Кукундрили на кафенце ... забранено за възрастни!

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Публикувай отговор
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15868
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 834 пъти
Получил благодарност: 1682 пъти

Re: Кукундрили на кафенце ... забранено за възрастни!

Мнение от Гео, граф »

Тамтамите бясно работят,
но пускат фейк новини -
Графинята щяла да бяга
в неясни, тъмни страни.

Въпрос на принцип поставен
с достойнство и чест -
Гео нивгаш няма да стане
"шпагатена принцеса."

,.........................

Кой разбрал, разбрал!
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Кукундрили на кафенце ... забранено за възрастни!

Мнение от milena02 »

Ох, мамууууу! Пак ли да те редактирам. :ufff: "Къде сте се обучавала на техника на стиха? Самостоятелно! Застреляйте се, когато се срещнете!" Цитирам "Евгений Онегин".
Глей сега как трябва да е, спазвайки размера и римите.

Тамтамът на клюката тряска,
но пуска той фейк новини:
Гафинята стяга каляска
към нечии тъмни страни.

Въпрос е на чест и на воля.
Аз френски учих, не шпагат.
Елитната дама не моли.
Графиня съм, не акробат.


А? Ко шъ каеш? Найс, а? :D
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31650
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 980 пъти
Получил благодарност: 2240 пъти

Re: Кукундрили на кафенце ... забранено за възрастни!

Мнение от Мария Николова »

milena02 написа: Фев 19, '19, 13:52 :o :o :o Той ли бил, бе?! Аз бях подочула нещо да се шушука из висшето общество, но понеже не съм клюкарка, реших, че са само слухове. Ами че айде сподели поне мъъъънинка част от писмото, понеже тука всички ще се пръснат от любопитствто. И кажи има ли някаква вероятност скоро да започнем да те наричаме графиня Мари дьо Рафаело. Ние тук сме много дискретни кукундрили и на никого няма да кажем. А и граф Рафаело няма да ме остави на мира. На пощальон ме обърна тая Негова Светлост, бре. :svekurva:

ПП Граф Рафаело, между другото, е бая сладък. И аз го загледах снощи тайно от маркиза. Има наследствен замък с 12 декара цветна градина, поддържана от градинари, т.е. нема да копаш.... Споменавам го само, ако в момента кършиш ръце и не знаеш как да постъпиш.
Толкова много часове ми трябваха да се съвзема от вълнението, предизвикано от новото писмо на моя обожател.
Естествено приказните бонбони още повече подсилиха това вълнение.
Аз просто се боях, че още миг и сърцето ми ще сдобие с криле и ще хвръкне като един бял гълъб в сините небеса!
Боже! Такова писмо! Вярвайте ми, такова писмо не би могъл да го напише и самият Сирано! То, то е епистолярен бисер!
И само заради това ще смиря естествения си свян и ще го препиша, уверена, че всяка кукундрила ще избърше една сълза, ще преглътне една въздишка на съжаление, че не за нейните очи са написани такива редове и не нея се надява галантния граф Рафаело да види и за й целуне ръка.

Уважаема госпожо!
Позволявам си смелостта да се обърна към Вас с твърде дръзкото Скъпа Мари!
Тази вечер бях любезно поканен в имението на лейди Милени и драгоценния ми приятел маркиз дьо Лалето Между сьомгата и трюфелите домакинята, въпреки изключителната си дискретност, беше така добра да ми намекне, че чувствата ми има шанс да бъдат споделени! Чувствата ми към Вас, о, богиньо на сърцето ми! Получих и още едно щастие! Вие не върнахте кърпичката, напоена със сълзите ми. В изисканото общество се говори, че скромният ми дар също е бил одобрен от божествените Ви устни.
Аз съм щастлив, Мари!
След угощението, когато със скъпия ми приятел маркиз дьо Лалето се оттеглихме на глътка портвайн. Той, като опитен светски мъж, ми даде ценен съвет.
"Драги ми приятелю - каза той - дамите обичат дискретността, но все пак в известни предели. Време е, любезни, за лазкриете пред херцогинята на Нова Загора истинската си самоличност!"
И аз се реших! Реших се на този последен отчаян ход. Поръчах най-добрите сладкари в мойто графство да сътворят шедьовър, носещ моето име. Шедьовър нежен като ръката Ви, която се надявам да целуна, сладък като усмивката Ви, която мечтая един ден да бъде дарена на мен, и бял като ангелския Ви лик.
Надявам се също, че моят приятел Лудвиг, който в момента създава соната във Ваша чест, херцогиньо, да ми прости, че ще използвам неговите думи:
Завинаги моя! Завинаги твой! Завинаги наше!

Граф Рафаело


Не се стеснявайте, кукундрили, присегнете се и вземете суха кърпичка да попиете сълзата. С поздрав от Мари, херцогинята на Нова Загора.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Кукундрили на кафенце ... забранено за възрастни!

Мнение от Еличка »

Маркизи, графини и графове
си шушнат на техен език.
А всички интриги и гафове
започват със евтин фейк трик.

Дали пак е нужно да питаме
кой може шпагат, кой флик-флаг?
Или е по-важно да сипеме-
Ракия, текила, коняк?

А някъде там в сепаретата
стои един лорТ непознат,
потбутва нехайно мезетата
и гледа джубокса познат.

"Шедьоври са нужни и музика,
бонбони, шампанско и страст,
че дойде ли време за розите
ще млъкнете всички... и аз!"
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Кукундрили на кафенце ... забранено за възрастни!

Мнение от milena02 »

Мария Николова написа: Фев 19, '19, 18:56 Толкова много часове ми трябваха да се съвзема от вълнението, предизвикано от новото писмо на моя обожател..

Лелееееее.... :potekoha: :potekoha: :potekoha: Абе, Мерка, тая работа дебела стана, май! :hmmm: Пак ти казвам 12 декара цветна градина и ти само с малкия си пръст посочваш кое къде да е. Мисли! На мен ми намирисва на скорошно официално предложение от страна на графа, стига, разбира се, да му дадеш и най-малкия сигнал. Това си е моя хипотеза, но съм вряла и кипяла в светския живот и мога да предвидя събитията.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31650
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 980 пъти
Получил благодарност: 2240 пъти

Re: Кукундрили на кафенце ... забранено за възрастни!

Мнение от Мария Николова »

Искам да те видя ти да получиш та-ко-ва писмо, ще можеш ли да останеш безразлична.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Кукундрили на кафенце ... забранено за възрастни!

Мнение от clock »

Ах, че ме разнежихте :liubov2: и разсмяхте :D От всички светски личности граф Рафаело ми е най - любим! И напълно заслужава любовта на Мари херцогиня Новозагорска! Тръпна в очакване на развръзката. Само едно единствено нещо ме смущава. Тия 12 декара градини, но обслужвани от нает градинар. Та това ще е за херцогиня Мари все едно някой яде сладолед пред нея и не и дава да си близне дори един път :shock:
Но... спирам да се меся в делата на сърцата и на висшето общество. Големите ги разбират тия работи много повече от мен.
Монетка в джубокса и да се впишем доняктде в обстановката

Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Кукундрили на кафенце ... забранено за възрастни!

Мнение от milena02 »

Еличка написа: Фев 19, '19, 19:36 Маркизи, графини и графове
си шушнат на техен език.
Стига, бе, Ели, не виждаш ли, че се бъзикаме и шегуваме тука!
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Кукундрили на кафенце ... забранено за възрастни!

Мнение от Еличка »

milena02 написа: Фев 20, '19, 02:17
Еличка написа: Фев 19, '19, 19:36 Маркизи, графини и графове
си шушнат на техен език.
Стига, бе, Ели, не виждаш ли, че се бъзикаме и шегуваме тука!
Виждам, я! Е аз защо съм тук?
Ся кво не ти харесва в моите рими?
:cry:
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31650
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 980 пъти
Получил благодарност: 2240 пъти

Re: Кукундрили на кафенце ... забранено за възрастни!

Мнение от Мария Николова »

Тия 12 декара градини, но обслужвани от нает градинар. Та това ще е за херцогиня Мари все едно някой яде сладолед пред нея и не и дава да си близне дори един път :shock:
Клокче, то задълженията и ограниченията си вървят с титлата. Какво да се прави! :snif:
Една херцогиня не може да си позволи да върши работата на работниците - ще й излезе лошо име в обществото, че ... понамирисва на "яхния"...Т.е., че има възпитание на готвачка. 8-) Не е прието и лично да дава нареждания на работниците - икономът ги получава и определя кой ще контролира прецизното изпълнение. Графинята може само да се разхожда из градината си - 12 дка е почти добре - да помирисва цветята, да посяда под градинския балдахин за един сладолед и после с кошницата за букети и специалните кожени ръкавици за рози, да се набере букет прелестни рози.
Графинята може само букети да бере в градината! :swait:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”