Трагикомични, каръшки, безумни случки от битието ни

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Публикувай отговор
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Трагикомични, каръшки, безумни случки от битието ни

Мнение от Еличка »

:ufff: :cry:
Нееее, няма по-добро описание на любимата ми почивка (само почивка, не живот - пупупу ) в Гърция. Пристигаме ние щастливи - четиричленното ни семейство + сестра ми и детенцето ѝ в курорта Х... ( Нееее, не е цензура името, убийте ме не се сещам име - 1-ви ръкав) . Всичко е платено, очакваме да се настаним в хотела, небрежно да наметнем банските и бегом към плажа.
Влизаме и всеки мъкне с енергия куфарите към рецепция.... Няма никой. Тихичко свирваме. Тц... Подвикваме... Тц.... Накрая крещим "Ехоо, калимера, ехооооо!". Тръгваме по етажите - леко изнервени и много потни, няма климатк. Никой. Накрая намираме женица, която чисти. Опитваме се на четири говорими от нас езика (английски, немски, руски, български) да ѝ обясним КОИ СМЕ. Жената крещи, ръкомаха, безследно изчезва от хотела...... След пет минути (или повече) се появява с приятен младеж, който владее всичките тези езици - женицата го посочи и каза "Шеф!". Това беше единствената дума, която ѝ разбрах. Иииииии, той любезно ни обясни, че трябва да отидем в друг хотел да се регистрираме. Аз не издържах, развиках се, нахвърлих му се.... половината ден от Първия почивен мина. Ейййй, горкият човек, отнесе скандала. Накрая се оказа не шефът, а съсед, който знае езици! Шефът е до 12 (нищо, че настаняването е след 2).
Айдеееее, тичане към другия хотел - останалите 5-ма висят във фоайето на нашия да пазят куфарите, почти загубили желание за почивка... Отивам ядосана на рецепция. Ръкомахам като тях, нервна, потна, не знам вече на какъв език говоря. Девойката на рецепция три пъти ме прекъсва с показалец на уста, защото ѝ звъни телефона - оправя резервации. На четвъртото "Пшшшт!" съм твърдо решена да я убия или да проговоря гръцки. Започвам да крещя отново на смесица от езици (Е, още не успявам с гръцкия). Изведнъж момичето най-сетне дава вид че ме разбира, поглежда към монитора, явно към резервациите и придобива съвсем спокоен, нов вид. Отговорът е на български "Оооооооо, вие сте българка. Здравейте, госпожо, извинявайте за забавянето, вие сте в стаи 315,316".... Да, тя се оказа българка. Замалко щеше да е с 1 по-малко в преброяването наесен....
Ужасно, а след това... Почти по същия начин продължи. Както казваше синът ми "Идва ми да го убия тоя (шефа на хотела) . Идва в 11, тръгва си в 12 уморен и каквото и да го питаш - ОК, май френд!"
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
wenche

Re: Трагикомични, каръшки, безумни случки от битието ни

Мнение от wenche »

Ооооооох, ааааах, Дал, попиля ме, цвиля и се търкалям по пода :srofl: :srofl: :srofl: :srofl: :srofl:
dal

Re: Трагикомични, каръшки, безумни случки от битието ни

Мнение от dal »

Хора трета година. На много неща свикнах, обаче още няма дъно😂😂

Сега съм с платени данъци, с отворена сметка в банка но без партида за ток.
Ми разправах ли ви как ме каниха на печена риба съседите?
Любезно от сърце покана за неделя за печена на скара прясна риба. Бях сама, всички бяха в бг освен мен. Аз нали съм известна с гръцка филология. И благодаря аз, отивам на плаж после купувам сладко, вино, разни неща за вечерята. В 16 ч се прибирам. И оп, съседа ми тиква в ръцете чиния пържени риби..... 😄😄Ми то било на обед партито. Успях да се извиня да тикна обратно сладко то виното, подаръче за домакинята. Че май ме разбраха че не съм разбрала часа.
Посше моят човек ми се смееш че ако ме поканят за нещо друго няма да Разбера я време, я място и няма да скоча в греховност поради загубена в превода 😂😂😂
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Трагикомични, каръшки, безумни случки от битието ни

Мнение от milena02 »

Валя, Валя :lol: :lol: Опасно място са банките даже и в България! Отивам днес да внеса някаква сума по кредит на Лалето. Внасям я и си викам, бе така и така съм в банката, я да взема аз да се оплача от кредитната карта Дайнърс клуб, че не струва, и да искам Виза да ми издадат, понеже ми писна. И като свършвам на Лалето работата, започвам пред девойката пространно изложение на тема какви са недостатъците на въпросната кредитна карта и как искам да я закрия. Момичето ме изслуша и вика: ама ние не работим с Дайнърс клуб. Че как не работите - казвам, - като вие ми я издадохте! Я, казва тя, дайте пак лична карта да видим. Щрака, щрака нещо по клавиатурата, блещи се в монитора и накрая вика: ама, вие, госпожо, не сте клиент на нашата банка, не ви намирам. Бе как не съм ви клиент, бре! От 20 години съм ви клиент. Тука ми превеждат заплатата, овърдрафт имам, онзи ден ми подновихте дебитната карта. И вдигнах скандал, че им е скапана системата. Девицата се притесни и извика някакъв шеф. Дойде той, а аз беснея, че ме правят на маймуна, за да не ми дадат Виза. Онзи също взе да щрака, обаче явно беше по-печен, защото по едно време се втренчи в мен и взе да ме сканира. Като видя, че срещу него има дезориентиран идиот, внимателно и любящо попита: "Госпожо, вие в коя банка мислите, че се намирате? Само не се напрягайте, спокойно...." И в този миг осъзнавам, че съм в Уникредит Булбанк, където ме прати Лалето. А моята банка е Първа инвестиционна.
Аватар
mimeta
Кана кафе
Мнения: 549
Регистриран на: Фев 22, '10, 21:11
Местоположение: Чехия
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Трагикомични, каръшки, безумни случки от битието ни

Мнение от mimeta »

Милена, адаш, на мен ми се случи нещо много подобно, само където малко по-бързо се усетих. Слагам картата в банкомата, набирам ПИНа и банкомата ми казва "грешен ПИН", втори път пак същото, хайде трети път пробвам, много внимателно и съсредоточено, пак грешен пин. Отивам в банката, казвам че съм си блокирала картата. Местните ме гледат учудено и викат "ама нашите карти не се блокират с грешен пин. Я дайте да я видим тая блокирана карта". Вадя аз картата Уникредит и се усещам, че съм другаде... ПИНът е бил правилен, грешна е била картата :D

Това лято се омъжих и си смених фамилията. До тук добре, но нали живея в Чехия, нова лична карта трябва да си извадя в посолството. Отивам с акта за граждански брак в посолството и там ми обясняват, че този акт трябва да го преведа официално на български и да го пратя заедно с пълномощно до България, където опълномощеният ще иде с превода в общината, там ще ми издадат български акт, и чак с българския акт да се върна в посолството. Ок, пълномощно имах още от преди, така че пращам само предода на акта. Отива баща ми в общината, всичко точно. Отива човекът след седмица да ми вземе готовия български акт, а чиновничките не му го дават... Актът е на Иванова (новото име), а вашето пълномощно е на Петрова (старото име) ... :shock:
Така, значи без ново пълномощно няма акт. Само където без акт няма нова лична карта, а как да издам пълномощно от името на Иванова, като на личната ми карта пише Петрова? :ufff:
Добре, че накрая се усетили, че това е дивотия, та са дали акта на баща ми.
Изображение
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: Трагикомични, каръшки, безумни случки от битието ни

Мнение от Гео, граф »

mimeta написа: Дек 4, '18, 14:04 ... Така, значи без ново пълномощно няма акт. Само където без акт няма нова лична карта, а как да издам пълномощно от името на Иванова, като на личната ми карта пише Петрова?...
Е тва ако не е Параграф 22, здраве му кажи :lol: :lol: :lol:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
dal

Re: Трагикомични, каръшки, безумни случки от битието ни

Мнение от dal »

Ха! Поглеждам последно писала Гео граф. Отварям и чета Мимета. Обаче смятам че чета графинята. Стигам до ТОВА ЛЯТО СЕ ОМЪЖИХ В ЧЕХИЯ, и ми минава през главата баси, географската синя бритонка каквя е бързачка оня ден нямаше вид като да идва от Чехия 😂😂

После видях Мимета
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”