Кукундрили на кафенце ... забранено за възрастни!

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Публикувай отговор
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8501
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 847 пъти
Получил благодарност: 652 пъти

Re: Кукундрили на кафенце ... забранено за възрастни!

Мнение от Shami »

На мен пък ми се празнува.Искам и бъдни вечер и коледа и нова година.Искам да пея под елхата,край елхата,връз елхата :lol:
Искам да се забавлявам,да ми е тъжно,после усмихнато,да усетя всеки един момент,да живея за мига.
Да знаете,че както си го направиш ,така ще ти е празника.
Влизаме с малкия в магазина,уредбата гърми,нали се сещате за порцията коледни песни,обаче ние си тананикаме,усмихваме се,някак ни е весело на сърцата,спираме се,разглеждаме новогодишните гирлянди,играчки,колко са красиви,обсъждаме ги.
Колко е хубаво,че детето е до мен,весело е,радва се по детски,какво да искам повече,защо да съм недоволна,та аз съм най-щастливата майка на света :D :sheart:
Гледам в магазина,продават свещичка,въгленче и тамян ,никога не съм кадила тамян на бъдни вечер,дали да не пробвам. :hmmm:
Ако си мислите,че всичко ми наред,хич не е,такива проблеми са ме налегнали,но ми писна,писна ми и това е.Стига толкова.
Заради децата и заради самата себе си,ще празнувам.
Сега ме е яд,че съм пропуснала да празнувам моминската си вечер ,голяма грешка.Искам такива щури приятелки,да се забавляваме като за последно.Не искам да пропускам нищо вече,ако ще да рева ,ама да си го изживея :angel2:
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Кукундрили на кафенце ... забранено за възрастни!

Мнение от Еличка »

:ieeee: да вземем да сложим тоз плакат на витрината, м?

Изображение

А този също ми е любим

Изображение
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Кукундрили на кафенце ... забранено за възрастни!

Мнение от Еличка »

Shami написа: Дек 12, '18, 18:05 На мен пък ми се празнува.Искам и бъдни вечер и коледа и нова година.Искам да пея под елхата,край елхата,връз елхата :lol:
Така те искам, Шами! Ще празнуваш, я! Какво по-хубаво щом душата ти го иска! Я бързо връз елхата - поздравче


"Гледам в магазина,продават свещичка,въгленче и тамян ,никога не съм кадила тамян на бъдни вечер"

Аз винаги го правя....
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8501
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 847 пъти
Получил благодарност: 652 пъти

Re: Кукундрили на кафенце ... забранено за възрастни!

Мнение от Shami »

Добре,утре ще си купя :daaa: Нека се усети хубаво настроение в къщи,нека е празнично. :angel2:
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Кукундрили на кафенце ... забранено за възрастни!

Мнение от Еличка »

clock написа: Дек 11, '18, 23:23 Писанка е толкова невинна! Не я пускаш в бара, нали?
Клокче, Чочко е всичко друго, но не и невинен. Той сигурно е шизофреник, на моменти се изживява като куче. Решил е да брани членовете на семейството. Първият случай е с моя приятелка на гости. Разказва ми нещо и слага ръка на рамото ми. Лелеее, тоз малък мръсник как я издра. След това бившата приятелка на големия ми син. Боричкат се нещо двамата на дивана.... Горкото момиче, цялото издрано! И така... Хич не мисля да го пускам в бара този глупчо, има да ме брани, едно "Наздраве!" не може да си кажем.
Марийка, Гео, така ме заинтригувахте с този туист. Имам мнооого богато въображение, представих си го, ама друго щеше да е клипче да има :twisted: Ако знам как да кача клипове, щях да ви представя шизофреника и като маймуна...

Шами, аз паля тамяна преди да излезем с питката навън да кажем "Ела, Боже, да вечеряме!". Ходя преди татко (той я носи питката), обикалям всички стаи и гоня Злините. После се прибираме на трапезата, казваме заедно "Отче наш!". Татко разчупва питата - първото парче е за Богородица, след туй за къщата..... След това намазвам всички със скилидка чесън зад ушичките и си казвам мои си неща против уроки. Всеки трябва да опита от всички постни храни на масата! Никой не става, докато ядем! Следва "бъчвичката" - това наследих от свекърва ми (лека ѝ пръст!) , сега аз го правя. Когато омеся тестото за питката, отделям една малка 5 см топчица. Овалвам я хубаво в брашно, по средата ѝ правя дупка до дъно; пека я до питката, на самата скара на печката, тя става много твърда. И това е ритуалът: в тази дупчица се сипва малко винце и близваме по капка "Да сме здрави, като виното". Най-накрая всеки си избира по два ореха - по един за полугодие. По здравината на ядките се вижда кой кога ще е здрав и кога да се пази от болести.
:nod:
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Кукундрили на кафенце ... забранено за възрастни!

Мнение от clock »

Еххх, Ели, колко е хубава Бъдни вечер у вас! :liubov: Веднага си представих картинката. Топло, уютно, задушевно, сплотено! Семейно. Близост усетих най - вече. А тя най - много се губи напоследък.... Много е хубаво!
Чочко е чешит значи. Семейният бодгард :D Обаче, не му се сърди! Нали знаеш котките колко са интуитивни? Може и да си е имал негови причини да нападне "застрашаващите" ви :nod:
И сега! Много моля! Протестирам! :svekurva: Никъде не съм казала, че не обичам Коледа! :svekurva: Обичам я и още как! Обичам празника, атмосферата преди и по време на празника.
Като дете в нашата къща не сме празнували Бъдни вечер и Коледа. Празнувахме Нова година и тогава посрещахме Дядо Мраз. Нямаме такива традиции като в дома на Еличка, но до последно ще помня Новогодишните нощи! Майка обожаваше този празник. И успя да предаде вълнението от него на мен и брат ми. Помня как дни напред започваха приготовленията. Украсата, сладкишите, подредбата, подаръците. Оххх, подаръците! Винаги в един платнен чувал! :D И почти винаги имаше Дядо Мраз. Дегизиран, цял в червено (пеньоара на баба :) ), с брада и мустаци от памук :lol: Един път бе комшията, друг път татко, трети път баба, братовчед ми също се пробва в ролята :lol: Имаше и случаи, когато Дядо Мраз много спешно бързаше и зарязал чувала пред вратата само звънваше и офейкваше :lol:
Една от поканите, които майчето правеше за всяко новогодишно тържество. За нея, а и за нас сега, най - важното, най - същественото и значимото на този празник е всички да сме заедно. Заедно у дома.
Изображение

и текстът вътре в нея
Изображение

После само изместихме празника с няколко дни напред. И моето дете започна да очаква Дядо Коледа вместо Дядо Мраз. Предала съм и вече и аз на свой ред въодушевлението около празника, виждам го. А и честно да ви кажа още вярвам в чудеса :nod:
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Кукундрили на кафенце ... забранено за възрастни!

Мнение от clock »

пп :D Пак съм аз :lol:
Че кой не е ревал като дете от Дядо Мраз / Коледа?! :lol:
Изображение

Ели, качваш видеото в ютуб. Ако нямаш профил, направи си. И след това просто копираш линка от видеото и го слагаш тук, след като натиснеш бутон "video" :nod:
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Кукундрили на кафенце ... забранено за възрастни!

Мнение от Еличка »

Даааа, у нас винаги Бъдни вечер е бил Свещеният Ден. И в 12 подаръците. Нова година я празнувахме вече като по-обикновен празник за джиджи-биджи. И сега какво? Да качвам Чочко в YouTube? Хайде, ще се постарая тия дни. :hihihi: Заслужава - 10 години стражар е. Хахааааааа
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Кукундрили на кафенце ... забранено за възрастни!

Мнение от Еличка »

:tzvetentze: Тази покана, ахххххх....
Ще стана да потанцувам, развълнувана съм!
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8501
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 847 пъти
Получил благодарност: 652 пъти

Re: Кукундрили на кафенце ... забранено за възрастни!

Мнение от Shami »

Тъкмо се чудех :hmmm: как точно да процедирам със тамяна ,добре,че Ели написа :tzeluvka:
В опаковката имаше три неща,свещичка,предполагам на питката се слага,
тамяна се кади,ще е цяло приключение ,
но за какво е въгленчето?
Елче,много хубав ритуал сте си създали ,това с бъчвичката и винцето,тамянчето,чесънчето ,питката,много е уютно при вас.
Клокче,при нас нещата са точно същите.Празнуваше се Нова година .
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”