Дневник на пишман градинаря

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Публикувай отговор
Deleted User 4608

Re: Дневник на пишман градинаря

Мнение от Deleted User 4608 »

Циниите на Венетка ме подсетиха как съм насяла на едно място четири култури и все някоя ще вирее. Земната ябълка е от миналата година, но знам, че не се развива с бясна скорост и реших да ръсна семенца за салатки. Да, ама като не валя грам, марулки и салатки не се показват. Хайде попорасналите марулки от оранжерията боднах там и те взеха, че се хванаха без бой, а аз очаквах да клюмнат. Нищо подобно - все едно там са си расли отначало. После нали показвах как си обгрижвам едни тревички, ама те не били хризантемки и купих две пакетчета летен гербер и астри (на снимката са много симпатични с тънички листенца на цветчетата), та си викам и тях там по края да насея. Забравих кое ръсих от двете, но сега всички плевели ще виреят преспокойно, докато се разбере има ли цветя или не. Щото марулките ги познавам, земната ябълка също, големите марулки ще ги хапнем в скоро време, но цветята нямам представа как изглеждат. А купих семена за цветя, защото бях изумила, че всъщност искам семена за пъпеш. :angelche:
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10728
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 203 пъти
Получил благодарност: 367 пъти
Обратна връзка:

Re: Дневник на пишман градинаря

Мнение от botan »

alys написа:А купих семена за цветя, защото бях изумила, че всъщност искам семена за пъпеш. :angelche:
Това ми напомня на моите ходения до големите супермаркети уж за неща за ремонта, пък накрая излизам олендзен гушнал я някоя иглика, я някоя саксия. :mrgreen:
Специализирани Фейсбук групи:
Скъпоценни орхидеи България
Мъховете в България
radoctina69
Кафевар/ка/
Мнения: 792
Регистриран на: Апр 1, '13, 11:25

Re: Дневник на пишман градинаря

Мнение от radoctina69 »

Това цветарската лудост е голяма работа.
Първата ми случка от тази пролет е за пръскането на розите с бордолезов разтвор. Чета тук че е време за пръскане комшията агроном прави пръскачката и аз като примерна градинарка слагам на гърба и пръскам. Щаслива отивам на работа да обаче явно съм се натоварила с тежката машина и цяла вечер не спах от болки в ябълката на крака. На сутринта на лекар чакам аз пред кабинета умирам от болка не мога да стъпя. Правят ми снимка изследвания. Доктора ме пита от какво може да е станало ми как да му кажа за пръскането на розите :oops: . Замълчах си 5 дни инжекции и страшни болки ни да спя ни да лежа ни да седя:cry:
Иде време за рязане на розите. Почвам да чета тази роза каква е как се реже с един лист и метър . Всичко пиша като ученичка. Бях решила в събота като почивам да ги одрежа.В петък виждам свекървата с ножици на двора. Питам я какво ще реже жената казва хротензията и розите в съседния двор. Тръгвам аз спокойна на работа. Прибирам се и не поглеждам в двора. На сутринта ставам да пия кафенцето на терасата и какво да видя :o розите отрязани почти до дъно. Леле щях да получа инфаркт. Питам я кога ги отряза ми вчера като рязала хротензията решила да ми помогне и ги метнала. :lol:
Добре че тръгнаха язък на цялото ми писане.
И последно лакомията и тя е опасна да имаш всяко цвете което ти хареса. Последно си поръчах 8 клематиса нищо , че не знам къде ще ги намествам :lol:
И гледам за още цветенца дето после ще се чудя къде да слагам в малката ми градинка. :mrgreen:
Дано не съм досадила :tzvetentze:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1478 пъти

Re: Дневник на пишман градинаря

Мнение от Гео, граф »

лалесъм написа:Мисля, че с това надминах себе си, даже мисля, че надминах и Графинята :angelche:
КУПИХ си буренът, с който водя 10 годишна неравна битка :lol: ...
Ах, как съм изпуснала това признание Изображение... Да не ми завиждаш повече за троскота, Лаленце :hihihi:

Радостина, не си сама, мила :nod: ! Едва ли има някой градинар, който да не се е похарчил, омотан в работа :daaa:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
venetka70
Кафе машина
Мнения: 3610
Регистриран на: Май 21, '15, 12:17
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 36 пъти

Re: Дневник на пишман градинаря

Мнение от venetka70 »

Тук скоро не е писано, та да ви разкажа аз какъв срам брах вчера при срещата на Ани.
Направи ми иде да се гътна от глупост. Гледам аз, че си има мини-нар и решавам да питам как го гледа през зимата.
Казва ми тя, че го прибира зимата вътре, и аз гордо обявявам, че видиш ли и аз съм го прибрала вътре , ама не- не вървеше както трябва. Опадаха му листата.
А някой от околните присъстващи ме светва- ми, Вени та то е листопадно, листата му падат през зимата. Може ли, може ли да съм такава голяма бяла птица, ааа??
Как ли не се мъчих да му угодя на тоя мини нар? И събирах падналите листа и се чудех цяла зима що така.
Ако раздават медали за глупост, и аз ще получа определено един.
Както са казали хората- малко акъл да имаш, ама на място да го ползваш.
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
лалесъм

Re: Дневник на пишман градинаря

Мнение от лалесъм »

Охо :lol: Вени и аз голяма глупост сътворих с този нар на Калико. Някой попита какво е това и аз авторитетно заявявам - Спирея.
- Ама каква спирея?
- Ами не знам, ама тази, по която всички полудяхме тази пролет :dovolen:
Щото аз, да не остана по-назад, си я поръчах от Зелена пролет по момичетата и си я засадих точно в събота, предния ден :angelche:
Ама после се замислих - какво ли прави таз спирея в саксия, та в крайна сметка категорично се реши, че си е нар.
Но да си знаете - искате ли нар без да ви интересува плода - купете си спирея плена :lol:
Аватар
ToBo
Чист кофеин
Мнения: 7642
Регистриран на: Апр 21, '12, 20:41
Местоположение: София

Re: Дневник на пишман градинаря

Мнение от ToBo »

Преди година и 8-9 месеца РОУЗ ми даде семена за лупина. Тази е жълтата :lol: Не знам коя е пишман градинарката, обаче съм доволна от резултата :lol: Обичам синьо лилавите китки :nod: Така че горе главите - има и хубави пишман попадения :angelche:
Изображение
Никога не е късно да засадиш клематис...
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1478 пъти

Re: Дневник на пишман градинаря

Мнение от Гео, граф »

venetka70 написа:... Как ли не се мъчих да му угодя на тоя мини нар? И събирах падналите листа и се чудех цяла зима що така...
Вени, изхвръкна ми кафето през носа като го прочетох това горе, защото си представих как събираш падналите листа и ги лепиш обратно Изображение... Извинявай, мила, но имам ужасно развинтено въображение :angelche: :sgiggle:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
venetka70
Кафе машина
Мнения: 3610
Регистриран на: Май 21, '15, 12:17
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 36 пъти

Re: Дневник на пишман градинаря

Мнение от venetka70 »

Гео, граф написа:
venetka70 написа:... Как ли не се мъчих да му угодя на тоя мини нар? И събирах падналите листа и се чудех цяла зима що така...
Вени, изхвръкна ми кафето през носа като го прочетох това горе, защото си представих как събираш падналите листа и ги лепиш обратно Изображение... Извинявай, мила, но имам ужасно развинтено въображение :angelche: :sgiggle:
Да лепя, не ги лепих, ама мрънках ли мрънках. И по-малко вода му слагах, и повече слагах и го местих на по-светло. Луд умора няма. Ама пък да знаеш сега как е тръгнало?? Цялото е в листа.
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: Дневник на пишман градинаря

Мнение от Албена »

Снощи цяла нощ сънувах как садя една роза. :angelche: Беше голям храст с едри цветове ,подобни на старинните сортове и в цвят старо злато. С такъв мерак и радост я садих ,че сутринта, като се събудих ,без малко да хукна навън при розата . :lol: В просъница бях убедена ,че щом погледна към оградата и прелестната роза ще е там. :mrgreen:
Чудих се дали съм за тази тема ,но по-пишман градинар от този ,дето сади рози на сън и ги търси на яве надали има. :lol:

Ами кажете поне дали реално съществува такъв сорт роза с цвят старо злато , да взема наистина да я посадя. :angelche:
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”