Кукундрили на кафенце ... забранено за възрастни!

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Публикувай отговор
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 858 пъти
Получил благодарност: 1722 пъти

Re: Кукундрили на кафенце ... забранено за възрастни!

Мнение от Гео, граф »

milena02 написа: Фев 19, '19, 18:37 ... Глей сега как трябва да е, спазвайки размера и римите...

А? Ко шъ каеш? Найс, а? :D
Не просто найс, а направо пърфект :daaa: :nod: ! Разчитах на редактора в теб, Миленски :tzvetentze: !
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 858 пъти
Получил благодарност: 1722 пъти

Re: Кукундрили на кафенце ... забранено за възрастни!

Мнение от Гео, граф »

Мария Николова написа: Фев 20, '19, 11:07 ... то задълженията и ограниченията си вървят с титлата...
Мимет, грам да не ти пука какво ще кажат комшиите лордове и маркизи! Време е да се променя статуквото, време е да превъзпитаме всичките тези закостенели аристократи-педанти в по-свободни нрави. Така че мачкай и налагай своите правила :daaa: !
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31679
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1023 пъти
Получил благодарност: 2347 пъти

Re: Кукундрили на кафенце ... забранено за възрастни!

Мнение от Мария Николова »

Графиньо, още лорд Байрон започна да ги мачка и тъпче и вече няма помен от от старите нрави. :daaa:
Но, за закачката :swink: са повече от задължителни! :ssmiah:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Кукундрили на кафенце ... забранено за възрастни!

Мнение от clock »

Съгласна съм с Вас, херцогиньо :nod: То не е за всеки таквъз разкош. Мен например съклет ще ме хване и няма да изтрая да не си бодна пръстчетата в пръста :liubov2: А иначе и аз на моите цветя им говоря, галя ги, милвам ги, музика им пускам - те са аристокрацията при мен. От сега ви виждам, Ваша Светлост, как се разхождате с дантелено чадърче между цветните фестони и ирисовите полета, а под сянката на всяко вековно дърво ви чака масичка със сервиран сладолед и освежаващ коктейл. Птички чуруликат, слуги се щурат като мравки, да не остане неизпълнено желание на Мари, херцогиня Новозагорска (замечтан емотикон)..... Обаче, Мария, честно да ти кажа, по ми хареса картинката дето я видях, когато четох за новото ти съоръжение. Две стойки, въже, хоризонтална дъска и ти върху нея по корем. Лежиш си така и си чистиш ирисова полянка едно, после се местиш на ирисова полянка две. Пак пеят птички, а пчеличките се суетят кой ирис е по по най та да си съберат прашец от някое величество с брада, а сладолед в камерата колкото щеш :D
:sbear: :sbear: :sbear:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31679
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1023 пъти
Получил благодарност: 2347 пъти

Re: Кукундрили на кафенце ... забранено за възрастни!

Мнение от Мария Николова »

Хахахахаха, Клокче!!!! :srofl: :gush:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8500
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 845 пъти
Получил благодарност: 652 пъти

Re: Кукундрили на кафенце ... забранено за възрастни!

Мнение от Shami »

От вчера събитията около мен така се въртят,че ме завъртат буквално като пумпал.Проблемите валят като дъжд,направо градушка бие.
Направо не знам къде да хвана. :ufff:
Да се съсредоточа върху моментното събитие,багера събаря,ние влачим,нямате си и напредстава колко буклук може да побере една барака,нашата е побрала за три такива и всичко това е премъкнато навсякъде във двора,Свеки е плюшкин и не се отказва от нищо,ама такива боклуци прибира,направо се чудя къде ще ги дяваме.Почивката свърши отивам,че багера продължава,а каква дупка копаха за да измъкнат тополата,то страшно нещо,сега пък я зариват.Тия с канала изкопали шахтата прекалено голяма,сега пък тия дето идват ,се чудят,защо им е била толкова голяма и защо е изкопана извън рамките на двора.
От другата страна,при баща ми и там други проблеми,още по големи.Решили да продават и да се местим.Дошли нови съседи,купили съседската къща,доста стара и почти паднала,пристигнаха с две каруци и коне и кучета.Идилия.
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8500
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 845 пъти
Получил благодарност: 652 пъти

Re: Кукундрили на кафенце ... забранено за възрастни!

Мнение от Shami »

Така,до тук добре,успяхме да приберем всичкия багаж вътре в двора,нищо,че нямаме ограда,кучето ще опикае параметрите. :roll:
Точно до тая барака,една улична го беше родила и го извадих изпод едни дъски,там се криеше и хем скимтеше,хем ме ръмжеше.
Сега хем лае,хем скимти жално,че му бутат родното място,каква гледка е само.
Аз сложих набързо едни постни чушки пълнени с бобец,да живее готовия боб от буркан купен от кауфланд,спестява ми много време.
Успях да си превържа пръста,че се набучих и на един ръждив пирон или ламарина беще,не знам точно в суматохата,но потече кръв,очите ми така се напрашиха,мих ги няколко пъти с вода,дано да се оправят,че някак си ме глождат.
Вече повече от час Свеки се държи за сърцето и наблюдава усвояването на двора,за общински нужди,в случая нов булевард.едва го измъкнахме от лопатата на багера одеве,да не изтървел едно желязо там някакво си,че си му трябвало.Разбирам го напълно.Сега трябва да измисля, :hmmm: как да убедя горното племе,че така лесно имот не се продава и къде са тръгнали изобщо всички.Защо искат да се заврът в апартамент,убеждават ме,че там било къде по хубаво,сметките били ниски,че тока тука е много и не можели да плащат такива големи сметки.
Да спрели тока и това е.А племенницата ми заявява,че ще се жени,разменили си някакви пръстени там с новия и майка му изявила желание да ни посети,сиреч да види родителите къде живеят.Точно така викам,нека доиде жената и види,че нямате ток,чудесно първо впечатление.
От другата стая баща ми извива,че искал да я види омъжена докато е жив,че щял да мре вече.
Пускам си нещо за успокоение на душата,защото всички ми казват ,че не съм говорела ,а съм им викала направо.Замислям се за сиропа за нерви,дето личната го изписа на баща ми,дали да не го нападна или да запаля цигара,не знам колко години минаха откакто ги отказах,но ми липсват все още.За капак малкия ми син е хванал грипа и лежи болен и недоволства за всичко случващо се в живота му видиш ли.
Забравих да си пусна нещо,ето нещо за любителите на живото изпълнение. :daaa:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Кукундрили на кафенце ... забранено за възрастни!

Мнение от calico »

Шамиии, направо ме обърка. какъв багер, къде събаря, що са заедно и свекър ти и баща ти, какво бараки

гледай детето, остави другото
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Кукундрили на кафенце ... забранено за възрастни!

Мнение от Еличка »

:srofl: :srofl: :srofl: :lol: :lol: Шами, извинявай, ама не издържам от смях. Представих си цялата тази идилия - как свекърът се държи за сърцето, да ме му изчезне някой пирон и в същото време в другата къща идват сватове на "питане" за момата, довели и циганин с акордеон. Картината ми е пред очите като късометражен филм, даже и турски сериал, щото може и продължение да има. Сълзи ми потекоха от очите.
Оооох, горката! Вече сериозно - пожелавам ти здраве на децата, ти отиди до 48 часа да ти бият срещу тетанус инжекция.
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8500
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 845 пъти
Получил благодарност: 652 пъти

Re: Кукундрили на кафенце ... забранено за възрастни!

Мнение от Shami »

Сега се прибрах,минах отвън на оглед,успокояващото е ,че всички по трасето сме с една обща съдба,на всеки е взето от дворното място заради новия план на общината и бъдещия булевард,както и каналите за мръсната вода,защото досега бяхме със септични ями.Цивилизоват ни значи,трябва да се радване,но като гледам няма подскачащи от радост.Багера минава да изскубе храсти,дървета,събаря дувари зидани,повечето сме с такива,сега наново ще се правят.Барачката беше с някакви платна направена и нямаше как сами да я съборим,много сложно било,затова те помогнаха с багера,да можем да издърпаме железата и какво ли още не,щото му виках на Свеки,ще ни изненадат и ще видиш,а той маха с ръка и ми вика,едва ли и ето изненадаха ни рано сутринта.
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”