Как приемат половинките ви вашето хоби?

За разговори, други теми или просто да побъбрим...

Re: Как приемат половинките ви вашето хоби?

Мнениеот venetka70 » Сря Ное 22, 2017 11:59 am

Аз си нямам големи проблеми с половинката относно градинарстването. Поради моето метлосване по цял свят в последната година той се грижи основно за градината.
Е, има тук там липси / оскубани или поради засушаване/ преполиване/, но основната част е съхранена. Даже се опитва милия да се налага в споровете за тая или оная китка.
Ама при посочване на писмено доказателство в моя полза трудничко, но се съгласява.
Само дето имах неблагоразумието миналата Коледа да му подаря много читава ножица за рязане..... Резултата тази пролет беше орязване на всички рози почти до дъно, като чаени хибриди.
От сега съм почнала агитацията следващата пролет да забрави за подобно рязане и да спазва инструкциите дето съм му разпечатала за рязане на розите. Дори се замислям да скрия новата ножица, старата трудно реже и може и да се възпре по тази причина навреме.
Цяла огромна пергола за лутеята ми постави човека това лято, за другото лято съм му направила списък за още две места за поставяне на подобни съоръжения. За след това съм му обещала само някооолко дребни конструкции и преставам. Ама не съм уточнявала, че уговорката е само градината в Пловдив, а за другите градини друго споразумение с него ще подписвам.
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
Аватар
venetka70
Баш кафе майстор

Години: 47
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра

Мнениеот Златка Трънова » Сря Ное 22, 2017 5:56 pm

От известно време съм решила да му внуша на моя мъж , че градинарството всъщност е неговото хоби и всичко хубаво в градинката е резултат от неговите усилия, а аз просто му помагам. Мисля , че ако успея нещата доста ще се улеснят. :D :D
Златка Трънова
Кана кафе

Години: 52

Мнениеот сюзан » Сря Ное 22, 2017 6:32 pm

Дано се поддава на внушение :stiskam: .
За да направиш прерия
ти трябва пчела и детелина,
и една мечта голяма.
Но само и мечта ти стига
ако пчела и детелина няма.
Емили Дикинсън
Аватар
сюзан
Кафеджия/Кафеджийка

Години: 68

Мнениеот макс » Сря Ное 22, 2017 8:42 pm

Аз не мога да се оплача от ММ помага с копане предимно на дупки за рози е малко мрънкя но аз не му обръщам много внимание ,той си сади зеленчуци а аз цветенца :lol: после им се радва заедно с мен е от време на време ме смъмря че заемам всичко но пук аз му се усмихвам и му казвам,, престави си на пролет каква ще е красота ''и горкия ме зарезва ,а тази есен след като насадих поредните красотйики му викам ,,е та това е последно '' а той милия премигва и ми вика ,,а бе ти вярваш ли си ,че аз не ти вярвам :lol: с една дума дигнал е ръце от мен и му е станало ясно че не може да излезе на глава с мен ,да ми е жив и здрав и все така да ме слушка :D
Аватар
макс
Баш кафе майстор

Години: 48

Мнениеот mimivd » Чет Ное 23, 2017 12:58 am

Аз пък нямам никакво право да се оплача от ММ,напротив-трябва да го похваля .С две думи ще ви разкажа какви ги върши,за да угоди на мен и моите рози.
Моята малка градинка е изградена върху основите на стара къща и след като изчерпах всяка педя от нея за много рози и други китки реших да приобщя и старата циментова пътека около къщата.Да,но как да засадя рози там.За да ме ощастливи,Моето Момче разби с канго 7 широки отвора в пътеката,след това изкопа дупки в дълбочина ,а самата пътека насипа с една педя земя.Това се случи пролетта ,а милите рози май се чувстват добре,въпраки,че са още малки.
Благодарна съм за невероятната му подкрепа и му връщам жеста като безрезервно го подкрепям в неговото хоби.
mimivd
Кафеджия/Кафеджийка

Години: 49

Мнениеот dung » Чет Ное 23, 2017 11:01 am

За ММ, комай, повечето цветя са "ружи" (на времето баба му на село наричала така ирисите).
Когато му кажа, че след работа трябва да минем през офиса на Еконт, за да си взема някоя пратка с цветя, почва да се цупи: "Къде ще ги слагаш? И без това няма място вече!"
А от време на време заплашва, че ще залее целият двор с бетон. :hmmmmmm:
Но тази есен развалихме старите кокошарник и кочина и той сам предложи да изравни мястото в ъгъла на двора и да ми сложи там оранжерия за хризантемите. :nod:
Аватар
dung
Кана кафе

Години: 45

Мнениеот libra » Чет Ное 23, 2017 12:40 pm

Заплаши го,че смяташ да се кърти наличния бетон.Имаме такъв случай-Дал кърти асфалт.
П.П На ММ вчера му показах ,че има божури по 25 000 Е и той проумя колко евтино съм му излизала до сега и колко съм скромна и сговорчива. :angel2:
libra
Чист кофеин

Мнениеот daneda » Чет Ное 23, 2017 4:12 pm

И ние с ММ сме се разбрали всеки да си гледа хобито и да не се бърка на другия, помощ от него получавам само с превозването на китки от София до градината на село и с това се изчерпва всичко, но пак е нещо нали!? Свекър ми повече ми угажда -я някоя оградка ще скове, я нещо друго, сега ми е обещал арка да ми прави :angelche:
Аватар
daneda
Кафевар/ка/

Години: 38

Мнениеот Shami » Чет Ное 23, 2017 5:20 pm

Брей какви са ви сговорчиви ММтата и Свекитата. :shock:За мен е по добре аз да си правя всичко сама ,та после като ме прихванат лудите ,отивам и всичко разкопавам,размествам,и не влизам във фаза обяснения .
Нали много ме обичате всички та все подараци сте ми напращали. :lol:Поръчки ли,аз само ги разглеждам. :angel2:Те хората много китки изхвърлят и аз ги приютявам. :lol:
Аватар
Shami
Кафевар/ка/

Мнениеот gospodinov » Чет Ное 23, 2017 5:58 pm

"Трябва да развенчаем мита, че ако двама души се обичат, те трябва да се придържат към едно мнение. Това не е така, да обичаш друг човек не означава да мислиш също като него или да го поставяш винаги над себе си. Смисълът е във взаимното уважение. Главното – „да обичаме с отворени очи“.

Ако това се получи, няма да е толкова сложно стигането до общ знаменател, защото вече сме постигнали най-важната уговорка: приемам те такъв, какъвто си, ти приемаш мен.

Това взаимно приемане ни освобождава от оковите, дава ни усещане за свобода, позволява да дадем воля на чувствата си. Само когато жизнените ценности на нашия партньор придобият значение и за нас, ние вече можем да се потопим в уважението към неговата представа за живота.

Всеки човек е цял един свят и да обичаш означава да си в състояние да приемеш другия заедно с неговата система от ценности, черти на характера, навиците, странностите..."

https://svetlilo.com/vdahnovyavashto/ly ... azhen-6876
Аватар
gospodinov
Кафеджия/Кафеджийка

Години: 46
Местоположение: Берое, Железник, Иринополис, Августа Траяна, Боруй, Ески Заара, Верея, Стара Загора

Мнениеот libra » Чет Ное 23, 2017 6:53 pm

....и със свекървата.
Шегувам се.
Приемането повечето го разбират на теория,но на практика има търкане.Например ,колко пари да се харчат,кой да копае дубките,кой как да отсъства заради хобито си.Аз виждам предимно съгласие с нашите партньори ,отколкото мизерщини.
libra
Чист кофеин

Мнениеот Shami » Чет Ное 23, 2017 7:18 pm

Аз пък предпочитам да не дърпам дявола за опашката. :lol:
Аватар
Shami
Кафевар/ка/

Мнениеот Димана » Чет Ное 23, 2017 8:33 pm

ММ грешка няма. Миналата есен са бях изсилила с 20-тина рози от тук и там. Разрошках част от един парцел, отреден за магданоз и моркови и посадих розите. Пристига си от работа, аз на врата му, салатка, ракийка...Тръгва към долната част на двора и знам, че ще види посадените рози. Вървя по-назад от него, тактически изоставам. Вижда...спира се...въздъхва и казва: Поне дълбоки дупки изкопа ли? Да не им изскочат корените на първия дъжд? :D :D :D :D :D
Е, а не го обичай такъв мъж!!! :sheart:
Сега ще правя още един набег в същата територия, перпендикулярно на първата градинка. Вече съм играла това занятие... :hihihi: :hihihi: :hihihi:
Аватар
Димана
Кафе машина

Години: 52

Мнениеот Тутти » Чет Ное 23, 2017 8:48 pm

Хитрушки, Ей !
ММ преди, в началото беше по-ентусиазираният от двамата. Само ме юркаше да гледаме, снимаме, четем, умуваме кое и как да се прави. Сега от години не участва лично. Следи с внимание на Мерка ирисите 'щото са му любими цветя и другото е оставил на мен, изцяло, одобрява след свършен факт, дебне тревата да не намалява. И това е. Не пречи, но няма лично участие. Аз си решавам и правя промени сама. Беше по-забавно като хобито беше общо, но и така ми харесва, защото не пречи и не мрънка. Рядко прави оглед, наблюдава само от терасата и понякога каже: "Абе тука това откога се е появило?" Тогава и вие знаете как се отговаря. :hihihi:
Аватар
Тутти
Кафеджия/Кафеджийка

Мнениеот pepelqshka71 » Чет Ное 23, 2017 9:09 pm

Каква хубава темичка. Как съм я пропуснала :hmmm: . Колкото и да се оплаквам от ММ, преди 4 и нещо години като купихме двора и споменах за рози той каза - ААА НЕ, бодили тук няма да има. Сега имаме около стотина рози :angelche: . Значи колкото и да е мрънкал, не е било достатъчно :lol: . Не ми помага, не полива, не сади, не пръска, но и не пречи и не мрънка, като трябва да иде до еконта за новата пратка с китки :daaa: . По скоро мрънкането е от моя страна - кучетата му като съсипят някоя китка и аз веднага - дължиш ми едиколко си евра :svekurva: и той виновно отива след седмица да вземе новопоръчаните цветета :D. Ей така в разбирателство си живеем :liubov:
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
pepelqshka71
Кафе машина

Години: 46

ПредишнаСледваща

Назад към Разни и разнообразни теми