Кукундрили на кафенце ... забранено за възрастни!

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Публикувай отговор
petya_misheva
Kъсо кафе
Мнения: 90
Регистриран на: Май 5, '16, 09:41
Местоположение: София/Враца
Дал благодарност: 7 пъти

Re: Кукундрили на кафенце ... забранено за възрастни!

Мнение от petya_misheva »

milena02 написа: Мар 19, '19, 11:32
ljuboznatelna написа: Мар 19, '19, 11:12 Ако ме знаят социалните, ще ми приберат децата,...Хем будни, хем пияни
:D :D :D :D
Люб, най-малката разфасовка, която съм виждала е 250 гр. "Лаваца" мисля.
във Фантастико има и по-малки разфасовки бианчи
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Кукундрили на кафенце ... забранено за възрастни!

Мнение от Еличка »

ljuboznatelna написа: Мар 19, '19, 11:12 При такъв разказвач как да не надничам в тази тема? :)
По повод на кафето да ви питам - ще мога ли някъде да открия безкофеиново кафе в малки разфасовки? Няма значение нес или еспресо. Трябва ми за тирамису.
...
За баланс слагам и 100мл ром, че тирамисуто се яде най-вечевечер, да неутрализира кафето. Ако ме знаят социалните, ще ми приберат децата, защото те ядат най-много.... .
:lol: :lol:
Люб, аз си купувах от магазините за насипно кафе.
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Кукундрили на кафенце ... забранено за възрастни!

Мнение от milena02 »

Албена написа: Мар 19, '19, 11:22 Миленко ,внимавай с баба попадия ,че на такъв поп кой знае каква му е попадията! ;)
Аз нея си я знам отдавна. Веднъж стана следният цирк. Отишла съм от добро сърце да садя рози пред църквата, влача и лопата, и чувал с коренища; дала съм 60 лева за тях! Попадията се мотае нещо вътре, събира восъка от свещите. Като ме видя обаче, изскочи навън на момента и казва: няма да ми пипаш градината! Как няма да ти я пипам, викам, тва е на църквата градината, не ти е бащиния. И си вадя коренищата, започвам да си копая. Тя врещи. В този момент се задава погребение да опеят покойника. Цялата тъжна процесия спира в момент, в който аз съм хванала една роза да я забуча в дупката, а попадията ми я дърпа от ръцете. Това се случва пред вратата на църквата. Човекът си лежи в ковчега, а опечалените не могат да го вкарат вътре. Тя ми вика: няма да садиш тука! Аз: ти ли ще ми кажеш къде да садя? А хората реват от мъка по близкия си. По едно време се осъзнахме. Аз хвърлих чувала с розите, взех си лопатата, измърморих едно "Моите съболезнования" на втрещения народ и напуснах полесражението. След седмица пак отидох да видя какво е направила попадията. Беше ги насадила до корен!
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15871
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 836 пъти
Получил благодарност: 1686 пъти

Re: Кукундрили на кафенце ... забранено за възрастни!

Мнение от Гео, граф »

ljuboznatelna написа: Мар 19, '19, 11:12 ... Трябва ми за тирамису...
Е ся настъпИ мотиката, Люб :o ! Бъди така добра да ми пратиш на лични рецептата за тирамисуто, защото не смея да надничам в готварските теми - там се чувствам като австралийски коренен жител в магазин за компютри :ovtza: ...

......................................
Албена написа: Мар 19, '19, 11:22 Гео ,признавай какво му сложи в мусаката ,та го докара до танци на пилон,ммм?!!
Отричам, Бени :slips: ! Само чубрица слагам в мусаката, чеСна пионерска :!:
Някакви гъби ще да е хапнал, но не съм виновна аз :sneee: !

.....................................

Миленоу, давай да продължаваме с романа, че вече се излагаш само тук, дет си четем и пишем само няколко души. Обещала си ми от... не помня от кога :svekurva:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Кукундрили на кафенце ... забранено за възрастни!

Мнение от milena02 »

Аз, Гео, съм обещала романи на много хора. Обаче животът постоянно ме редактира! Форумния роман пак си го пишехме три кукундрили накръст. А сега, ако искаме да го продължим, трябва да резюмирам действието в том първи, преди да пристъпим към том втори, т.е - да припомня героите, а при положение, че беше колективно творчество, задачата не е лесна. Как примерно да обясня, че Симо се появи първо в един тролей, после изгората му Тинчето стана обект на въжделенията на похотлив полицай, че на сцената се появи международният трафикант на луковици Жоро Лалето (за когото един от авторите се задоми и го превърна в кротък градинар), че кръчмарят е влюбен в баба Гица, а сержант Кожухаров разследва случая с изчезналите лилиуми, а полковник Петкова съблазни Симо, пък не може да се оправи с подчинените си дебили.... Това са много сюжетни линии, които трябва да се резюмират. Седмици време. Отпуската си я прекарах в рязане на рози. Полагат ми се още 15 работни дни отдих. Като си ги взема, ще я свърша и тази работа. Пък студентите в университета ще ги изпокъсам на изпитите за по-лесно и готово!
сюзан
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Юни 12, '14, 10:56
Местоположение: Стара Загора
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Кукундрили на кафенце ... забранено за възрастни!

Мнение от сюзан »

В Кауфман има в сини опаковки, 250 г. На опаковката пише Decaff Classic.
За да направиш прерия
ти трябва пчела и детелина,
и една мечта голяма.
Но само и мечта ти стига
ако пчела и детелина няма.
Емили Дикинсън
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15871
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 836 пъти
Получил благодарност: 1686 пъти

Re: Кукундрили на кафенце ... забранено за възрастни!

Мнение от Гео, граф »

Мдаам, оказа се, че доста хора четат темата, а се излагаме само няколко души в нея :hmmm: ... 8-)
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
scleri
Кафе машина
Мнения: 3883
Регистриран на: Юли 10, '10, 13:14
Дал благодарност: 49 пъти
Получил благодарност: 268 пъти

Re: Кукундрили на кафенце ... забранено за възрастни!

Мнение от scleri »

Гео, граф написа: Мар 19, '19, 13:21 Мдаам, оказа се, че доста хора четат темата, а се излагаме само няколко души в нея :hmmm: ... 8-)

Гео, Господ ще ви прости всичко да знаеш. Аз колко неща научих от тая тема...., а се имах за образован и поотворен.
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Кукундрили на кафенце ... забранено за възрастни!

Мнение от milena02 »

Гео, граф написа: Мар 19, '19, 13:21 Мдаам, оказа се, че доста хора четат темата, а се излагаме само няколко души в нея :hmmm: ... 8-)
Аз никога не се излагам! Само споделям някои поучителни случки, от които хората помъдряват и стават по-спокойни, защото разбират, че каквото и да правят, винаги ги дебнат непредвидени беди, но пък светът е голям и спасение дебне от всякъде.
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Кукундрили на кафенце ... забранено за възрастни!

Мнение от milena02 »

scleri написа: Мар 19, '19, 13:38 [Аз колко неща научих от тая тема...., а се имах за образован и поотворен.
Никой не е достатъчно образован! Аз като учих 8 години само виШе, та кво? Попаднеш ли в средата на градинари, розари, попове и кметове.... се искат други умения, Достоевски не ти върши работа! Спасяват те заякналите мускули, орловото око и бързите реакции. В брака е същото. За да оцелееш там, трябва в основи да познаваш творчеството на Макиавели. А пък - какъвто е твоят случай - да се озовеш сред кукундрили, направо ти се преобръща светогледът. "Отворен" бил! Я ела в наше село в кръчмата, където се стреля на месо, да те видя колко си отворен!
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”