Пилешка супа за душата

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Публикувай отговор
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Пилешка супа за душата

Мнение от Noel »

МГХ написа:Е ,няма такова нещо като да мислиш със сърцето си. Това е поезия. Приземете се малко и ме оставете да съм мислещ човек с мозък.
Игра на думи.Да вземаш решения със сърцето си,това няма нищо общо с блуждаещия ум.
А битката е безмилостна,защото участват ум,его и душа.Верният отговор е,когато те облее една вътрешна топлина.Някои я сравняват с майчина милувка.
Аз не знам каква е тя.Бих му дала това сравнение-изпълва те светлина и спокойствие.Тогава знам,че съм взела най-правилното решение за мен,въпреки че ума и егото никак не са съгласни.
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
лалесъм

Re: Пилешка супа за душата

Мнение от лалесъм »

Noel написа:Появи ли се в ума ти въпроса"Кой съм аз?'",връщане назад няма.
Има затихване,пренареждане,ослушване,лутане....но връщане,не.
Първите три воала са паднали.
Моля, моля - всеки си има своя въпрос :hihihi:
Примерно, моят въпрос не е бил "Кой съм аз?" или "Защо съм аз?", а "Къде съм?" ;)
Като заразмята тези воали се сетих как бях пеперуда-балерина в танц с воали и трябваше с най-голямата си детска нежност да завиваме с тях цветята :angel2: Та.... воалите могат да бъдат и грижа, предпазване и още много необходими неща за дадено време или за цял живот ;)
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Пилешка супа за душата

Мнение от libra »

Спешно трябва да идва пролетта.Добре,че наблизо са некои пиянски ,дамски,любовни,религиозни празници ,та да изплуваме от мъглата.
лалесъм

Re: Пилешка супа за душата

Мнение от лалесъм »

МГХ написа:Е ,няма такова нещо като да мислиш със сърцето си. Това е поезия. Приземете се малко и ме оставете да съм мислещ човек с мозък.
Споко, МГХ :tzeluvka:
Нататък е още по-интересно - не трябва да изпитваш и емоции, щот и те били изкривяване и лъжовни :mrgreen:
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Пилешка супа за душата

Мнение от Noel »

лалесъм написа:
МГХ написа:Е ,няма такова нещо като да мислиш със сърцето си. Това е поезия. Приземете се малко и ме оставете да съм мислещ човек с мозък.
Споко, МГХ :tzeluvka:
Нататък е още по-интересно - не трябва да изпитваш и емоции, щот и те били изкривяване и лъжовни :mrgreen:
:lol: :lol: :lol:
точно така,и аз скоро го срещнах-за истинските и лъжовните емоции.
Миленко,на теб кой точно ти пречи да си мислеща :dovolen:
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10086
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 347 пъти
Получил благодарност: 917 пъти

Re: Пилешка супа за душата

Мнение от МГХ »

Noel написа:
лалесъм написа:
МГХ написа:Е ,няма такова нещо като да мислиш със сърцето си. Това е поезия. Приземете се малко и ме оставете да съм мислещ човек с мозък.
Споко, МГХ :tzeluvka:
Нататък е още по-интересно - не трябва да изпитваш и емоции, щот и те били изкривяване и лъжовни :mrgreen:
:lol: :lol: :lol:
точно така,и аз скоро го срещнах-за истинските и лъжовните емоции.
Миленко,на теб кой точно ти пречи да си мислеща :dovolen:
А,никой. Аз съм в синхрон с със себе си - емоции и мислене. Като ми се прииска да удуша някого, си хапвам шоколад и ми минава.
Като ми дойде блестяща мисъл, бързам да я споделя , че съм екстроверт. Хубавото усещам в стомаха си и лошото също.
Но мисленето си ми е в главата /то и кръвното ми е там и е високо :hihihi: / Шегувам се момичета. но наистина съм от хората ,които вярват ,че вселената е съставена от добро и в края на краищата общовселенско точно доброто води. Това понякога е лошо за отделните индивиди , но като цяло е добро .
Само не мога да си отговоря емоциите дали са присъщи на цялото или само са си наши. Ако са си само наши ,значи сме венецът на природата.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Пилешка супа за душата

Мнение от calico »

Само не мога да си отговоря емоциите дали са присъщи на цялото или само са си наши. Ако са си само наши ,значи сме венецът на природата.
аз мисля, че чувствата са присъщи на Вселената, не точно емоциите. Щото все пак има разлика между чувства и емоции.

и едва ли сме уникални, с каквото и да е от тях.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Deleted User 2919

Re: Пилешка супа за душата

Мнение от Deleted User 2919 »

МГХ написа: А,никой. Аз съм в синхрон с със себе си - емоции и мислене. Като ми се прииска да удуша някого, си хапвам шоколад и ми минава.
Като ми дойде блестяща мисъл, бързам да я споделя , че съм екстроверт. Хубавото усещам в стомаха си и лошото също.
Но мисленето си ми е в главата /то и кръвното ми е там и е високо :hihihi: / Шегувам се момичета. но наистина съм от хората ,които вярват ,че вселената е съставена от добро и в края на краищата общовселенско точно доброто води. Това понякога е лошо за отделните индивиди , но като цяло е добро .
Само не мога да си отговоря емоциите дали са присъщи на цялото или само са си наши. Ако са си само наши ,значи сме венецът на природата.
:dovolen: Хубаво да съчетаваш горещо сърдце със студена глава. Не на всеки и не винаги става това. Емоциите, Мила, са наши и само наши. Това е вързоп от нерви, електрически импулси и химични реакции. Тялото е наша собственност, чурупка.Както пише в библия :кожано облекло, дух в кожано облекло.....Най-голямата предобивка на човек, това е негов мозък, по-точно кората на мозъка, която не била е при създаването на човек, а се разви по-късно....и тялото. Тялото дава възможност да се движим, а при движението се изработва АТФ, и най-парадоксално е, че колкото повече се движим, толкова повече енергия имаме..а не обратното.. :dovolen: Извод:лекувайте депресиите с движение :daaa:
Аватар
gonel
Кафевар/ка/
Мнения: 952
Регистриран на: Фев 23, '10, 08:27
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 24 пъти

Re: Пилешка супа за душата

Мнение от gonel »

колко много сте писали тук...
и аз малко да поразмисля на глас с вас..
това да взимаш решения със сърцето съм го срещала от различни източници, в различни форми..
като започнем от моя съсед, голям физик, който казва така: най-правилното решение се взима с езика на тялото.. 'щото ума е напълнен до всяка клетчица с какво трябва, кога трябва щото 'нам си кво там..
оценки и хиляди доводи..
а тялото помни факти - туй като стане, така става.. и не знам какво още помни и знае... но взима по-правилно решение..
по разни доводи, които за ума са явно незначителни...
и често ми се е случвало с най-битови факти, като например трябва да се иде до магазина.. щото трябва това и това, и трябва точно сега, щото после няма кога..
но нещо в мен има.. не ми се ходи.. хайде, ще видя след малко.. но, ума иска да се ходи до магазина и какво си търся с'я оправдания...
но, не ми се ходи някак.. след малко ще видя..
и след това малко някой домашен се обажда, че ще може да мине от магазин, ако трябва нещо..
ако мога да чуя този глас, ако мога да го послушам, винаги е верен...
той и Стив Джобс пише за това, открива, че азиатците мислят с интуицията си.. и това е начин на живот, и възпитание, и рутина, среда.. която му се вижда различна от нашите общества.. и намира, че се взимат много правилни решения по този начин..

мисля си, че дали е, да решаваш със сърцето, с интуицията или с езика на тялото, това е едно и също.. както физици, които независимо един от друг откриват един физичен закон.. така е и с това.. независимо един от друг хората в различни епохи и географски ширини са стигнали до този извод..

сигурно няма да ви кажа нещо ново.. попадна ми "Силата на настоящето" на Екхарт Толе.. откриваш и откриваш себе си... ума си... и това, което е съзнанието, гласа на сърцето, интуицията или езика на тялото...
бях я препоръчала на един познат.. той се зачел една вечер 20-тина страници.. и после до сутринта не мигнал от мисълта - АЗ СЕГА ДВАМА ДУШИ ЛИ СЪМ??????? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

мен, обаче, ме плаши и не мога да разбера факта, че умът ни вкарва в емоции и дупки, от които вреди на тялото, в което живее.. каква е логиката, да дестройваш да кажа, това в което живееш.. заради сладостта и дълбочината на една емоция, с която се захранваш, като ум...
то, като погледнеш, каквото е в едничкото аз, такова е и с планетата.. сечем гори.. колко видове животни са изчезнали за винаги.. а, не се раджат нови... но, сечем гори, обличаме кожи за гъдел и за емоция.. и стържем ли, стържем с триона по клона...

като всеки, съм със семейни вериги и роднински запънки.. дълг, план, проект, драма и филм...
но искам в някой момент, да потърся, не знам къде и как, и от кого, но нещо за смисъла на живота.. чета... гледам тук - там... няма и няма...
единствено засега, наистина едно, единствено нещо намирам... дето, като питали Стоянка Мутафова какво е живота, или как да се живее ли беше.. казала: ГЛЕДАЙТЕ СИ КЕФА!

май, че е само това...
Търся хибискуси Black Dragon, Magnifique, Zoey!
Аватар
Isa Bel
Виенско кафе
Мнения: 428
Регистриран на: Дек 25, '16, 12:47

Re: Пилешка супа за душата

Мнение от Isa Bel »

има едно филмче направено в далечната 2004, което по лек и забавен начин представя основни постулати в квантовата физика ... в действителност хората все още малко знаят за мозъка, за живота, за Вселената .... с много експерименти квантовата физика стига до извода че индивидуалното и групово съзнание може да влияе на материалния свят - искаме или не това да е така ...
в един момент квантовата физика може да преобърне представите на хората ... както Галилей, Коперник, Айнщайн /който е един от основоположниците на квантовата физика/

[video][/video]
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”