Пилешка супа за душата

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Публикувай отговор
Аватар
serena
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1401
Регистриран на: Мар 20, '12, 20:25
Местоположение: Варна

Re: Пилешка супа за душата

Мнение от serena »

С това "Гледайте си кефа" на Мутафова съм съгласна, доколкото изразява мисълта, че човек трябва да живее собствения си живот, а не да се води по чуждите очаквания и общоприетото за "нормално". Да живее както иска, НО без да вреди на останалите живи същества. Това е основата, върху която трябва да се надгражда в духовно отношение. Не съм го казала аз, а много по-умни и ерудирани хора още преди стотици години, това е и един от основните принципи в йога - Ахимса, което означава ненасилие и невраждебност във всичко - мисли, думи, действия. Няма как човечеството всекидневно да пролива океани от кръв, пък да се мисли за много духовно, щото почнало да "се осъзнава", просто няма как. Няма ли я тази основа на проявление на доброто във всички аспекти от живота, дори и най-незначителните, останалото за мен е бла-бла.
Времето, прекарано с котки и цветя, никога не е загубено.
Lois

Re: Пилешка супа за душата

Мнение от Lois »

и аз ви чета, ама явно и аз като Бел не разбирам за какво точно пишете :dovolen:

Дали сме програмирани, или не сме? Ами и да разберем, каква ни е целта, ако сме - да си сменим програмата? С каква ще я сменим? И кой ще оцени новата като по-добра или по-лоша?
А ако не сме програмирани - тогава какво?
И ако го узнаем това - сме ли или не сме, ще ни олекне ли?
Истината е, че откакто свят светува пътят към знанието е препречван за мнозинството. Необразованото стадо по-лесно се контролира - дай му бира и сериали и ще си трае :lol:
И другата истина е, че ресурсите на земята са определено недостатъчни за всички - има три хляба и пет риби, ама народът е към колко, 3 милиарда? И винаги ще има боричкане кой да докопа повече от рибата, за съжаление. Човешката алчност е проблемът, според мен, и винаги ще бъде.

Иначе, и аз като Стоянка Мутафова - гледам да си гледам кефа, и да не преча на останалите да си го гледат, до колкото те не пречат на мен :D
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Пилешка супа за душата

Мнение от clock »

Лоис, 7 милиарда сме. Прекалено, прекален много за едната Земя.
Серенка, и аз като теб - ненасилие и невраждебност във всичко. Че с какво съм аз повече от другия човек или от животинката!?
Аватар
serena
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1401
Регистриран на: Мар 20, '12, 20:25
Местоположение: Варна

Re: Пилешка супа за душата

Мнение от serena »

Седем милиарда са много от гледна точка на това, че са неравномерно разпределени и в някои места размножаването е безконтролно и безотговорно, без мисъл какво ще стане с децата. Иначе ако площите и ресурсите, използвани в животновъдството, се пренасочат за производство на растителна храна, земята може да изхранва и повече, но не е само в това въпросът. Ние сме като паразити, които изсмукват ресурсите... и когато те свършат, после какво?...
Времето, прекарано с котки и цветя, никога не е загубено.
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Пилешка супа за душата

Мнение от Noel »

Така мисля и аз,Серена,има достатъчно за всички,средствата са неправилно разпределени.
Най-хубавото на живота е да си гледаме кефа.И ако може от време на време да мислим колко консумираме и какво оставяме след себе си.

И е много хубаво,че в супата се слагат нови моркови :dovolen:
Иначе ще стане твърде солена и трудна за приемане.
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
Deleted User 2919

Re: Пилешка супа за душата

Мнение от Deleted User 2919 »

Е, прегледах филм..Нещо в мен се събуди невярващо..Отначало отнесох към жената със странното име Ramtha , лице с пластични операции..После реших да проверя, а откъде тя взе своя псевдоним..Намерих:
//Училище Ramtha е на Просвещението (RSE) е американска духовна секта близо селски град на Yelm, Вашингтон //
Ето и за филма, същия май, пишат(превод от английски от Гугъл):
<< През 2004 г. трима членове на RSE произведени спорен филм, който комбинира документални интервюта и измислен разказ да постулира съществуването на връзка между науката и духовността, наречен What the Bleep Do We Know!?.!? , Филмът е бил критикуван от научната общност [19] [20] [21] [22] поради погрешно представяне на квантовата физика , и ненужна връзка към съзнание . [20] The American Chemical Society преглед лидер критикува филма като "псевдонаучни документална драма", казва "Сред по-странни твърдения са, че хората могат да пътуват назад във времето, и че материята е всъщност мисленe >>

Понеже аз не обичам сектите , всякакви, и доверявам само на чистата наука..то смятам, че този филм опасно да гледат хора, които са доверчиви и податливи са на чуждото влияние.
Последно промяна от Deleted User 2919 на Яну 31, '17, 13:54, променено общо 2 пъти.
лалесъм

Re: Пилешка супа за душата

Мнение от лалесъм »

serena написа:Седем милиарда са много от гледна точка на това, че са неравномерно разпределени и в някои места размножаването е безконтролно и безотговорно, без мисъл какво ще стане с децата. Иначе ако площите и ресурсите, използвани в животновъдството, се пренасочат за производство на растителна храна, земята може да изхранва и повече, но не е само в това въпросът. Ние сме като паразити, които изсмукват ресурсите... и когато те свършат, после какво?...
Трябва да има контрол над размножаването на някои места? И някой трябва да наложи този контрол? А пишем за ненасилие.
Lois

Re: Пилешка супа за душата

Мнение от Lois »

Ами определено трябва контрол.
Ако няма самоконтрол, то има механизми за наложен. Ей китайците как се справиха, сега чак са изпаднали в обратния проблем.
Аз съм го решила тоя въпрос - едно дете стига :angelche:
От друга страна по света още се обсъжда забраната на аборти, което според мен е най-висшата форма на лицемерие.
лалесъм

Re: Пилешка супа за душата

Мнение от лалесъм »

О, тогава може би трябва да благодарим за СПИН и за още куп други хубавинки направени от човекът за "благото" на човечеството :hmmmmmm:
Аватар
serena
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1401
Регистриран на: Мар 20, '12, 20:25
Местоположение: Варна

Re: Пилешка супа за душата

Мнение от serena »

лалесъм написа:Трябва да има контрол над размножаването на някои места? И някой трябва да наложи този контрол? А пишем за ненасилие.
И каква връзка има това с насилието? Насилие е, ако бъдат убивани деца, защото са се родили много. Самите хора, които създават деца, трябва да си наложат такъв контрол. За мен е безотговорно и дори престъпно (спрямо децата) да ги раждаш едно след друго десетина-петнайсет, без да можеш да им осигуриш сносен живот, да живеете в бидонвили и гета, да не ходят на училище, да затъват в престъпна среда. Ами как е в нашите цигански квартали, как е в огромните гета в Индия, как е из Африка, Мексико, Рио, въобще навсякъде по света... Светът не е само т. нар. "цивилизовано" общество от икономически развитите държави, има милиони, за които насъщната храна и питейна вода е проблем всеки един ден.
А подтикването към такъв самоконтрол става чрез поне някакво основно образование и приучване към труд, повдигане малко на икономическата база, за да има основа да се работи и в духовната сфера, да започнат хората да мислят не само за себе си, а и за последствията от действията си, за децата, които ще останат след тях. Няма как да си особено възвишен, да мислиш по проблемите на света и съществуването ни и да развиеш по-широк светоглед, ако ти се налага да мислиш за физическото си оцеляване всеки ден.
Времето, прекарано с котки и цветя, никога не е загубено.
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”