Meteo,гръм и мълнии!

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Публикувай отговор
Аватар
venetka70
Кафе машина
Мнения: 3610
Регистриран на: Май 21, '15, 12:17
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 36 пъти

Re: Meteo,гръм и мълнии!

Мнение от venetka70 »

Вчера засаждах растения от Пландорекс, днес вече....имаме 10 см сняг. И вее ли, вее....в Североизточна БГ. А розите са с листа и цветове!!! Какво ли ще стане с тях? А дърветата , дето ги поръчах и са на път явно ще ги засаждаме с ботушите и ушанките. Те, в такова занятие не бях участвала до сега. Ще е интересно.
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Meteo,гръм и мълнии!

Мнение от libra »

И при нас има сняг.До сега рязах и потупвах рози с метлата .
За садене-земята не е замръзнала и освен кал ,няма да имаш други мизерии.Не е приятно ,разбира се .
Иначе ,най -практично е да се изкопаят дупки предварително и отделената почва да се се защити от замръзване и намокряне.
При мен,за по-голям сатисфекшън,дъпките се пълнят с вода и трябва да ги изгребвам.
Тази година бях истинки щастлива,че нямах нищо за садене заедно със снега.
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5252
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 67 пъти
Получил благодарност: 90 пъти

Re: Meteo,гръм и мълнии!

Мнение от Daniela Pargu »

Мен ме затрупвааа......
Ама е прекрасно :angelche:
Да можеше да не ходя в града :ufff:
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: Meteo,гръм и мълнии!

Мнение от Havga »

Моите два катерача са като големи висулки. За два дена дъжд подгизнаха, а сега сви студ. Дасега нежно поизтръсквах снега, за да не пречупя клоните. Горкият Wollerton old hall! Тъкмо го разпознахме в събота и му казахме официално “добре дошъл”, a сега софийският климат го обгърна в ледена прегръдка :))). Той и още няколко красавци са навън, на открито.
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Meteo,гръм и мълнии!

Мнение от libra »

Защо,плановете не бяха ли да са в парничето или не могат да се съберат ?
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: Meteo,гръм и мълнии!

Мнение от Havga »

libra написа: Ное 28, '18, 19:48 Защо,плановете не бяха ли да са в парничето или не могат да се съберат ?
Тц, нали ги насадих в големи саксии. Вътре прибрах новите поръчки-6 рози, 5 клематиса, щамбата, минитата, карамфилите, 6 хости и пр. Навън останаха всички рози, които взех от съфорумки и са расли по градини досега и катерачите. Абе ако ММ се намеси ще намери място.., ама ще е като спре да вали.
Двата катерача са над 2м.със саксиите и трябва да ги окастря, за да ги събера и на височина. Абе едва ли са толкова лефтерни :). Пък, ако не им било писано да са софиянки, да се преданат в началото, преди да сме изградили здрава емоционална връзка. :mrgreen:
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 708 пъти
Получил благодарност: 1478 пъти

Re: Meteo,гръм и мълнии!

Мнение от Гео, граф »

''Ламята Спаска живеела през девет земи в десета. Събудила се една сутрин и си казала:
- А бе... такова... в главата, аз що живея толкова далече?! Живея на поне найсе километра от където и да било. Не излизам от къщи без суха храна за три дни и торба зоб за магарето. И от себе си далече живея. Обаче съм тръгнала да се връщам, ще видим докъде ще я докарам. Засега яздя много декоративно към залеза, некви кактуси стърчат наоколо, Чарлс Бронсън свири на устна хармоника, въобще, романтично е... Но тези особености не ми пречат, т'ва че за някого къщата ми е на гъза на географията, е изцяло проблем на въртене на глобуса. Не ми пречи и това, че самият квартал е достоен за създаване на разказ от Дийн Кунц с илюстрации от Йеронимус Бош. Не ми пречи и че населението е нещо много повече от филм на Фелини. Пречи ми гадната, тегава мъгла, за която тук сме абонирани. Това е постоянно, а аз развивам умение да се ориентирам с ехолокация. Не че това е лошо умение, но мисля, че мога да вложа времето си в някое друго - примерно да се науча да свиря на укулеле. А сега това е неосъществима моя мечта, защото укулелето ще пречи на придвижването ми до спирката. Мъгла, мразя те!''

от фб 8-)
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Дим
Кана кафе
Мнения: 646
Регистриран на: Фев 22, '19, 10:27
Местоположение: София-Д.Камарци
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Meteo,гръм и мълнии!

Мнение от Дим »

А при нас се случи ето това, от което най-много се боят земеделците.Не беше дълго ,но пак си има поражения :snif: :snif: :snif:

Изображение
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 810 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Meteo,гръм и мълнии!

Мнение от Мария Николова »

Леле! :shock: Отидоха на хората доматите, :snif: точно са ги засадили, като гледам околните дворове.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5252
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 67 пъти
Получил благодарност: 90 пъти

Re: Meteo,гръм и мълнии!

Мнение от Daniela Pargu »

При мен се изля като от ведро,май по-точно-сякаш поливане с маркуч под налягане!
Много гадно :snif:
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”