Meteo,гръм и мълнии!

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Публикувай отговор
РОУЗ

Re: Meteo,гръм и мълнии!

Мнение от РОУЗ »

И нашият го е страх от гръмотевиците на вилата, където трясъците наистина са по-зловещи, това "лято" се научи да се завира под спалнята и няма излизане, докато страшното не мине. :lol:
И на мен ми иде да се скрия някъде, като заджаска точно над нас.
Ох, представих си Амурчо под леглото :lol: :lol: :lol:

Гео, ако си, както подозирам :hmmm: , на палатка, докато се сгромолясва небето, ще ти викам Лъвско сърце, не Ихтиандър. :shock:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15868
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 834 пъти
Получил благодарност: 1682 пъти

Re: Meteo,гръм и мълнии!

Мнение от Гео, граф »

РОУЗ написа: Авг 3, '18, 23:26 Гео, ако си, както подозирам :hmmm: , на палатка, докато се сгромолясва небето, ще ти викам Лъвско сърце, не Ихтиандър. :shock:
Ако решиш и Ум Белия делфин става, Роуз, тъкмо днес направих сефтето с плуването. Не мога да качвам снимки с телефона, като се прибера, ще покажа. Ама дъждовете не съм снимала - кво да им снимам, всички ги знаете, навсякъде е подгизнало.

ПП. Тая опция с тагването когато някой те цитира, наистина е много яка 😊
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
venetka70
Кафе машина
Мнения: 3610
Регистриран на: Май 21, '15, 12:17
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 36 пъти

Re: Meteo,гръм и мълнии!

Мнение от venetka70 »

Оооо, пък аз на какъв пек се пържа не е истина! 38-40 градуса на сянка в Узбекистан в момента, а в неделя колегите правиха експеримент.При почвата , на слънце термометъра удари 61 градуса. А аз се чудя защо за краткото време дето се появявам на улицата и съм изгоряла на сандали и презрамки!!! И както можеше и да се очаква се тръшнах с невероятна настинка при тези различия във времето между тук и БГ. А как само мразя да съм болна :ufff: :ufff:
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
Аватар
venetka70
Кафе машина
Мнения: 3610
Регистриран на: Май 21, '15, 12:17
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 36 пъти

Re: Meteo,гръм и мълнии!

Мнение от venetka70 »

Оооо, пък аз на какъв пек се пържа не е истина! 38-40 градуса на сянка в Узбекистан в момента, а в неделя колегите правиха експеримент. При почвата, на слънце термометъра удари 61 градуса. А аз се чудя защо за краткото време дето се появявам на улицата и съм изгоряла на сандали и презрамки!!! И както можеше да се очаква се тръшнах с невероятна настинка при тези различия във времето между тук и БГ. А как само мразя да съм болна :ufff: :ufff: и мразя климатици , ама без тях не се живее. :snif: :snif:
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
miltonia
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1920
Регистриран на: Май 22, '16, 02:03
Дал благодарност: 239 пъти
Получил благодарност: 122 пъти

Re: Meteo,гръм и мълнии!

Мнение от miltonia »

Побърка се природата с това ненормално време :sneee:, в градинката ми цъфтят едновременно
есенните цикламки
Изображение

и пролетни иглики
Изображение

И всичко е яко окаляно от "мусонните" пороища! :snif:
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10105
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 366 пъти
Получил благодарност: 1020 пъти

Re: Meteo,гръм и мълнии!

Мнение от МГХ »

И при нас от тия дъждове през юли цъфтя игликата.Изображение снимката е от 16.07.2018
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8475
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 821 пъти
Получил благодарност: 620 пъти

Re: Meteo,гръм и мълнии!

Мнение от Shami »

Да и при мене зацъфтя игликата миналия месец,но само тази велурената от Мишето,а имам много други обикновени.Накрая баща ми я прекопа и едва ли нещо е останало :ufff:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31650
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 980 пъти
Получил благодарност: 2239 пъти

Re: Meteo,гръм и мълнии!

Мнение от Мария Николова »

Мислех, бе само моята цикламка се е побъркала да цъфти по това никое време. Само едно цветче, но цветче! :daaa:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10105
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 366 пъти
Получил благодарност: 1020 пъти

Re: Meteo,гръм и мълнии!

Мнение от МГХ »

От юли дивите есенни циклами на балкана, дето са по края на гората, са цъфнали. И в двора има единични цветчета. Но те обикновено почват през август.
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17029
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Meteo,гръм и мълнии!

Мнение от Миша »

Мария Николова написа: Авг 20, '18, 13:14 Мислех, бе само моята цикламка се е побъркала да цъфти по това никое време. Само едно цветче, но цветче! :daaa:
Хора, цикламите нормално цъфтят точно по това време, само миналата година заради сушата цъфнаха едва-едва , и то доста късно, в края на август, за игликите също е нормално да започват да напъпват , основно някои от полиантусите цъфтят и есенно време, велурените иглики са точно от тях
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”