Къщурки :)

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Публикувай отговор
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Къщурки :)

Мнение от vodo-leika »

Случайно попаднах на тези снимчици, самотни къщурки за мечтателни души :mrgreen: :
Изображение
Изображение
Изображение
Ето и още от тях: http://www.boredpanda.com/isolated-lonely-houses/#post2
Аватар
къщичка
Кафе машина
Мнения: 4939
Регистриран на: Ное 6, '13, 12:46
Местоположение: с. Николово, Русенско
Дал благодарност: 121 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Къщурки :)

Мнение от къщичка »

Много пъти съм си представяла как живея в едно такова на пръв поглед самотно място. Самотно, но откъм човешка гледна точка. Иначе си е доста населено с животинки всякакви, човек повече би се разбирал с тях, отколкото с друг хомо сапиенс.
Всъщност един такъв живот не би бил особено труден. Стига да се постигне хармония с природата, то бихме живели доста по-спокойно.
Няма да я има бюрократщината, срещите с досадни хора, наглостта, властолюбието, материалщината и да не изреждам още.
Но ние толкова сме пристрастени към цивилизацията, че не ни стиска да го направим. А всъщност така хомо сапиенса е оцелял.
Ако в днешно време видите или познавате такъв отшелник, ще го сметнете за странен или луд, нали?
Пък аз ще му завидя.
troll

Re: Къщурки :)

Мнение от troll »

За вас туй е красота и романтика....
за мен е едно възможно бъдеще.
Това са къщи ферми.
Тук пенсията е като социялна помощ.Често явление е да продават пенсионерите къщата и да се преместят в апартамент или евтина отдалечена къща, като тези.
Абе не ми се обсъжда... ма нема избор.
:mrgreen:
Аз даже съм се замислил да придобия нещо такова преди пенсия, та да го развия, докато мога...
:mrgreen:
Аватар
ivanina
Кафе машина
Мнения: 4142
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:36
Местоположение: Русе, България
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 6 пъти

Re: Къщурки :)

Мнение от ivanina »

къщичка написа: Ако в днешно време видите или познавате такъв отшелник, ще го сметнете за странен или луд, нали?
Пък аз ще му завидя.
Мила къщичка , с последното си изречение направо уцели в десятката! :dovolen:
...имам какво да кажа по въпроса ...и ти това добре го знаеш !- вилната ми къщичка в момента (в която съм родена и пораснала) и която за всички е видимо че е отдалечена от кварталната гъчканица ! Не се смятам за луда , нито за отшелник,напротив !...липсата ми на злободневието от ранната ми детска възраст ме оформи като ЧИСТ човек. Имахме само едни съседи ,бяха по-възрастни от моите родители за които мога да кажа не само че се разбирахме тогава ,а и ОБИЧАХ като част от семейството си! В главата ми липсваше съседското злословие , завист ,надничането в двора на съседа (кой влиза , кой излиза от там) и ред други такива отрицателни емоции и този ми начин на живот ме запази чиста откъм тази страна на живота и за това днес не мога да понасям скандалните отношения - нито на живо нито във форума.Видя ли такова нещо ,единственото ми желание е да омиротворявам! Също така липсата на човешко присъствие(за детството си говоря) създава един такъв КОПНЕЖ за срещата със себеподобните и когато това се случваше аз просто много им се радвах на приятелчетата си и бях щастлива с тях!
Разбира се това не трая много време - следва училище , работа - при които си вече вътре в "играта"- но това което оформи в мен "изолацията" си остана ЗАВИНАГИ в мен - търсенето на спокойствие ,безмерна любов към животинки и растения и копнежа за контакта ми към хората! Аз продължавам на боготворя този мой изолиран самостоятелен рай , а трудът на животът ми вложен в градският ми почти НЕОБИТАЕМ апартаменски дом ще се окаже нещо като част от НЕЩАТА постигнати в моят живот с които съм искала само да се" ДОКАЖА " и което не е в сърцето ми и НЕ ОБИЧАМ! ... :daaa:... с две думи изказах мнението си - как изолацията в една такава къщичка може да се отрази в оформянето на характера на човека ;) Няма луди , няма странни - има хора свободни като простора около тях , хора които винаги са неподправени - винаги САМИТЕ СЕБЕ СИ! :daaa: :dovolen: -и ако това на някого не му харесва "Здраве му кажи!".
Истината е като водата - винаги намира път!...

Изображение
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Къщурки :)

Мнение от Noel »

Как да не ги пожелае човек :D
Изображение

Изображение
тази е големичка,но пък как е затрупана :dovolen:

Изображение
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Къщурки :)

Мнение от calico »

Троле, кажи повече за тия къщи-ферми. Звучи интересно.

Но не знам дали на Земята ще има толкова място за всички в такива къщурки, само си представям ако например само хората в Ню Йорк се разселят в такива къщи, колко място ще трябва.

http://www.chudesa.net/top-10-na-nai-pr ... ni-snimki/

Изображение

Изображение

а иначе, приказните къщурки привличат точно с приказността си. В Щатите има цял град от такива приказни къщурки, хем си в град, хем в приказка- Кармел - това е неголям град в Монтарей, щата Калифорния http://krasivdom.com/2009/12/30/%D0%BA% ... omment-705

Изображение

https://www.google.bg/search?q=The+Fair ... 3#imgdii=_
Последно промяна от calico на Окт 27, '14, 11:06, променено общо 1 път.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Deleted User 2919

Re: Къщурки :)

Мнение от Deleted User 2919 »

Много е хубава темата!Екстра. Никога не бях в селската Франция..но да гледам фотоси обичам.
http://tchaykovsky.ru/blog_a/solnbat.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
http://tchaykovsky.ru/blog_a/derfrance_4.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
http://homester.com.ua/design/apartment ... uzkiy-shi/" onclick="window.open(this.href);return false;
Последно промяна от Deleted User 2919 на Окт 27, '14, 11:16, променено общо 1 път.
Аватар
serena
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1401
Регистриран на: Мар 20, '12, 20:25
Местоположение: Варна

Re: Къщурки :)

Мнение от serena »

Къщичка, все едно аз съм писала поста ти :dovolen: Има страхотни къщурки, само ако може без снега и студа, че нещо не ми понася никак, и да са по-нависоко, да не се наводни. Чудя се така както не обичам да общувам твърде много с хора, колко ли време бих изтраяла на такова местенце, само с животните около мен...
Времето, прекарано с котки и цветя, никога не е загубено.
Аватар
ivanina
Кафе машина
Мнения: 4142
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:36
Местоположение: Русе, България
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 6 пъти

Re: Къщурки :)

Мнение от ivanina »

serena написа:Къщичка, все едно аз съм писала поста ти :dovolen: Има страхотни къщурки, само ако може без снега и студа, че нещо не ми понася никак, и да са по-нависоко, да не се наводни. Чудя се така както не обичам да общувам твърде много с хора, колко ли време бих изтраяла на такова местенце, само с животните около мен...

Точно това е интересното ...не ми показвайте картинки разни , в нета ги има БОЛ , по-скоро споделете как бихте живели в една от тях- това е по- ВАЖНОТО! :daaa: ....и въобще всичката ви дейност свързана със отдалечената от чуждо човешко присъствие къщичка! :dovolen:
Истината е като водата - винаги намира път!...

Изображение
Аватар
serena
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1401
Регистриран на: Мар 20, '12, 20:25
Местоположение: Варна

Re: Къщурки :)

Мнение от serena »

Аз веднага ще кажа, че сама не бих се осмелила да живея на отдалечено място. Твърде много неща, всъщност всичко, ляга на плещите на един човек. Може и да се справя, но със сигурност ще ми липсва споделянето на ежедневието с партньор, с когото се разбирам и ми е приятно да живея. Не мога да преценя и доколко съм в състояние да се откажа от някои предимства на цивилизацията. Вероятно всичко е въпрос на пренастройка в мисленето и известно време за свикване. Това, което най-много ме притеснява, е липсата на медицинско обслужване и дали ще има комуникации, както и защита от престъпници. Иначе съм сигурна, че бих се чувствала прекрасно, аз винаги съм живяла в голям град, в апартамент (с изключение на почти две години) и честно казано липсва ми досегът със земята, възможността да излезеш от къщи на двора, да седнеш и само да гледаш и слушаш звуците на природата около себе си. По-добра медитация и зареждане от това не мога да си представя.
Времето, прекарано с котки и цветя, никога не е загубено.
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”