Усмихна ме това ....

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Публикувай отговор
Аватар
scleri
Кафе машина
Мнения: 3883
Регистриран на: Юли 10, '10, 13:14
Дал благодарност: 49 пъти
Получил благодарност: 268 пъти

Re: Усмихна ме това ....

Мнение от scleri »

calico написа:Общата сума, която ще получи като награда хасковлията е 2 549 000 долара, които ще бъдат дарени до стотинка на нуждаещи се дечица.
http://sporta.bg/grigor-s-velik-zhest-d ... za-dechica
Чакам Волгин и сие да видя този път какво ще кажат, как ще го оплюят този път, как ще се извърти работата...
Да не бързаме да викаме ура. Цитат от горния линк - " Това съобщава бгновости и не се знае дали новината не е от т.нар "фалшиви".

Не че досега Григор не е дарявал. Дарявал е. Екипи и топки на дечицата които тренират на кортовете на баща му. Но тази сума е прекалено голяма, а и по договор проценти от нея отиват за екипа му. Няма как да я дари цялата.
Аватар
дара
Чист кофеин
Мнения: 8216
Регистриран на: Яну 19, '11, 20:04
Местоположение: София

Re: Усмихна ме това ....

Мнение от дара »

Aбе хора,чета Ви и не мога да Ви разбера,защо с този негативизъм :hmmm: това българите сме ....думи нямам. :snif: Колко ще получи,колко ще даде,няма никакво значение,момчето с труда си е изкарало тези пари,негови са,не е крало.Важното е,че за България се говори за хубаво,а не пак за някакви золуми.Ето това ме радва много и ме усмихва от радост и гордост :tzvetentze: Браво , Гриша!
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Усмихна ме това ....

Мнение от calico »

[quote]Няма как да я дари цялата.

почна се..........

но има как да дари цялата, която остава за него, нали?

ееех, да вземе да представи и платежни за даренията, пък и банките да се закълнат че е истина, пък и получателите да покажат парите...какво още, не се сещам да други доказателства.

да, сумата е голяма и много голяма част от нея отива да подготовката му, бъдещата. Той си плаща всичко - и наеми, и кортове и пр. и пр.

Изобщо се потвърждава правилото, че е по-лесно да плачеш с някой в беда, отколкото да се радваш истински на радостта му.
Да се радваш на чуждата радост е сложна и трудна работа и ние не я умеем, това е положението
затова и има оплюващи волгински коментари

и ако сега(пу,пу, недай Боже!!) Гришо беше съобщил, че е болен от рак- леле как щяхме да му съчувстваме и да страдаме с него, какви пожелания само щеше да има....

Не знам що не виждате тая картина. И после ревете колко сме били зле българите. Е как да сме добре, как? Как като се лепим като мухи на негативната страна? Отде да дойде "добрето", от чернилката ли?
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17029
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Усмихна ме това ....

Мнение от Миша »

Парите хич не ме интересуват, момичета, никога на никой не съм завиждала,не правете обобщения за българите, най ме е яд, когато всичко минава под общ знаменател, аз напр не признавах и Стоичков,но пък и аз подскачах на Световното някога, странно нещо е човешката емоционалност ,изведнъж те завлича в необичайна посока, яд ме е, че опряхме дотам, че постижението на един спортист да е повод за някаква супер гордост, и това постижение дотолкова да се преекспонира, че да не обръщаме внимание на всички останали , които ни излагат на международната сцена , на наистина представително ниво, за мен това е отвличане на вниманието- хляб и зрелища,, в случая -основно зрелище . Но това е в световен мащаб, дават се безумни пари в някои спортове и за това вече спорт няма

Иначе на Григор- честита победа, честито и на Доц. Йорданка Глухчева , която също е положила не малко труд ;)
Българка е сред 20-те най-добри млади учени в света
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17029
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Усмихна ме това ....

Мнение от Миша »

НОВИНА: Златен медал за България от XI Международна олимпиада по астрофизика
БГ Наука - Петър Теодосиев

Вчера приключи XI Международна олимпиада по астрофизика, която стартира на 13 ноември и се проведе на остров Пукет, Тайланд. В престижното състезание взеха участие повече от 220 ученици от 45 страни от целия свят. Церемонията по откриването на олимпиадата бе под патронажа на нейно Величество принцеса Маха Чакри Сириндорн.

Както обикновено, олимпиадата се проведе в три тура: теоретичен, анализ на данни и наблюдателен. За съжаление облачното време не позволи осъществяването на наблюдателния тур под истинското небе, а само пред компютър в планетариум.

Повече тук: https://goo.gl/mJcbXZ" onclick="window.open(this.href);return false;

Изображение

Колко от вас го прочетоха някъде и в колко новини го чухте?
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Ава_и_мама
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1051
Регистриран на: Яну 23, '17, 20:26
Местоположение: гр. София

Re: Усмихна ме това ....

Мнение от Ава_и_мама »

Права си, Мише, не сме чули. Затова пък сутринта по две гледани ТВ чух колко и как изписват училищата, за да издават фалшиви дипломи на български граждани с права. САМО и защото излезе закон, че шофьорски книжки се издават след 10 ти клас. Жалко, много е жалко!
Аватар
scleri
Кафе машина
Мнения: 3883
Регистриран на: Юли 10, '10, 13:14
Дал благодарност: 49 пъти
Получил благодарност: 268 пъти

Re: Усмихна ме това ....

Мнение от scleri »

Напълно съм съгласен с Миша. Българина се гордее с това което му кажат медиите, а не с това което е наистина повод за гордост.

Аз не съм идеален. Имам си много кусури, но последното в което мога да бъда обвиняван е в национален нихилизъм. Всяка хубава новина свързана с България ми дава повод да се усмихвам щастливо, но... Винаги има едно но. Специално за мен има разлика между това да се радваш и да се гордееш с нечии постижения. Няма как да се гордееш с нещо за което нямаш никакъв принос. Пример: Националния отбор по художествена гимнастика печели олимпийски медал. Български момичета подготвени от български треньори / на които България плаща заплати / тренирали в зали които им е осигурила българската държава. При награждаването свири българският химн, вдига се българското знаме. В този момент съм истински горд защото и аз съм, макар и микроскопична, но все пак частица от тази България която е дала на света тези момичета. Втори казус / Гришо, щото е актуален / Тренира сам на кортове в чужбина наема на които плаща от джоба си, с треньор който е на заплата при него. Масажисти, хотели, самолетни билети. Всичко е платено лично от него, или от спонсори които го спонсорират защото е талантлив, а не защото е българин. В един момент, след години къртовски труд, постига някакъв успех, и изведнъж става най - големия повод за гордост на всички българи. Да се гордееш с нещо което не си направил за мен е равносилно да си приписваш чужди успехи.
Аз имам братовчед който е в топ десет на най-добрите млади архитекти в Калифорния. На трийсет и пет години е, а го канят да чете лекции в една дузина университети в цял свят. Фирмата му се развива успешно. Има реализирани няколко големи проекта. И какво от това. Радвам се на успехите му разбира се но, с него могат да се гордеят майка му и баща му, както и преподавателите му които са го направили това което е.
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17029
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Усмихна ме това ....

Мнение от Миша »

Склери, благодаря, че така добре си разбрал бързото ми малко несвързано емоционално прескачане от мисъл на мисъл. :tzvetentze:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4885
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 338 пъти
Получил благодарност: 278 пъти

Re: Усмихна ме това ....

Мнение от Di_Va »

Склери, какно обикновено - право в десятката!
Аватар
дара
Чист кофеин
Мнения: 8216
Регистриран на: Яну 19, '11, 20:04
Местоположение: София

Re: Усмихна ме това ....

Мнение от дара »

Scleri,прав си ,но и не си особено прав ;) Гришо също играе за България,да ,аз не участвам с нищо за неговата подготовка,но той играе за България,всички знаят че той е Българин и се възхищават от един Българин.Така че,аз така разбирам нещата и съм горда с това момче.Гордостта от Гришо не ми пречи да се радвам и гордея за всеки Българин ,постигнал успехи,за децата от олимпиадите,за добрите ни специалисти в различни области и така,за тях също не съм допринесла с нищо лично,но това не ми пречи да им се радвам:tzvetentze:
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”