Трагикомични, каръшки, безумни случки от битието ни

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Публикувай отговор
Аватар
mimeta
Кана кафе
Мнения: 549
Регистриран на: Фев 22, '10, 21:11
Местоположение: Чехия
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Трагикомични, каръшки, безумни случки от битието ни

Мнение от mimeta »

Милена, адаш, на мен ми се случи нещо много подобно, само където малко по-бързо се усетих. Слагам картата в банкомата, набирам ПИНа и банкомата ми казва "грешен ПИН", втори път пак същото, хайде трети път пробвам, много внимателно и съсредоточено, пак грешен пин. Отивам в банката, казвам че съм си блокирала картата. Местните ме гледат учудено и викат "ама нашите карти не се блокират с грешен пин. Я дайте да я видим тая блокирана карта". Вадя аз картата Уникредит и се усещам, че съм другаде... ПИНът е бил правилен, грешна е била картата :D

Това лято се омъжих и си смених фамилията. До тук добре, но нали живея в Чехия, нова лична карта трябва да си извадя в посолството. Отивам с акта за граждански брак в посолството и там ми обясняват, че този акт трябва да го преведа официално на български и да го пратя заедно с пълномощно до България, където опълномощеният ще иде с превода в общината, там ще ми издадат български акт, и чак с българския акт да се върна в посолството. Ок, пълномощно имах още от преди, така че пращам само предода на акта. Отива баща ми в общината, всичко точно. Отива човекът след седмица да ми вземе готовия български акт, а чиновничките не му го дават... Актът е на Иванова (новото име), а вашето пълномощно е на Петрова (старото име) ... :shock:
Така, значи без ново пълномощно няма акт. Само където без акт няма нова лична карта, а как да издам пълномощно от името на Иванова, като на личната ми карта пише Петрова? :ufff:
Добре, че накрая се усетили, че това е дивотия, та са дали акта на баща ми.
Изображение
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: Трагикомични, каръшки, безумни случки от битието ни

Мнение от Гео, граф »

mimeta написа: Дек 4, '18, 14:04 ... Така, значи без ново пълномощно няма акт. Само където без акт няма нова лична карта, а как да издам пълномощно от името на Иванова, като на личната ми карта пише Петрова?...
Е тва ако не е Параграф 22, здраве му кажи :lol: :lol: :lol:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
dal

Re: Трагикомични, каръшки, безумни случки от битието ни

Мнение от dal »

Ха! Поглеждам последно писала Гео граф. Отварям и чета Мимета. Обаче смятам че чета графинята. Стигам до ТОВА ЛЯТО СЕ ОМЪЖИХ В ЧЕХИЯ, и ми минава през главата баси, географската синя бритонка каквя е бързачка оня ден нямаше вид като да идва от Чехия 😂😂

После видях Мимета
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: Трагикомични, каръшки, безумни случки от битието ни

Мнение от Гео, граф »

dal написа: Дек 4, '18, 21:24 Ха! Поглеждам последно писала Гео граф. Отварям и чета Мимета. Обаче смятам че чета графинята. Стигам до ТОВА ЛЯТО СЕ ОМЪЖИХ В ЧЕХИЯ, и ми минава през главата баси, географската синя бритонка каквя е бързачка оня ден нямаше вид като да идва от Чехия 😂😂

После видях Мимета
В Русия съм, в Русия съм Изображение
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11805
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 145 пъти
Получил благодарност: 185 пъти
Обратна връзка:

Re: Трагикомични, каръшки, безумни случки от битието ни

Мнение от johnstalker »

"Кефя" се на хора дето искат прошка от целиоТ фейсбук.. а са забравили за тези, които са подвели и ще наранят в последствие.. ;)

Паоло Курнелю
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1106 пъти

Re: Трагикомични, каръшки, безумни случки от битието ни

Мнение от ljuboznatelna »

Чета днес, че сме в ретрограден Меркурий, което ще рече объркване заради неправилно казани или разбрани думи (отиде прошката.. :P) И вчера ММ получава смс колко струва разбиването на един отвор, обекта е на морето. Отвора пробит, една купчина бетон върху гранитогреса насред двора.

Разбиването 100лв, извозване на боклука 130лв.

И той, напушен, започва да върти телефоните и да се кара, как толкова пари за изхвърляне на бетона, тука един камион баластра ще му докарат за толкова, той да иде до морето и да си напълни боклука в чували, по-евтино ще му излезе и т.н. Даже това с ходенето мислеше да го прави. И след час, любувайки се пак на готовия отвор, прочита смс-а както трябва. И там има един съюз "С" - С извозването 130. Значи цялата патардияза 30лв. Срааам. Хората почти си тръгнали, хайде пак телефони с извинения. Прошка е :)
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1106 пъти

Re: Трагикомични, каръшки, безумни случки от битието ни

Мнение от ljuboznatelna »

Защо заспала тази тема? Че и аз последна съм писала :)

Да се посмея малко на чужд гръб.
Да правиш градина си е тежка физическа работа, а ММ се е амортизирал вече, затова понякога търси хора за дупки и канали.
Има си обещано от една жена да му праща при нужда. Жената е циганка, учителка в едно близко село. Албена се казва, праща от нейните хора.
И звъни той на Албена и започва :
- Утре можеш ли да ми пратиш човек да изкопае един канал. Не е тежко, пръстта е влажна.
Почва едно Ъъъ, мммм от другата страна.
- Ами ще видя, че моите хора са заети, чакай да ти дам Иван.
Иван и той нещо мънка, не знаел ще може ли, че бил нощна смяна, но ще се опита.

И на ММ му светва лампичката - как така нощна смяна?!
И се оказва, че Албена е друга Албена, дето има цех за торти. Обаче веднага откликна жената! :D Чак се зачудих защо ли е толкова отзивчива за дупки и канали?!?! :mrgreen:
Точната Албена праща Райчо. Райчо идва чистичък, спретнат, все едно по главната ще ходи. Много е работлив, че и съвестен. Няма скатавки, няма - ама ти това не ми го каза. Работи бързо, каквото му кажат, че и отгоре.
И копае си Райчо канала, обаче вижда на 50см една трева с осили, бодва я с лопатата , изтръсква я и я хвърля на купчината с плевелите. Отивам аз, и гледам при купчината една поувяхнала трева, с много пухкави осили. Пък Райчо, нали е съвестен и старателен, не харесал пенисетума, и ни отървал от него :)
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2518
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 605 пъти
Получил благодарност: 563 пъти

Re: Трагикомични, каръшки, безумни случки от битието ни

Мнение от Lalel4e »

:lol: :lol: :lol:

Райчо е решил, че градината ти има нужда от малко разреждане ;)
Ама то.. като се замисля.. :hmmm: сериозно ли има къде да се изкопае канал??

:lol: :lol:
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”