Трагикомични, каръшки, безумни случки от битието ни

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Публикувай отговор
Мариана Бечева
Виенско кафе
Мнения: 320
Регистриран на: Ное 22, '14, 17:32
Местоположение: село Тъжа

Re: Трагикомични, каръшки, безумни случки от битието ни

Мнение от Мариана Бечева »

Да ви разкажа как се подредих ...
Онзи ден следобед, на работното ми място ми се придряма, не мога да си държа очите отворени. Пробвах да дремна на бюрото, не става. Прекалено кокалеста съм, убива. С опряна глава на стената, врата ми болен, ще се схвана. Оставих чистачката да ме пази, а аз в стаята на шефа /нямаше го/, се пльоснах по корем на 4 стола, точно под климатика... и задрямах. По някое време чувам в просъница, че някой говори в моята стая. Че като се стреснах, че като се омотах, ударих ребрата от дясно, сериозно ги нараних и в ляво,и...на земята. Изобщо, конфузна история! Ама с последствия. В болнични съм, лекувам натъртени ребра. И всяко вдишване и прокашляне болезнено ми напомня че не трябва да се спи на работното място! :idea1:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: Трагикомични, каръшки, безумни случки от битието ни

Мнение от Гео, граф »

Мариана Бечева написа: Ное 22, '18, 16:26 ... И всяко вдишване и прокашляне болезнено ми напомня че не трябва да се спи на работното място! :idea1:
Ох, Марианче, не е за смях, ама си представих сценката и... :lol: :lol: :lol:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Трагикомични, каръшки, безумни случки от битието ни

Мнение от milena02 »

Моментално да заведеш срещу фирмата дело за необезопасени условия на труд, довели до злополука! Дължат ти обезщетение! :lol:
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Трагикомични, каръшки, безумни случки от битието ни

Мнение от milena02 »

Следя аз драмата около моите руски другари. Ето какво е казал Витя пред медиите:
"Във вторник доведох у нас Ваня, малко се поскарахме за хиперстрофите, но го сложих да спи към полунощ. Той ме събуди някъде към шест или седем сутринта... Не знам в колко часа беше, защото, когато някой сутрин те събуди и иска незабавно да му намериш пиене, ти от уплах не гледаш часовника. И му казвам: "Ваня, извини ме, обаче жена ти изрично ме предупреди да не ти давам пиене". И той започна да ме обижда. И ме обижда доста време, а после ме наби. След това аз избягах в кухнята, взех нож и казах: "Ваня, много ти се моля, махай се от тука, не ме тласкай към грях". Той отиде в съседната стая, а аз седя и го чакам. Няма го и отивам да видя какво става. Гледам: Ваня стои без панталони и целият му задник в кръв. И вика: "Е, сега вече те вкарах в затвора!". Изгоних го и забравих за него. Легнах си да спя. След половин час се звъни, отварям - и отвън милицията." :lol: :lol: :lol:
Господи, с какви хора са ми минали младините! :ufff: Сега чакам изявление от потърпевшия Иван Жданов. :lol:
dal

Re: Трагикомични, каръшки, безумни случки от битието ни

Мнение от dal »

Да ви разкажа каква простотия направих онзи ден... Още беснея в мен си 😄
Отивам си в Гърция, всичко точно и на другия ден след блажени кафета и тн решавам да проверя какво става с гръцката ми сметка. Лятото нещо ми даваше проблем с картата. Пък знам че има вътре пари заредено за зор заман.отивам в пиреус, и на каса. Вътре е пълно с пенсии седат на столчета и дърпат билетчета даже за реда. Други пият кафе трети си говорят /викат си/.
Някои плащат годишен данък на автомат. Той не приема банкноти с гънки а и самите гърци са хитра но бая тъпа нация и служителите постоянно помагат. Идва ми реда на каса.
Отивам, калимера и вадя на преводача че искам да изтегля сума. Мери носовата овца насреща запотява очила и ми вика: кирияя, проблем, акаунта затворен! Кой бе питам аз. Ами ДЕИ. ДЕМЕК гръцкото енерго.
Брех викам си, нещо са объркали. Ние сме редовни платци. Излизаме от банката и айде в енергото.
Хора столове машина дърпаш номера. Седят пият кафе говорят си, гишета работят с крясък и трясък. Чичката за когото чакаме ми се видя разсеян но те блеят всички и не се задълбочих 😅
Идва ми реда, сядам, пак калимера, защо бе сине майчин ми сте затворили сметката запор, какво искате?
Пиша му искам документ че не дължа пари. Оня вика а няма проблем, финиш, демек сега свършва проблема.
Печата на мен и още трима формуляри, а ти под пиши а ти а оня а на мен, подписах аз видях че пише че дължи 0 Евро, спокойна моите имена има, вземам документа и отивам в банката.
Вече е 14 ч и всичко е затворили.
Няма бе не работи нищо и никой.
На следващия ден отивам в банката ама в друг клон. Калимера номера столове крещят викат пият кафе идва ми реда давам документа. Човекът вика какво искате? Еми махай запора бе зевсе, ето от енергото.
А че то няма проблем какъв запор имате? Полудява бавно, кръвта блъска в обувките ми настъпва габър чета.
С мазен глас казвам ИСКАМ ДА ТЕГЛЯ ПАРИ!!!!!
Оня вика ок, и ми дава сумата.
Искам да платя данъци /аз вече не вярвам какво става и съм решена да изпразня сметката 😁😁😁/
Ок, ето ви бележка, платени са.
Брех дейба мама ви византийска, и отиваме пием кафе обяд и се прибираме. Носим документа щото никой не ни го взе даже.
Звънна се на домофона и отворих от копчето. Нещо ме жегна и викнах алоо в стълбището и долу един вика НЕЕЕЕ, ДЕМЕК ДА на гръцки. Чувам че отваря шкафа да засича. И оп, тока в нас спря
Начи

Хора

В нас спря ама стълбището свети. Хуквам надолу по нещастни ка но къде ти Хектор бега и бг трътката не може да го стигна. 😮😮😮😮
Отварям шкафа и електромера пломбиран. Навън вали Хектор избегна.
Скачаме в кола Хуквамв в енерго.
Пизнахте, минало е 14 ч и нищо не работи.
Нощо няма дежурни няма никой на телефона полудява кълна псувам до троянската война, грънци братче.
Прибираме се къщата изстива. Хладилника пълен с кво ли не.
Ток НЯМА
ХУКВАМЕ в съседа. Обясняваме чат пат оня звъни и ми вика я ела тука че те викат. Альо? Дайте номер адрес давам.
Госпожо, ами нали сте подала молба да ви закрие партидата?
Не знам дали ми вярвате какво изсипах направо щях да експлодира.м
От яд отидой скъсах пломбата ток вече имаше ама не ходех по пода
Буква по буква и виждам че на моето име е отпечатан формуляр за закриване на услугата. 😂😂😂😂😂
Трети ден. Натоварваме колата за бг. Ебат се ветровете вали. Духа. В 8 съм в енергото. Дърпам номер 2 за деня.
Същия чук. Вадя листа и от мен фърчи косми пяна оцет кориселин и магма.
Човека ме глед и вика, абе ти нали иска оня ден да закрием, май не знаеш какво искаш.
Мълчи залива и стените. Крещяг виках
Псувах.
Сега като си идем, ще идем с пълен набор документи за нова партида.
И да е имало начин да я възстанови, тоя гъз не го направи.
Ето така си спрях тока без да разбера,
Учете езици ама добре.
Два дена минаха още дишам тежко и гледам на бик. 😂😂😂
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Трагикомични, каръшки, безумни случки от битието ни

Мнение от Еличка »

:ufff: :cry:
Нееее, няма по-добро описание на любимата ми почивка (само почивка, не живот - пупупу ) в Гърция. Пристигаме ние щастливи - четиричленното ни семейство + сестра ми и детенцето ѝ в курорта Х... ( Нееее, не е цензура името, убийте ме не се сещам име - 1-ви ръкав) . Всичко е платено, очакваме да се настаним в хотела, небрежно да наметнем банските и бегом към плажа.
Влизаме и всеки мъкне с енергия куфарите към рецепция.... Няма никой. Тихичко свирваме. Тц... Подвикваме... Тц.... Накрая крещим "Ехоо, калимера, ехооооо!". Тръгваме по етажите - леко изнервени и много потни, няма климатк. Никой. Накрая намираме женица, която чисти. Опитваме се на четири говорими от нас езика (английски, немски, руски, български) да ѝ обясним КОИ СМЕ. Жената крещи, ръкомаха, безследно изчезва от хотела...... След пет минути (или повече) се появява с приятен младеж, който владее всичките тези езици - женицата го посочи и каза "Шеф!". Това беше единствената дума, която ѝ разбрах. Иииииии, той любезно ни обясни, че трябва да отидем в друг хотел да се регистрираме. Аз не издържах, развиках се, нахвърлих му се.... половината ден от Първия почивен мина. Ейййй, горкият човек, отнесе скандала. Накрая се оказа не шефът, а съсед, който знае езици! Шефът е до 12 (нищо, че настаняването е след 2).
Айдеееее, тичане към другия хотел - останалите 5-ма висят във фоайето на нашия да пазят куфарите, почти загубили желание за почивка... Отивам ядосана на рецепция. Ръкомахам като тях, нервна, потна, не знам вече на какъв език говоря. Девойката на рецепция три пъти ме прекъсва с показалец на уста, защото ѝ звъни телефона - оправя резервации. На четвъртото "Пшшшт!" съм твърдо решена да я убия или да проговоря гръцки. Започвам да крещя отново на смесица от езици (Е, още не успявам с гръцкия). Изведнъж момичето най-сетне дава вид че ме разбира, поглежда към монитора, явно към резервациите и придобива съвсем спокоен, нов вид. Отговорът е на български "Оооооооо, вие сте българка. Здравейте, госпожо, извинявайте за забавянето, вие сте в стаи 315,316".... Да, тя се оказа българка. Замалко щеше да е с 1 по-малко в преброяването наесен....
Ужасно, а след това... Почти по същия начин продължи. Както казваше синът ми "Идва ми да го убия тоя (шефа на хотела) . Идва в 11, тръгва си в 12 уморен и каквото и да го питаш - ОК, май френд!"
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
wenche

Re: Трагикомични, каръшки, безумни случки от битието ни

Мнение от wenche »

Ооооооох, ааааах, Дал, попиля ме, цвиля и се търкалям по пода :srofl: :srofl: :srofl: :srofl: :srofl:
dal

Re: Трагикомични, каръшки, безумни случки от битието ни

Мнение от dal »

Хора трета година. На много неща свикнах, обаче още няма дъно😂😂

Сега съм с платени данъци, с отворена сметка в банка но без партида за ток.
Ми разправах ли ви как ме каниха на печена риба съседите?
Любезно от сърце покана за неделя за печена на скара прясна риба. Бях сама, всички бяха в бг освен мен. Аз нали съм известна с гръцка филология. И благодаря аз, отивам на плаж после купувам сладко, вино, разни неща за вечерята. В 16 ч се прибирам. И оп, съседа ми тиква в ръцете чиния пържени риби..... 😄😄Ми то било на обед партито. Успях да се извиня да тикна обратно сладко то виното, подаръче за домакинята. Че май ме разбраха че не съм разбрала часа.
Посше моят човек ми се смееш че ако ме поканят за нещо друго няма да Разбера я време, я място и няма да скоча в греховност поради загубена в превода 😂😂😂
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Трагикомични, каръшки, безумни случки от битието ни

Мнение от milena02 »

Валя, Валя :lol: :lol: Опасно място са банките даже и в България! Отивам днес да внеса някаква сума по кредит на Лалето. Внасям я и си викам, бе така и така съм в банката, я да взема аз да се оплача от кредитната карта Дайнърс клуб, че не струва, и да искам Виза да ми издадат, понеже ми писна. И като свършвам на Лалето работата, започвам пред девойката пространно изложение на тема какви са недостатъците на въпросната кредитна карта и как искам да я закрия. Момичето ме изслуша и вика: ама ние не работим с Дайнърс клуб. Че как не работите - казвам, - като вие ми я издадохте! Я, казва тя, дайте пак лична карта да видим. Щрака, щрака нещо по клавиатурата, блещи се в монитора и накрая вика: ама, вие, госпожо, не сте клиент на нашата банка, не ви намирам. Бе как не съм ви клиент, бре! От 20 години съм ви клиент. Тука ми превеждат заплатата, овърдрафт имам, онзи ден ми подновихте дебитната карта. И вдигнах скандал, че им е скапана системата. Девицата се притесни и извика някакъв шеф. Дойде той, а аз беснея, че ме правят на маймуна, за да не ми дадат Виза. Онзи също взе да щрака, обаче явно беше по-печен, защото по едно време се втренчи в мен и взе да ме сканира. Като видя, че срещу него има дезориентиран идиот, внимателно и любящо попита: "Госпожо, вие в коя банка мислите, че се намирате? Само не се напрягайте, спокойно...." И в този миг осъзнавам, че съм в Уникредит Булбанк, където ме прати Лалето. А моята банка е Първа инвестиционна.
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”