Кукундрили на кафенце ... забранено за възрастни!

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Публикувай отговор
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10730
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 205 пъти
Получил благодарност: 373 пъти
Обратна връзка:

Re: Кукундрили на кафенце ... забранено за възрастни!

Мнение от botan »

На Гео поветицата е розовата форма на полската поветица (Convоlvulus arvensis), a на Мариана би трябвало да е кантабрийска поветица (Convolvulus cantabrica) в начало на цъфтеж, но от снимката не се виждат добре белезите, а описаната големина на цвета силно ме озадачава. Всички други наши поветици без една са в Червената книга и то в новото издание, което е било значително орязано, следователно за да са там означава, че са доста пострадали. 3 от тях са критично застрашени, 2 вида са застрашени от изчезване.

Мариана, ако желаеш може края на май да ме заведеш на мястото заедно да я потърсим. :daaa:
Специализирани Фейсбук групи:
Скъпоценни орхидеи България
Мъховете в България
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: Кукундрили на кафенце ... забранено за възрастни!

Мнение от Албена »

Изображение

Ето това си расте у дома като плевел. Цветът е едър като на ипомея , но листата са с форма на поветица. дали е защитен вид? До преди 5-6 години го имаше масово по крайпътните храсти , сега изчезна.Тук -таме се среща от дребната бяла поветица.
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10730
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 205 пъти
Получил благодарност: 373 пъти
Обратна връзка:

Re: Кукундрили на кафенце ... забранено за възрастни!

Мнение от botan »

Дали е защитен не знам, трябва да се провери закона за биологичното разнообразие, който има общо, но не е обвързан със статута на застрашеност. Растението е било обикновено чадърче (Calystegia sepium) или горско чадърче (Calystegia silvatica) и двете са разпространени. Третият вид чадърче обаче и той нареден в Червената книга, но той е по черноморските дюни, които доста страдат напоследък. :roll:
Специализирани Фейсбук групи:
Скъпоценни орхидеи България
Мъховете в България
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Кукундрили на кафенце ... забранено за възрастни!

Мнение от Еличка »

Не е истина! Ден-два да ме няма и окалпазаните за секунди нещата 🤯😰
Видяхте Ботанчо приседнал и му се хвърлихте. Това е бар, бре! Почерпете го нещо момчето 🍹
Я да сложа една табела по-така на входа :
Изображение
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Мариана Бечева
Виенско кафе
Мнения: 320
Регистриран на: Ное 22, '14, 17:32
Местоположение: село Тъжа

Re: Кукундрили на кафенце ... забранено за възрастни!

Мнение от Мариана Бечева »

Botan, с огромно удоволствие! Даже ще ти покажа и находищата силивряк, които съм открила, края на май ще е пика на цъфтежа.
Изображение
Аватар
vanina_g
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1460
Регистриран на: Апр 5, '16, 09:03
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 3 пъти

Re: Кукундрили на кафенце ... забранено за възрастни!

Мнение от vanina_g »

Малиии, ама то едвам се намъкнах в бара - докато изпрочета десетина страници назад, да си проправя път де, то тука станало ... :shock:
Шефке, я въведи малко ред- без питие и музика какъв бар е това! То само кукундрилското му остана, ни пиенето му пиене, ни музиката...
Ми да сипем по едно малко :oops:
Изображение
Знам, че ви е интересно да четете истории и споделяте свои, ама аз пък ще ви пусна музика :daaa: за почивка :lol:
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Кукундрили на кафенце ... забранено за възрастни!

Мнение от Еличка »

Ванинче, ей това искам да чуя! Хубаво миеш чаши зад бара, погледни вдясно, в ъгъла. Сложи некое питие на Ботан! Дойде момчето и жадно ще си тръгне... повече нЕма да стъпи!
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Кукундрили на кафенце ... забранено за възрастни!

Мнение от clock »

milena02 написа: Апр 17, '19, 15:57 Хора, поднасям извиненията си за натурализма! :tyzhnoangelche: Наистина! Но моля да ме разберете: аз така си пиша. Не мога по друг начин. Тази директност ще ми изяде главата един ден, знам го. Но в текста рисувам картината така, както е в съзнанието ми, Ботане, не си "поднасям" мислите фризирани според публиката, пляскам ги буквално и нагледно. По-добре е да ме посъветвате да не пиша тука и аз ще ви послушам, отколкото да гриза молива и да се чудя как по-политкоректно и "по-елегантно" да го кажа. Насилието е ужасно нещо. Аз лично бях изнасилена на 16-годишна възраст. Не се бъзикам с това. Но... в моите очи горната случка е адски забавна, понеже си познавам мъжа и само като си представя сцената с нахаканото келнерче... Обещавам повече да не го правя!
Миленко :shock: направо не мога да те позная! Тва не си ти! :o Нали уж сме кукундрили, приятелки, а толкова лесно се нацупи от едно подмятане?! Нали си говорим свободно тук? Кой иска фризирани мисли, какво "по- политкоректно" и защо "по - елегантно"?! Няма да си Агента ако не ги изпляскваш директно, аз пък си имам друг недостатък - не мога да си мълча. Това е. Защо се сърдиш сега? Недей така! В бар и то кукундрилски няма да се цупим за дреболии. Виж шефката каква табела е сложила на вратата
Еличка написа: Апр 17, '19, 19:03 Я да сложа една табела по-така на входа :
Изображение
От мен пък едно танго ;) И купичка сол :D



Изображение
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Кукундрили на кафенце ... забранено за възрастни!

Мнение от milena02 »

clock написа: Апр 17, '19, 22:40 В бар и то кукундрилски няма да се цупим за дреболии. Виж шефката каква табела е сложила на вратата
Шефката е сложила гениална табела на входа! Трябва да сформираме комитет и да я предложим за "мениджър на годината" в класацията на "Форбс". :daaa: А за цупенето... Никога не се цупя. Аз също си мисля, че сме в кукундрилски бар, където, като се накъркаш, може дори и добродушно да попсуваш, ако ти е кеф. Ако седна с приятелки на маса и им разкажа това, което разказах тук, всички ще изпопадат от хилеж. Ние къде-къде по-пикантни истории сме си разправяли. Така че не се цупя, а по-скоро съм заинтригувана от това, че текстът не се възприема като живата реч. Т.е. при реален контакт речта се възприема по един начин, а когато е опосредствана от медия (защото този форум е медия) - по коренно различен. Това е интересно и не се бях замисляла, така че благодаря за урока!. :hmmm:
clock написа: Апр 17, '19, 22:40 ...защо "по - елегантно"?!
Питай Ботан. Цитатът е от негова забележка
Последно промяна от milena02 на Апр 17, '19, 23:32, променено общо 1 път.
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Кукундрили на кафенце ... забранено за възрастни!

Мнение от Еличка »

Ако още веднъж ми кажете ШЕФКАТА, обещавам ви - убих ви! Една по една, с кеф! Шматки! Нали ви разказвах, че имах бар и всички си бяхме директно на бара след 1-2 часа, целият персонал! Само Васко ми викаше Шефке. И го заплаших с убийство и уволнение, ако още веднъж ми каже така. И Васко каза: "Слушам, Шефке!". Мдаммм, как да не го убиеш, Убавец!
Миленоуууу, Миленски..... А ти си кукундрила No 1. Седи си на гъза, не се прай на друга, ама.... направи един Кодрит Кадир®, моляяяяяяя
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”