Трагикомични, каръшки, безумни случки от битието ни

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Публикувай отговор
Мариана Бечева
Виенско кафе
Мнения: 320
Регистриран на: Ное 22, '14, 17:32
Местоположение: село Тъжа

Re: Трагикомични, каръшки, безумни случки от битието ни

Мнение от Мариана Бечева »

Саше, смятай че ако аз бях попаднала в такава ситуация, едва ли щях да се справя...Езика на фльонга, тресяща се от паника и самоизяждане как съм могла да забравя за ангажимента, който съм поела. И какво викаш, гинко билоба и марихуана :idea: . Търси се кой да направи селекцията!

Изображение
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15866
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 831 пъти
Получил благодарност: 1672 пъти

Re: Трагикомични, каръшки, безумни случки от битието ни

Мнение от Гео, граф »

Преди малко се чух с братовчедка ми и тутакси ми изникнаха историите с нея, та бързам да споделя :angelche:.
Едно време, знаете, хората са раждали по много деца. Майкини бяха седем, баща ми имаше три сестри и брат. Смятайте колко много братовчеди имам. Но с една от тях бяхме като сестри, тя е по-голяма от мен с три години и от нея съм се учила на всякакви дивотии. Имам много случки с нея, но тази ми е любимата!

Родителите ми заминаха за цял месец на екскурзия из соц-страните, а мен ме оставиха при леля. Голям кеф. Правехме беля след беля, но венеца беше една игра на фризьорки. Аз имах коса до кръста и я носех на дебела плитка, а Емилия ходеше офъкана като момче. Та хайде да играем на фризьорки. Хайде, съгласявам се на всичко. Тя ме сплита, после аз я тупирам, после пак е нейн ред и следва лукавия въпрос: Може ли да ти подравня отдолу плитката, че е неравна? Ма моооже разбира се - тя е моя идол, за нея и косата си давам. Помня като днес студената ножица на тила си. Вцепених се като хипнотизирана :shock: . А тя хръс-хръс-хръс, косата много и сплетена при това, не може току-така да се среже. После пред очите ми се залюля 30 сантиметровата ми плитка, която на забавен каданс се разплиташе, а аз стоях все така вцепенена. Ужасното дойде след секунда - любимата ми братовчедка събра в шепа останалата коса на върха на главата ми и доотряза каквото беше останало. Почти до кожа... В следващята секунда вече се търкаляше по земята и виеше от смях, облепена с хубавата ми коса, а аз я ритах в изстъпление. Едва ни разтърва леля, която се прибра навреме, слава богу, иначе кой знае какво щях да ѝ направя. Като ме заведоха при професионална фризьорка, тя се хвана за бузите и изврещя: Какво сте го правили това дете, бе??? А баща ми не ми говорѝ цял месец... Такива ми ти работи. Сещам се за Манюня :lol: :lol: :lol:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Трагикомични, каръшки, безумни случки от битието ни

Мнение от milena02 »

О, Гео! :lol: :lol: И аз се сещам за Манюня, а историите с братовчеди са безкрайни. С моя ни пращаха всяко лято през ваканциите на село при баба. Горката жена, дано на онзи свят да ни е простила! Веднъж опряхме до "Пирогов", защото играехме на криеница, аз се скрих в един сандък, а братовчед ми не просто ме откри, а пусна вътре двама диви дворни котараци и седна връз капака на сандъка, докато отдолу ставаше нещо апокалиптично. Когато ме спасиха, бях издрана така, че трябваше да ми се бие инжекция срещу бяс, а Данаил отнесе нечуван пердах. Друг пък пак двамата отровихме кокошките на баба ми. Решихме, че ще е страшно забавно да ги видим пияни. И от мазето наточихме ракия, натопихме в нея залци хляб и те - кокошките - нали са тъпи, се нахвърлиха да ги ядат. След пет минути залитаха и падаха, а ние умирахме от смях. Обаче, птиците нямат ензими за разграждане на алкохола и след още един час всички се бяха натръшкали. Прибра се отнякъде баба ми и се хвана за главата - дворът като бойно поле и труп до труп кокоши. Хукна по съседките и вика: "Стрино Керацо, пипка е пипнала кокошките; како Гинке, пипка е дошла в селото..." Такава много страшна болест имало "пипка", не знам на ветеринарен език как е. А ние с Дани се скрихме на върха на ореха и отам наблюдавахме паниката из околните дворове. После комшийките дълго се чудиха как само на моята баба пипка е пипнала курника, а на другите - не. Така започнаха съмненията. И братовчед ми издаде четата! Обещаха му колело, ако каже истината за кокошките, и той призна. Не само, че не му купиха колело, но баба ми го би с бастуна безжалостно, защото реши, че той е злият гений. А всъщност инициаторът бях аз, като по-голяма и по-умна. :mrgreen:
Аватар
Димана
Кафе машина
Мнения: 3082
Регистриран на: Яну 29, '11, 16:59

Re: Трагикомични, каръшки, безумни случки от битието ни

Мнение от Димана »

В тази тема освен :srofl: :srofl: :srofl: :srofl: :srofl: :srofl: :srofl: :srofl: :srofl: , за друга реакция не се сещам!!!
Като четох приключенията на адашчето се сетих какви ги вършехме с моята братовчедка, която ми беше като сестра. Тя си имаше нейна сестра, ама тя беше 4 години по-малка от нас, моята пък-6 години по-голяма и...много, много не си ги търсехме. За сметка на това, ние с нея бяхме неразделни, особено през ваканциите. Та...да си дойдем на думата.
Бабини отглеждаха овце и всякакви пернати-кокошки, патки и гъски от онези, дето съскат и те гонят. Понякога ме кълвваха по задните части...кат не тичаш бързо, случва се. :D Реших да си им върна и с братовчедката замислихме пъклен план. :twisted:
Бабини живееха много близо до ракиджийския казан на селото. Отстрани се изхвърляха изтормозените джибри, дето са минали дестилацията. Баба вземаше с една кофа и им даваше чат-пат да ядат. След случката разбрахме, че първо ги оставяла да "пооветрят". Абсолютно преднамерено дразнехме гъските и бягахме към казана. Надушиха джибраците и се налапаха. След това се клатушкаха и падаха, и ставаха, и отново...Най-смешно беше като се опитваха да летят... :D :D :D
Адашче, явно гъските са по-яки пиячи от кокошките, или алкохолът в джибрите е бил по-слаб, ама не умряха. Само се превивахме от смях на държанието им... :D :D :D Че и крякаха, та селото събраха...Абе, пиянска история.
За природозащитниците - в случката не пострада нито едно животинче. Полежаха си, изтрезняха и...пак си ни гонеха.
Само с братовчедката отнесохме поредното конско. Любимият израз за порицание на дядо беше: "Бек ни тъ е срам?" Миличкият ми той...
sasha

Re: Трагикомични, каръшки, безумни случки от битието ни

Мнение от sasha »

Грациньо, Миленко, Диманко, ама и вие сте били едни тихи води...
Ох, задавих се и пак препрочитам „милите” ви щуротийки.
Моите внуци не са ме изненадвали така, но като се замисля...май децата ми, особено благият ми син - да,да . Не смеех да се върна от работа, че не знаех какво ще намеря :ufff:
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Трагикомични, каръшки, безумни случки от битието ни

Мнение от Еличка »

Много ми е сиво тези дни в дъжда. Следобяд пекна слънце, разведри ме и се сетих за случка. Винаги с приятели, когато искаме да се оправдаем с нещо, дето не зависи от нас или сме попрекалили, използваме последното изречение за "извининение".
Та, Новогодишна нощ е. Заведение, почти всички присъстващи са между 25-35 години. Кой женен, кой с гадже, кой сам на тази възраст....Не всички се познават, но няк са в обща компания. Един от компанията е Казанова. Празна вечер за свалка не оставя!
Час-два ухажва красива дама, която видимо не му обръща внимание, но той си насоява. Някъде преди 12 хубав, възпитан мъж отива при него: "Стига бе, Киро, прекали! Това е жена ми!"
Киро се замисля за секунда, поглежда го от висота (каквато само Казанова притежава) : "Де, бре, Нова година е!"
...
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7262
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 702 пъти
Получил благодарност: 1260 пъти

Re: Трагикомични, каръшки, безумни случки от битието ни

Мнение от ljuboznatelna »

Получавам аз в пощата си в gmail съобщение, на английски, от което разбирам, че за периода от- до дължа за телефон едиколко си. Така го подминавах няколко месеца, но започнах да се дразня. Проверих компанията - съвсем истинска е,индийска, при това много голяма. Обаче моя английски е това, което съм научила зад екрана на компютъра. Сина ми се оправя добре, но аз гордо и самоуверено решавам да се справя сама и им пиша мейл с гугъл преводача, че имат грешка, това не е моето име и моя номер. При което получавам вече по две писма на месец :twisted: Тогава пиша на преводача едно писмо свободен текст с невъздържан тон, че не се казвам Немасте и това не е номера ми и да престанат вече с писмата. Разбира се, писмата продължават и тогава аз пиша едно гневно писмо на чист български език, че не съм никакъв Немасте и няма да им платя и стотинка! След известно време писмата спряха, не знам дали защото българския помогна :D
Обаче аз един ден си чета нещо и разбирам, че това Немасте е индийското обръщение като нашето Уважаеми или нещо такова :lol: :lol: :lol:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15866
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 831 пъти
Получил благодарност: 1672 пъти

Re: Трагикомични, каръшки, безумни случки от битието ни

Мнение от Гео, граф »

Те тука те му е мястото на този пърформънс (нищо не пречи да се дублира в две теми - струва си :lol: :daaa: )
МГХ написа: Ное 14, '18, 14:48 Ох, аз схващам по трудно. А какво е като видиш смок стрелец на 20 см. от главата си, когато си със смъкнати гащи в дворната тоалетна и хукнеш да бягаш с гащите на букаи, докато крещиш на ТМ да дойде, а той не чува. Акото /произведението/ си остана в тоалетната все пак, а гащите стигнаха до в къщи заедно с мен. Къде е инсталацията и къде другото, за произведението предполагам стана ясно.
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Трагикомични, каръшки, безумни случки от битието ни

Мнение от milena02 »

Аз и тука ще дойда, Графиньо! И пак ще оспамя темата! И това не е "първормънс", а "акция". Ти също не се научи, въпреки, че хората ти разсяняваме терминологията!
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2577
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 726 пъти
Получил благодарност: 695 пъти

Re: Трагикомични, каръшки, безумни случки от битието ни

Мнение от Lalel4e »

Ейй, начиии, като стане въпрос за акане, не можем да се ограничим само в една тема :lol: :lol: :lol:
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”