Кукундрили на кафенце ... забранено за възрастни!

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Публикувай отговор
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7285
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 735 пъти
Получил благодарност: 1307 пъти

Re: Кукундрили на кафенце ... забранено за възрастни!

Мнение от ljuboznatelna »

Мариана Бечева написа: Апр 15, '19, 19:39 Ми тъй и тъй сте подхванали тема за камъни, що да не си покажа и моите... Имам ги, място съм им намерила, само мераклии за местенето няма.

Изображение

Изображение
Това стъпало бе, момиче! Що го обиждаш на камък! :)
Много ясно, че няма мераклии. Но да ти кажа как става лесно и само с един мераклия. Като ММ, дето седем такива ги търкаля от бая години. Освен тези, които послужиха за стъпала.
Трябват ви няколко кръгли парчета дърво, с приблизително еднакъв диаметър. Може би ще трябва още един човек да помогне да се вдигне стъпалото, и да се пъхне едното дърво. От там нататък следва яко бутане и да се внимава да не се губи посоката. Другите трупчета се слагат едно по едно отдолу, задните, които отпадат, пак отпред, и така до целта.

Вчера видях гранитни стъпала, качени на големите павета, и служеха за пейки. Отгоре бяха сложили дървена скара.
Мариана Бечева
Виенско кафе
Мнения: 320
Регистриран на: Ное 22, '14, 17:32
Местоположение: село Тъжа

Re: Кукундрили на кафенце ... забранено за възрастни!

Мнение от Мариана Бечева »

Това стъпало бе, момиче! Що го обиждаш на камък!

Трябват ви няколко кръгли парчета дърво, с приблизително еднакъв диаметър. Може би ще трябва още един човек да помогне да се вдигне стъпалото, и да се пъхне едното дърво. От там нататък следва яко бутане и да се внимава да не се губи посоката. Другите трупчета се слагат едно по едно отдолу, задните, които отпадат, пак отпред, и така до целта.

Вчера видях гранитни стъпала, качени на големите павета, и служеха за пейки. Отгоре бяха сложили дървена скара.
[/quote]
А така, супер идея! Така ще стане лесно и без излишни мрънкания. А имам две стъпала, които са без ръб, идеални за пейка!
Благодаря! :tzeluvka:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31673
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1017 пъти
Получил благодарност: 2317 пъти

Re: Кукундрили на кафенце ... забранено за възрастни!

Мнение от Мария Николова »

Преди години така преместихме на 20 метра много старо дялано корито на външна чешма.
Много е лесно! :daaa:
Един тика коритото.
Друг търчи и сменя дървото, останало отзад извън коритото и го пъха отпред.
Аз вървя отстрани и давам "методически указания". 8-) Защото аз го измислих, което беше по-лесното. :lol:
Мъчното беше да навия двама мъже да го направят. :evil:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Кукундрили на кафенце ... забранено за възрастни!

Мнение от clock »

В края на деня нещо много мое


Изображение
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8500
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 845 пъти
Получил благодарност: 652 пъти

Re: Кукундрили на кафенце ... забранено за възрастни!

Мнение от Shami »

Ще пробвам по вашия метод да преместя един камък,то не е и камък това,остатък от разбитата външна чешма,но ми пречи,а сама не можах и да го повдигна даже съвсем малко.Само да ми остане малко свободно време и ще опитам вашия вариант.
За успокоение на Миленка,да кажа,че не само нейното Лале е подложено на такива атаки,моя ММ много често го налитат подобни ,реагира точно като твоето лале,после ми се жалва във къщи,а аз се спуквам от смях. :lol:
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Кукундрили на кафенце ... забранено за възрастни!

Мнение от milena02 »

clock написа: Апр 16, '19, 08:11 Миленка, малко в повече идва чак такава образност и детайли .
Никога, Клокче! Това е техниката на репортажа - образността и детайла! Ти иначе как ще си представиш абсурда, ако го разкажа примерно така: "Моят годеник, поощрен от настойчивите ми молби да обърне внимание на екстериора на провинциалния ни дом, се отправил към него, но по пътя неотложна нужда го отвела към крайпътно заведение, където след като се подкрепил с безалкохолна напитка, се уединил в санитарното помещение, но не щеш ли - представител на персонала объркал вратите и станало недоразумение, в резултат на което между двамата джентълмени възникнал конфликт, който приключил с лека телесна повреда на единия и психически травми на втория". А? Мога и аз като Юго! Ма не ща. :D
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10774
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 241 пъти
Получил благодарност: 459 пъти
Обратна връзка:

Re: Кукундрили на кафенце ... забранено за възрастни!

Мнение от botan »

Специализирани Фейсбук групи:
Скъпоценни орхидеи България
Мъховете в България
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 857 пъти
Получил благодарност: 1717 пъти

Re: Кукундрили на кафенце ... забранено за възрастни!

Мнение от Гео, граф »

botan написа: Апр 17, '19, 13:09 ............
Я, Ботан :shock: !!! ИзкукундрИл си се и ти, дете :gush: :tzeluvka: !

Докъде я добута докторантурата? Ще те виждаме ли по-често тук?
Знаеш ли колко китки има за разпознаване :swink:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Кукундрили на кафенце ... забранено за възрастни!

Мнение от milena02 »

:lol: :lol: :lol: Ееее, Ботане, трогната съм от подкрепата! Тенкю :sbow: Знаех си, че няма да устискаш и да не се появиш в кукундрилската тема, аз откога те предизвиквам! Ние много се забавляваме тук.

ПП Боже, и ти ли си докторант?! :shock: Значи, колега, разбираш защо съм изкукала и не си меря приказките!
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10774
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 241 пъти
Получил благодарност: 459 пъти
Обратна връзка:

Re: Кукундрили на кафенце ... забранено за възрастни!

Мнение от botan »

Първите няколко месеца минаха сравнително успешно. Надявам се до края да набера още по-голяма инерция, но за жалост това коства доста повече усилия и време от колкото бях подготвен да предложа. Никак не е помислено, че живите обекти имат нужда от повече от 3 години за тяхното изследване в дълбочина от човек, който започва от нула и това налага моят фокус да пада изцяло върху разработката ми, оставайки на заден план всичко останало. От края на януари до средата на май е най-тежко, след това от края на септември до средата на декември. В този период съм на разположение единствено ако някой има желание да ме приюти за ден-два докато овършея техния район. В останалото време се очаква да съм малко по-свободен, но за сега това са само митове и легенди и не мога да обещая нищо.

Милена, по твоят казус съм малко раздвоен, но като че ли клоня повече в твоя подкрепа, защото смятам че е хубаво да се дава гласност на такива теми за проблеми-табу в страната като насилието. И докато за насилието над деца и жени все пак някой понякога прави опити да отвори тема, то това за насилието над мъже се случва изключително рядко. Просто аз, като Клок и други потребители, смятам, че можеше да бъде малко по-елегантно поднесено и пак да притежава същата сила, ако не и по-голяма.
Специализирани Фейсбук групи:
Скъпоценни орхидеи България
Мъховете в България
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”