше там дето пречат.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
gospodinov

Re: Как приемат половинките ви вашето хоби?

Мнение от gospodinov »

Раундъп? :hmmm:
Много кардинално.
МЖ с времето взе да свиква и да чукна на дърво, взе по-малко да мрънка.
Дори взе да харесва повече розите от преди.
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2515
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 601 пъти
Получил благодарност: 538 пъти

Re: Как приемат половинките ви вашето хоби?

Мнение от Lalel4e »

ММММХМ (М много, много, много хубав М) не харесва само едно от 16-те ми хобита - гоблените :seven:
Но няма други последствия освен да съм запозната с мнението му :sgiggle:
За градинарстването ми е още малко рано да говоря, той още няма представа какво предстои... :lol:
Засега сме само на откъслечни реплики... "Ти си пълна с противоположности!", "Откъде ти хрумна това?" (не получи отговор) "Това, което се случва е... странно" (това след 4-тото накопаване на пръст с чували) :lol: :lol: :lol:
...но умело съчетава своето хоби (битака) с моето - купува ми лопатки, гърнета...
да видим докъде ще я докараме :sgiggle:
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8437
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 763 пъти
Получил благодарност: 563 пъти

Re: Как приемат половинките ви вашето хоби?

Мнение от Shami »

При мен нещата са наред засега.ММ по принцип не влиза в градината изобщо,вижда че се мъча нещо с разни растения и саксий ,но не се намесва.Занимава си се или с колата или с ловджийските си страсти.Но затова пък Свеки ме дебне под лупа.И ми съботира проектите.Но аз съм упорита,не се отказвам.Даже мисля че посвикна вече,защото вижда че макар и разбъркани и не на място посадени растенията, пак е красиво.Даже алкохолният форум дето се събира у нас ,в началото ми викаха,защо съм садела нещо дето не става за ядене ,а сега с интерес наблюдават цветята ми и даже ме разпитват и си искат за жените.Даже съседките ми се запалиха и гледам и те нещо мъкнат ,садят.
То аз не че имам нещо конкретно кой знае какво :lol: ,но откъмто лалета напролет го докарвам,тогава най вече съм забелязала че който влезе и се курдисва точно там при лалетата и разговорът се провежда там. :lol:
Красотата привлича всички.
сюзан
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Юни 12, '14, 10:56
Местоположение: Стара Загора
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Как приемат половинките ви вашето хоби?

Мнение от сюзан »

Моята половинка обича растенията и отначало беше много доволен, че се занимавам с тях. Обаче сега протестира, че не съм оставила място за него, да сади малини и ягоди. Аз вече съм заела всичко с китки и няма и педя свободно място.
А и да ви кажа, той смята, че е достатъчно да посадиш нещо и после само да му се любуваш и да береш плод, ако е за ядене. Така че от проектите му не се получава кой знае какъв резултат. Но иначе се смята за голям специалист. Добре, че не надниква тук, да види как съм го изтипосала. :hihihi:
Напоследък мърмори, че съвсем съм се вманиячила, но като дойде някой на гости се хвали с цветята и го води да ги гледа.
За да направиш прерия
ти трябва пчела и детелина,
и една мечта голяма.
Но само и мечта ти стига
ако пчела и детелина няма.
Емили Дикинсън
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”