Много претенции

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Аватар
Димана
Кафе машина
Мнения: 3082
Регистриран на: Яну 29, '11, 16:59

Много претенции

Мнение от Димана »

Момичета и момчета, не се стряскайте много от заглавието на темата. Многото претенции са от мен. Става дума за отоплението. Имаме печка на твърдо гориво, с която се отопляваме и готвя на нея. Искам да я сменя, но да е пак хем за отопление, хем за готвене. Оглеждам се за нова, но изпадам в дилема. Ако вземем камина..."Прити" примерно, ще е само да топлим. Ама аз искам и да готвя на отоплителната печка...Помещението, което трябва да отопляваме е към 30-35 кв. м.
С една дума, помогнете ми да си намеря печка за отопление и за готвене едновременно, с фурна разбира се. Много разчитам на мнението ви, защото за "консултантите" в магазините, това което ми трябва , е тооочно това, което продават. А аз искам да се съобразя с практическите възгледи на хората от форума.
Бобсъна
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1619
Регистриран на: Апр 14, '10, 09:22
Местоположение: Пазарджик
Дал благодарност: 9 пъти
Получил благодарност: 118 пъти

Re: Много претенции

Мнение от Бобсъна »

http://www.pazaruvaj.com/kamini-c4177/p ... 262673227/" onclick="window.open(this.href);return false;
Изображение
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Много претенции

Мнение от clock »

Димана, виж тези. Първата е стандартна
https://bgplamen.com/index.php/bg/gotva ... -850-glass" onclick="window.open(this.href);return false;
А тази е с водна риза
https://bgplamen.com/index.php/bg/gotva ... -termoglas" onclick="window.open(this.href);return false;
Имаме една камина Tena + две малки печки Trenk от същата фирма. Готварската ми печка на дърва ще е една от тези двете горе. Но за нея имам време. Фирмата е хърватска, печките са чугунени и ако ти кажа, че се разхождаме по къси ръкави изобщо няма да е преувеличено. Фирмата вносител е Интерметал. И трите печки са купени от там.
Дано да съм била полезна! :tzvetentze:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15871
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 836 пъти
Получил благодарност: 1686 пъти

Re: Много претенции

Мнение от Гео, граф »

Хич не са ти много претенциите, Диманке, човек трябва да е прагматик :nod: . Шефа (ММ) разбира от отопление, това му е професията цял живот, за това е учил. Та от него знам, че такава с водна риза (втория линк на Клокчето) може да ти отоплява цял етаж, не само една соба. Освен всичко друго е и красива :daaa:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Много претенции

Мнение от calico »

лелеееее, тази е супер

Изображение

Диманче, вземайте такава, ще си направите система за парно
14 киловата си е страхотна мощност, освен че ще топли всичко наоколо, с радиатори ще топли и цял етаж с тая мощност. С един специален бойлер към системата и ще имате нонстоп топла вода цяла зима като бонус от горенето на печката.
И нашата е толкова мощна, обаче като я купувахме изобщо нямаше такива, иначе хич нямаше да се колебая.
Сега трябва да навивам ММ да я сменим, зорна работа ;)
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Asarina
Кафе машина
Мнения: 3940
Регистриран на: Мар 31, '13, 16:23
Местоположение: София - Лобош
Дал благодарност: 2 пъти

Re: Много претенции

Мнение от Asarina »

calico написа:лелеееее, тази е супер

Изображение
Наистина е страхотна!
Размечтах се и аз :potekoha:
ния
Кафевар/ка/
Мнения: 809
Регистриран на: Ное 20, '14, 13:16
Местоположение: 5963 Муселиево

Re: Много претенции

Мнение от ния »

Ооооооооооооооо аз да кажа,много обичам :lol:,в таз зима -болна тема
Цял живот работим за парното на село сме,завиждам на всички с ТЕЦ,дето многоооо скъпо и е-даже и разсрочено-глупости,мога до на лято да споря.
Та и аз искам печка да готвя на нея и не, няма смисъл.Минах през парното,камина с водна риза и тя с фурна-грешка и печка на дърва ,нооооо по добро
от Прити без водна риза и ел фурна с вентилатор няма.
"Ако искаш да си щастлив - стани градинар"
https://picasaweb.google.com/1044019360 ... 741/132016" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4787
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: Много претенции

Мнение от Tanet »

Имаме на село обикновена турска печка-емайлирана. Проблема е, че гърлото където се слагат дървата е много дълбоко за да хваща по-големи цепеници и не е удобно за готвене понеже пламъка остава по-ниско от плочата, и трябва постоянно да се слагат дърва за да има пламък и топлина се сготви. Поради тази причина майка ми готви на ток въпреки,че се топлят на дърва.
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
marka
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1968
Регистриран на: Окт 15, '13, 14:31
Дал благодарност: 184 пъти
Получил благодарност: 153 пъти

Re: Много претенции

Мнение от marka »

Димана,на село имам камина "Прити" с фурна. Много съм доволна. Заема по-малко място от готварските и върши чудесна работа.
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17029
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Много претенции

Мнение от Миша »

Диманче, гледайте отвътре да има тухли, тези само на ламарина прегарят за 2-3 години , гледайте и големината на комина, ако вземете по-мощна печка и коминът ви е с малък диаметър ще връща пушек
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”