Как приемат половинките ви вашето хоби?

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Аватар
venetka70
Кафе машина
Мнения: 3610
Регистриран на: Май 21, '15, 12:17
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 36 пъти

Re: Как приемат половинките ви вашето хоби?

Мнение от venetka70 »

Аз си нямам големи проблеми с половинката относно градинарстването. Поради моето метлосване по цял свят в последната година той се грижи основно за градината.
Е, има тук там липси / оскубани или поради засушаване/ преполиване/, но основната част е съхранена. Даже се опитва милия да се налага в споровете за тая или оная китка.
Ама при посочване на писмено доказателство в моя полза трудничко, но се съгласява.
Само дето имах неблагоразумието миналата Коледа да му подаря много читава ножица за рязане..... Резултата тази пролет беше орязване на всички рози почти до дъно, като чаени хибриди.
От сега съм почнала агитацията следващата пролет да забрави за подобно рязане и да спазва инструкциите дето съм му разпечатала за рязане на розите. Дори се замислям да скрия новата ножица, старата трудно реже и може и да се възпре по тази причина навреме.
Цяла огромна пергола за лутеята ми постави човека това лято, за другото лято съм му направила списък за още две места за поставяне на подобни съоръжения. За след това съм му обещала само някооолко дребни конструкции и преставам. Ама не съм уточнявала, че уговорката е само градината в Пловдив, а за другите градини друго споразумение с него ще подписвам.
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
Златка Трънова
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1606
Регистриран на: Сеп 20, '16, 22:56
Местоположение: Стара Загора

Re: Как приемат половинките ви вашето хоби?

Мнение от Златка Трънова »

От известно време съм решила да му внуша на моя мъж , че градинарството всъщност е неговото хоби и всичко хубаво в градинката е резултат от неговите усилия, а аз просто му помагам. Мисля , че ако успея нещата доста ще се улеснят. :D :D
сюзан
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Юни 12, '14, 10:56
Местоположение: Стара Загора
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Как приемат половинките ви вашето хоби?

Мнение от сюзан »

Дано се поддава на внушение :stiskam: .
За да направиш прерия
ти трябва пчела и детелина,
и една мечта голяма.
Но само и мечта ти стига
ако пчела и детелина няма.
Емили Дикинсън
Аватар
макс
Кафе машина
Мнения: 3731
Регистриран на: Ное 13, '13, 15:08
Местоположение: София
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 52 пъти
Обратна връзка:

Re: Как приемат половинките ви вашето хоби?

Мнение от макс »

Аз не мога да се оплача от ММ помага с копане предимно на дупки за рози е малко мрънкя но аз не му обръщам много внимание ,той си сади зеленчуци а аз цветенца :lol: после им се радва заедно с мен е от време на време ме смъмря че заемам всичко но пук аз му се усмихвам и му казвам,, престави си на пролет каква ще е красота ''и горкия ме зарезва ,а тази есен след като насадих поредните красотйики му викам ,,е та това е последно '' а той милия премигва и ми вика ,,а бе ти вярваш ли си ,че аз не ти вярвам :lol: с една дума дигнал е ръце от мен и му е станало ясно че не може да излезе на глава с мен ,да ми е жив и здрав и все така да ме слушка :D
mimivd
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1715
Регистриран на: Фев 14, '13, 15:59
Местоположение: Видин
Дал благодарност: 18 пъти
Получил благодарност: 57 пъти

Re: Как приемат половинките ви вашето хоби?

Мнение от mimivd »

Аз пък нямам никакво право да се оплача от ММ,напротив-трябва да го похваля .С две думи ще ви разкажа какви ги върши,за да угоди на мен и моите рози.
Моята малка градинка е изградена върху основите на стара къща и след като изчерпах всяка педя от нея за много рози и други китки реших да приобщя и старата циментова пътека около къщата.Да,но как да засадя рози там.За да ме ощастливи,Моето Момче разби с канго 7 широки отвора в пътеката,след това изкопа дупки в дълбочина ,а самата пътека насипа с една педя земя.Това се случи пролетта ,а милите рози май се чувстват добре,въпраки,че са още малки.
Благодарна съм за невероятната му подкрепа и му връщам жеста като безрезервно го подкрепям в неговото хоби.
Аватар
dung
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1776
Регистриран на: Апр 16, '15, 15:04
Местоположение: Раднево
Дал благодарност: 125 пъти
Получил благодарност: 124 пъти

Re: Как приемат половинките ви вашето хоби?

Мнение от dung »

За ММ, комай, повечето цветя са "ружи" (на времето баба му на село наричала така ирисите).
Когато му кажа, че след работа трябва да минем през офиса на Еконт, за да си взема някоя пратка с цветя, почва да се цупи: "Къде ще ги слагаш? И без това няма място вече!"
А от време на време заплашва, че ще залее целият двор с бетон. :hmmmmmm:
Но тази есен развалихме старите кокошарник и кочина и той сам предложи да изравни мястото в ъгъла на двора и да ми сложи там оранжерия за хризантемите. :nod:
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Как приемат половинките ви вашето хоби?

Мнение от libra »

Заплаши го,че смяташ да се кърти наличния бетон.Имаме такъв случай-Дал кърти асфалт.
П.П На ММ вчера му показах ,че има божури по 25 000 Е и той проумя колко евтино съм му излизала до сега и колко съм скромна и сговорчива. :angel2:
Аватар
daneda
Баш кафе майстор
Мнения: 2204
Регистриран на: Мар 14, '12, 11:23
Местоположение: София
Дал благодарност: 1139 пъти
Получил благодарност: 472 пъти

Re: Как приемат половинките ви вашето хоби?

Мнение от daneda »

И ние с ММ сме се разбрали всеки да си гледа хобито и да не се бърка на другия, помощ от него получавам само с превозването на китки от София до градината на село и с това се изчерпва всичко, но пак е нещо нали!? Свекър ми повече ми угажда -я някоя оградка ще скове, я нещо друго, сега ми е обещал арка да ми прави :angelche:
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8438
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 763 пъти
Получил благодарност: 563 пъти

Re: Как приемат половинките ви вашето хоби?

Мнение от Shami »

Брей какви са ви сговорчиви ММтата и Свекитата. :shock:За мен е по добре аз да си правя всичко сама ,та после като ме прихванат лудите ,отивам и всичко разкопавам,размествам,и не влизам във фаза обяснения .
Нали много ме обичате всички та все подараци сте ми напращали. :lol:Поръчки ли,аз само ги разглеждам. :angel2:Те хората много китки изхвърлят и аз ги приютявам. :lol:
gospodinov

Re: Как приемат половинките ви вашето хоби?

Мнение от gospodinov »

"Трябва да развенчаем мита, че ако двама души се обичат, те трябва да се придържат към едно мнение. Това не е така, да обичаш друг човек не означава да мислиш също като него или да го поставяш винаги над себе си. Смисълът е във взаимното уважение. Главното – „да обичаме с отворени очи“.

Ако това се получи, няма да е толкова сложно стигането до общ знаменател, защото вече сме постигнали най-важната уговорка: приемам те такъв, какъвто си, ти приемаш мен.

Това взаимно приемане ни освобождава от оковите, дава ни усещане за свобода, позволява да дадем воля на чувствата си. Само когато жизнените ценности на нашия партньор придобият значение и за нас, ние вече можем да се потопим в уважението към неговата представа за живота.

Всеки човек е цял един свят и да обичаш означава да си в състояние да приемеш другия заедно с неговата система от ценности, черти на характера, навиците, странностите..."


https://svetlilo.com/vdahnovyavashto/ly ... azhen-6876" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”