Пилешка супа за душата

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Публикувай отговор
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Пилешка супа за душата

Мнение от libra »

A може и така https://www.24chasa.bg/ojivlenie/article/6028881" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Пилешка супа за душата

Мнение от clock »

Ще си позволя да се самотицирам пък било то и под диктовката на егото ми. Мисля, че това, което съм казала е идентично с последните изводи.
clock написа:Не е нужно да се затваряме в пещери и да ставаме космонавти. Един простичък пример. Преди малко качих клип с африканска музика в кукундрилите, та той ме подсети. Африканските племена, ония изолираните, мислите ли, че имат нашите мисли и неволи? И те живеят, и те обичат, и те се привързват, и те страдат. За нас те може би живеят непълноценно, ако попитаме тях те със сигурност ще кажат, че всичко това им е достатъчно.
А егото като его може да се пребори. Най - достъпната и най - лесна крачка е самоиронията. Който не успее да я преглътне остава в плен на егото си. А когато си направил дори само тази малка крачка има шанс да се освободиш от него. Стига да желаеш да крачиш.
bell

Re: Пилешка супа за душата

Мнение от bell »

Калико, по повод, че е по-щадящо да се говори за общочовешки проблеми и вглеждането в себе си.
Както и да е... обикновено като се поведе разговор в тези посоки и винаги ми светва онази железна мисъл на Валери Петров „В самия себе си човек трябва да влиза въоръжен до зъби.“
Таман извадих ятаганите и извинявай, но се смея :lol:

Едната с егото си благодари :lol:
РОУЗ написа: Егото ми ви благодари, че съм ви липсвала. ;) :oops:
и другата със соколите :lol:
libra написа:A може и така https://www.24chasa.bg/ojivlenie/article/6028881" onclick="window.open(this.href);return false;
"Друг шокиращ факт е, че Тараумара са невероятни веселяци и вдигат апокалиптични двудневни купони, на които изпиват огромни количества изпепеляваща гърлото ракия, която се нарича лечугила и се приготвя от труповете на гърмящи змии и смола от кактуси."
Калико, в тази част мноого си приличаме с тях. От последната форумна среща дори леко сме ги задминали, не двудневни, ами цели тридневни купони спретваме :angelche:
Може дълголетието да се крие в тази лечугила :idea1: Смолата от кактусии със сигурност ще спретнем /ей, сега ще притърчим до кактусовите теми/, но с труповете на гърмящи змии не знам какво ще правим :hmmm:
Малката Ида

Re: Пилешка супа за душата

Мнение от Малката Ида »

bell написа: Може дълголетието да се крие в тази лечугила :idea1: Смолата от кактусии със сигурност ще спретнем /ей, сега ще притърчим до кактусовите теми/, но с труповете на гърмящи змии не знам какво ще правим :hmmm:
Ще се жертвам за общото благо :lol: :liubov:Сама ли да го направя,или някой ще ми помогне :angelche:
Последно промяна от Малката Ида на Яну 31, '17, 21:36, променено общо 1 път.
Deleted User 2919

Re: Пилешка супа за душата

Мнение от Deleted User 2919 »

Може би ще бъде интересно за някои:
<<Существует так называемый "повседневный транс". Каждый человек бывает в трансе 40-50 раз в день.

В о п р о с: А как это понять, в трансе человек или нет?

Гинзбург Михаил Романович: Когда мы просыпаемся, мы проходим через транс. Когда мы засыпаем, мы проходим через транс. Когда мы читаем книгу и ловим себя на том, что глазами бегаем по строчкам, но уже не знаем, что там написано, т.к. мысли улетели далеко - это транс. Когда мы сидим на совещании и изображаем на лице напряжённое внимание, а сами размышляем, что сажать на приусадебном участке - это транс. Всё то, что мы делаем автоматически, не думая, мы делаем в трансе. Посуду моем, пол пылесосим… Когда голова свободная, пустая, а руки и тело делают свое привычное дело. Кроме того, сейчас известно, что наша психическая активность представляет собой не прямую линию, а синусоиду. Каждые полтора часа мы склонны входить в транс.

В о п р о с: То есть транс - это освобождение от мыслей?

Гинзбург Михаил Романович: В общем, да. Когда хочется просто посидеть, ничего не делать… Это то время, когда набранная информация укладывается по полочкам, когда включается внутренние целительные силы организма. А что делает современный человек, когда попадает в это состояние? Он вышибает себя из него…
В о п р о с: Почему? Это состояние неприятно?

Гинзбург Михаил Романович: Работать надо. Как это сидеть и ничего не делать? Чашка кофе, сигарета и вперёд. Поэтому образуется дефицит повседневных трансов. Тогда приходится идти к психотерапевту, и он за твои деньги устраивает тебе то, что в принципе, должно происходить естественно, само собой.

В о п р о с: Значит транс - это состояние полного покоя?

Гинзбург Михаил Романович: Не только. Существует также и активный транс. В трансе можно расслабиться и восстановить свои силы, а можно действовать активно. Реагировать мгновенно и адекватно можно только находясь в трансе. На самом деле, те, кто давно и хорошо водят машину, делают это в трансе. Мастера боевых искусств бьются в боевом трансе. Со спортсменами отрабатывается активный транс, потому что им нужно в этом состоянии действовать и получать результаты. Это очень продуктивное состояние.

В о п р о с: А на что это похоже? Какая-то внутренняя сосредоточенность, когда мысли сконцентрированы на выполнении какого-то действия?

Гинзбург Михаил Романович: Это похоже на то, что сейчас с вами происходит - сосредоточенность, фиксация внимания на чём-то. Только при активном трансе оно зафиксировано на чём-то вовне, а в пассивном трансе - на чём-то внутри: мысленных образах, воспоминаниях, переживаниях. Если нужно отдохнуть, или нужно решать какую-то психологическую проблему, то больше подходит пассивный транс. Если нужно совершить спортивный подвиг - то активный транс. >>
http://www.psiholog2000.ru/120.html" onclick="window.open(this.href);return false; Интервью Михаила Романовича Гинзбурга о методе Милтона Эриксона.

Гинзбург Михаил Романович - доктор психологических наук, профессор, член-корреспондент Академии педагогических и социальных наук, ведущий научный сотрудник и член Ученого совета Московского психолого-социального института, член докторского совета Всемирного университета развития науки, образования и общества
bell

Re: Пилешка супа за душата

Мнение от bell »

Малката Ида написа:
bell написа: Може дълголетието да се крие в тази лечугила :idea1: Смолата от кактусии със сигурност ще спретнем /ей, сега ще притърчим до кактусовите теми/, но с труповете на гърмящи змии не знам какво ще правим :hmmm:
Ще се жертвам за общото благо :lol: :liubov:Сама ли да го направя,или някой ще ми помогне :angelche:
:srofl: :srofl: а, спрете се, бре :srofl: :stongue:
Аватар
Isa Bel
Виенско кафе
Мнения: 428
Регистриран на: Дек 25, '16, 12:47

Re: Пилешка супа за душата

Мнение от Isa Bel »

хахахаха - личи си че кукундрил е минал през темата :ieeee: :srofl: :srofl: :shappy:

Идетооо /простете пак викам :sdoh: / ако ши я прайш таз ракия - нали знайш къде да я раздаваш, ъ ? :ieeee:
Lois

Re: Пилешка супа за душата

Мнение от Lois »

Малката Ида написа:
bell написа: Може дълголетието да се крие в тази лечугила :idea1: Смолата от кактусии със сигурност ще спретнем /ей, сега ще притърчим до кактусовите теми/, но с труповете на гърмящи змии не знам какво ще правим :hmmm:
Ще се жертвам за общото благо :lol: :liubov:Сама ли да го направя,или някой ще ми помогне :angelche:
въртяхме, сукахме, и пак до огнената вода опряхме :angelche:
elmaz
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1885
Регистриран на: Юни 19, '14, 16:03
Дал благодарност: 8 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Пилешка супа за душата

Мнение от elmaz »

alina написа: Интервью Михаила Романовича Гинзбурга о методе Милтона Эриксона.
Ериксон е много интересен и нестандартен.
Не се побира в никакви правила. Затова
едни го приемат, други го анатемосват.
От неговата гилдия, де.
"Благодаря ти Боже за поръчките" Tanet
лалесъм

Re: Пилешка супа за душата

Мнение от лалесъм »

Lois написа:
въртяхме, сукахме, и пак до огнената вода опряхме :angelche:
и до кефа :lol:
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”