Кукундрили на кафенце ... забранено за възрастни!

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Публикувай отговор
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: Кукундрили на кафенце ... забранено за възрастни!

Мнение от Гео, граф »

Шами, спри се бре, момиче! Кръвното ти рипа като яре, ти ремонт на кухнята мечтаеш :o ! За мъжа си мисли, за мъжа, че из хубавата кухня само ще шеташ, а мъжът ще ти шета на тебе, слушай патИло :nod:

Абе що стоим на празна маса? И къде е шефката? Джубокса не бачка, бирата топла, огледалото зад бара цялото оплюто от мухи, няма с кой едно наздраве да си кажеш - опущена работа :swonder: :sdull: ... Музика не мога да ви пусна през телефона, ама поне по едно греяно вино да пийнете, м? Че тоя май месец си е съвсем като ноември :styzhen:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8438
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 763 пъти
Получил благодарност: 565 пъти

Re: Кукундрили на кафенце ... забранено за възрастни!

Мнение от Shami »

М..даа,кръвното,вади ме от релси,гладуването ме довършва,не мога да мисля по същество,вторачила съм се в диетите ,купих си кантарче за зоната,четох,четох,купих си и метър ,че не можах да намеря стария,то от местене на багаж заради ремонти не мога да намеря нищо вече.
Края не се вижда изобщо никъде,хората првят ремонт няколко месеца и забравят с години,но ние сме вечния ремонт.Вместо да оплевя градината ,че такива плевели израснаха от дъждовете,аз съм хукнала по лекари и вися в поликлиниката.Добре,че тази година нямам абитуриент,другата ще е.Той пък още отсега заяви,че нямало да ходи на абитуриенска.Говорихме,опитвах се да го кандисам,не ще и не ще.
Викам си,че класната ще го убеди,за моя изненада разбирам,че са говорили и тя казала,че и тя няма да ходи и той много правилно си е решил. :shock:Но има цяла година пред нас,може и да размисли,макар,че честно казано не вярвам. Още не сме оправили тръбите,пак ще съм като водоноска.Купих си чай за успокояване на нервите,имам нужда.Трябва да изчислявам и калории,тук вече съвсем се изгубих,не знам трябва ли или не.Тая диета я въртя от всякъде ,зобя баничка през това време.Снощи опитах да направя едно зоново хранене от три блока,видя ми се много храна това и се отказах да го изям цялото.Днес пак ще се мъча ,един път схвана ли,нагодя ли някакво меню подходящо точно за моето телце,после известно време ще карам на него докато свикна.Но не съм се отказала,щом другите могат ,значи може,само дето аз не ям всичко ,друго пък трябва да ограничавам заради триглицеридите,та трябва да е зоново хранене през цедката на триглицеридните ограничения,плюс минаване към вегетарианство.Взела съм кантара и обикалям с него ,първо из цялата къща,после и по двора.
Като го сложа на едно място ми дава едни килограми,като се преместя на друго,дава повече със три.Сега не знам,кое е вярно,колко кила съм последно.Изобщо как е възможно това :hmmm:
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8438
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 763 пъти
Получил благодарност: 565 пъти

Re: Кукундрили на кафенце ... забранено за възрастни!

Мнение от Shami »

Хубаво би било да се разнообразим,да забравим всички проблеми и да изнеса скарата :lol:
Ето и нещо подходящо за случая
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8438
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 763 пъти
Получил благодарност: 565 пъти

Re: Кукундрили на кафенце ... забранено за възрастни!

Мнение от Shami »

Изобщо не мисля да се сдухвам,никакви депресивни състояния, такъв е живота,днеска ти поднася чай с лимон,утре един бърбън,ходи се оправяй.Докато приготвях закуска за племето,ошашавена какво по напред да свърша ,гледам,че има тепърва отворили се лаленца,трички :shock: Излезнах да ги видя,така ме усмихнаха и слушам и при съседите тече скандал,свързан със водоснабдяване и думата канал кънти ясно.
Оная младата съседка хич не се дава, в резултат всички вече съжаляваме нейния ММ, взел е лопатето и се щура из двора.
Моя ММ реши,да си доспи след закуска,Свеки отдавна е на черешата,кога е успял няма обед още,а отам си тръгват кварталните пияндурковци.
Изобщо,какво знам аз за живота. :tyzhnoangelche:
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1106 пъти

Re: Кукундрили на кафенце ... забранено за възрастни!

Мнение от ljuboznatelna »

Шами, това с местенето на кантара наистина дава различни резултати, до два килограма, аз си избрах едно сравнително скрито място, където ме показваше най-лека , и вече не го местя :)
Реших да започна с нисковъглехидратната, действително апетита намаля, но трябва да удържиш първите два-три дни. Първия месец свалих три, втория два, но моите не са много. После му отпуснах края с разни рожденни дни и гости, и се наложи да си броя калориите, за да задържа. Е, задържах, не се ограничавам повече от липсата на захар в кафето, липса на десерт и без никакво тъпчене. И така три месеца нито грам.
Движението много помага, и сега, лятото е момента.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: Кукундрили на кафенце ... забранено за възрастни!

Мнение от Гео, граф »

Здравейте, драги ми кукундрили и кукувици! След като винаги се старая да ви поддържам във форма, сега ще ви разкажа какви ги върша тия дни, та да се посмеете на мой г... ъъ, гръб де :D. От вчера (18-ти) трябваше да бъда със семейството си в Гърция на почивка. Сигурно забелязвате миналото време в изречението. То е защото останалите са там, а аз в момента съм в автобуса София-Атина и Шефа ще ме чака на разклона за Катерини. Няма да ви оставям дълго да се чудите какво се е случвало - забравих си документите. Като ще е тъпотия, да е най-голямата, няма да си провалям имиджа я :semo: ! Боря се аз, боря се да не изоставам от Агента, че тя ме води убедително с пироманията си, пък и не само.

Слънчев ден ви желая! Ще пиша като/ако стигна 8-)
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
mileni
Чист кофеин
Мнения: 5148
Регистриран на: Ное 30, '09, 14:43
Дал благодарност: 206 пъти
Получил благодарност: 82 пъти

Re: Кукундрили на кафенце ... забранено за възрастни!

Мнение от mileni »

Шами, избягвам да говоря за диета, че не съм от слабите и аз.
Стигнах до извода, че колкото повече се вторачвам, в нещо, толкова повече ми бяга.
Пак от опит, колкото по-малко ям, повече дебелея.
Храни се нормално, не гладувай, намали сладкото ако можеш.
:tzvetentze:


Гео, дано всичко е наред, като пристигне при твоите хора :gush:
Да си изкараш чудесна почивка!
Спомням си, че една съфорумка също се върна от границата, преди време, заради изтекъл срок, на личната карта.
Всеки път вече, като тръгна, към Гърция, карам всички да си гледат личните карти, за срок :D
Пусни хляба си по водата и ще го намеpиш не след много дни.
http://mileni.snimka.bg/flowers/lyato-2013.762771" onclick="window.open(this.href);return false;
https://picasaweb.google.com/101763371167451658448/201502" onclick="window.open(this.href);return false;
miltonia
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1917
Регистриран на: Май 22, '16, 02:03
Дал благодарност: 223 пъти
Получил благодарност: 92 пъти

Re: Кукундрили на кафенце ... забранено за възрастни!

Мнение от miltonia »

:srofl: :srofl: Гео, сигурна съм, че те чака НЕЗАБРАВИМА почивка! Започнала е уникално, времето е прекрасно, адреналина на ниво, сетивата изострени до крайност, чакат те страхотни изживявания! :ssun: :spoolparty" :daaa:
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8438
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 763 пъти
Получил благодарност: 565 пъти

Re: Кукундрили на кафенце ... забранено за възрастни!

Мнение от Shami »

Първо на Гео и аз да пожелая вълнуваща ,незабравима почивка!
Благодаря на Люб и Милени за куража и съветите относно диетите.
Мисля ,че схванах тази зоната,хората са я обяснили съвсем простичко,пък аз какво търся направо не знам.
Казали са,че на едно хранене първо трябва да изчислиш колко блокове да консумираш,дали са и примерна таблица според която да се нагодиш.
Един блок съдържа протеин,въглехидрат и мазнини,дали са и точен грамаж и за трите.Ако ще консумираш два блока на едно хранене просто удвояваш количеството.Веднага преминах към действие,реших да закусвам кашкавал,хляб и маслини със айранче.Това е,нямало нищо сложно.
Премерих си филията пълнозърнест хляб излезе 40 гр,а на мен ми трябват 30 гр за един блок,значи за два блока закуска ги направих филия и половина.Премерих и кашкавала,дават го за един блок около 25 гр, значи за два сложих 50 гр,това ми се видя множко,но го изядох,сложих си и маслини три,за един блок дават две,а аз пия и айран,той ми замества една маслина щото не е обезмаслен.Това е.Ще продължа във бъдеще по този план,защо скочих веднага наготово да чета менюта и готови рецепти.Сега остава да видя по колко блокове да консумирам за деня.
После ще мисля за калориите и рибеното масло.Все пак започнах от някъде.Като начало се сблъсквам със проблема много храна,вижда ми се голямо това количество ,мерих няколко пъти на кантара.Решила съм да я изпробвам тази диета,много я хвалят за подобряване на кръвно и други здравословни проблеми,не само отслабване,но ще видим дали е истина или мит.
Мечтица :tzeluvka: ,виждам че ти е харесала песента която пуснах,радвам се,по принцип виждате ,че слушам много разнообразна музика,стига да е хубава и да ми харесва.
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8438
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 763 пъти
Получил благодарност: 565 пъти

Re: Кукундрили на кафенце ... забранено за възрастни!

Мнение от Shami »

:sdance: :sdance: Слабея,слабея :ieeemyzh: :ieeemyzh: ,не знам какво правя,но отслабвам,кантара показва надолу :ieeemyzh:
Не е от зоната,един път само съм се хранила зоново.Снощи вечерта и днеска сутринта си ядох нормална храна.
Ходих да си напазарувам продукти,че тия зоновите ги нямам във къщи.Ще си започна и дневник със храната,мерките и всичко останало.,плюс кръвно,самочувствие,глад или преяждане.
Ако взема да кача от тая диета,ще ме е много яд на мене си,че съм се подвела.Само това оставаше,да кача от диета :lol:
Само да ви споделя зоновото си меню от преди малко и няма да досаждам.Значи,приготвих си едно кюфте,три резанчета луканка ,пет кубчета опечен картоф,три гъбки,филия пълнозърнест хляб и 120 гр.домат.ММ ме е зяпнал,щото ометох последното кюфте и луканка,остатъци от вчера,затова на него му сложих останалия домат,маслини и три резанчета кашкавал.Сега,ако той отслабне вместо мене ще е голям майтап.
Пита ме,каква ще е тая диета с кюфтета и луканка и да отслабваш :lol:
Рано е още да мисля за смяна на гардероба,но панталоните ми почват да падат и затърсих някакво коланче.Определено утре отивам за долно бельо ,че става страшно :lol:
Само да не стане така,че да се сдобия със два вида премяна,един за дебел период и един за слаб и да ги редувам :lol:
Няма значение,щастлива съм,а и утре със нови гащи,колко малко му трябва на човек да бръмне :hihihi:
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”