Дневник на пишман градинаря

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Публикувай отговор
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8475
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 821 пъти
Получил благодарност: 620 пъти

Re: Дневник на пишман градинаря

Мнение от Shami »

Да ,точно това се чудех ,дали е същото като горното.Но и за саксия е добре,харесва ми.
Благодаря ти и за това седумче и за останалите. :tzeluvka: Дано бързичко да ми се размножат. :stiskam:
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8475
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 821 пъти
Получил благодарност: 620 пъти

Re: Дневник на пишман градинаря

Мнение от Shami »

Такаааа момичета,седума от Мишето ми загина :snif: ,трябва да търся нещо друго :hmmm: ,а тази трева ще ме побърка :ufff: .След толкова дъждове расте като луда.Нямам сили вече да скубя тези постоянно никнещи плевели,вместо седума нещо друго с бясна скорост превзема градината,как ли се сдобих с него :hmmm: Вместо да прекарвам с чаша нещо си в ръка,да се любувам на растенията,аз се превърнах в робиня,доброволно при това.Като гледам тия предишни снимки,това си е мечта за мен,обаче седума неще и неще при мен.
Трябва да измисля нещо друго :hmmm: , при това спешно,все пак трябва да имам и друг живот освен този,мечтая си да съм приятно облечена със прическа и да пърхам като пеперуда в градината,стига съм била ларва :lol:Даже за целта започнах отдалече с покупките,купих си едно бяло сабо с лилави кантове за градинарските си разходки,обаче пък то излезе единят чехъл по голям от другия,как не съм видяла,хем ги мерих и бяха фабрично завързани. :ufff:
libra
Наркоман
Мнения: 11640
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Дневник на пишман градинаря

Мнение от libra »

Оххх,Шами,и аз съм имала такова сабо,само че в най-гладните години.Единият чехъл ми хлопаше и падаше по улиците.Успях да го върна,все пак.
В наше село имаше подобен седум,само че с по малки розички.Ако е останало нещо,да ти взема?Другият вариант е да ти го захвана и да ти го дам като се видим.Ето ,ти и повод.
Апропо,тази година моите бурени се скубят ,само ако съм на кеф.А ,кеф за бурени рядко ме спохожда.
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8475
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 821 пъти
Получил благодарност: 620 пъти

Re: Дневник на пишман градинаря

Мнение от Shami »

Ми то, тия гладни години при мене нямат свършване,вечните ремонти,разкопките за тръбите не свършват.Тепърва ще се копае още,ще се мести ограда,нови тръби,водомер,шахта и незнам вече още какво ,това по новия план на общината,задният ни двор ще стане преден и ще минава булевард до нас,още отчуждават имоти,няма свършване това.Тъкмо ще се поокопитя от там,пък ще почне местене и при баща ми и пак наново всички изпълнения.Имах някакви планове,но сега вече не знам къде точно ще са тия всички разкопки в двора,не че и в момента ги нямаме де,заради спуканите тръби.Така,че ще си влача тъпото сабо ,поне в градината,децата ми викат да си сложа тоалетна хартия в единят чехъл и нямало да се вижда,че ми е голям,щото вече не мога да го върна,дали пък няма да го загубя в някоя дупка в градината. :lol:
Иначе това сабо жените много го взимат,второ зареждане в магазина правят и взех последното,чудех се на късмета си,как така е останало,ми имало е защо,ама де акъл де :lol:
Обаче розите пък са ми маркови :hihihi:
За седума,не знам вече,едва ли ще се хване,щом този не успя,гледам ,че и Рожеца хич не върви,всички се оплакват,че им превзема терена,само при мене ще мре :hmmm: ,при това за втори път.
libra
Наркоман
Мнения: 11640
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Дневник на пишман градинаря

Мнение от libra »

Да захвана и рожец ?И мен са ме дарували с него,сега вече ми пречи.
Впрочем,очаквам вече градината да стане на компостьор.Не знам какво ще оцелее.Пак пореден дъжд в три серии.
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8475
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 821 пъти
Получил благодарност: 620 пъти

Re: Дневник на пишман градинаря

Мнение от Shami »

А,не,не :lol: ,ще чакаме,може пък и да устиска,имаме подпочвени води,може би затова е така :hmmm:
Правех си план за редичка от туя Смарагд до оградата,Свеки си иска доматите точно в центъра на градината,а ММ иска малини да садим за компот и кокошки за пресни яйца,като,че трите големи вериги магазини не са до нас :lol: Трябва да намеря място за всичко,така,че ще излизам от всички стереотипи за нормална градина.Стига да разбера първо къде ще ни е портата и ще се затваря ли сегашният ни излаз.Поне засега свеки почна да харесва цветята ми,особено като видя Барцелата,тичаше да го полива с една кофа.Сега го спечелих и с лилиумите,ще тръгнат нещата :stiskam:
При нас също вали,плевелите много бързо растат,дразнят ме,все едно не съм плевила ,а им хвърлям и трева отгоре да ги задушавам .
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Дневник на пишман градинаря

Мнение от calico »

Да вдигна темата и да се отчета.
Днес пак местих разни неща- не рози, не. Хемета, кампанули, флоксове, вероники и пр.
Те преди 3-4 години си бяха на мястото, на което днес пак ги преместих :ufff: Ама нещо тогава не ми хареса, и ги командировах в една странична леха да отлежават и нарастват. Е, отлежаха три години и днес обратно ги местих.
Туфите им с коренища бяха колкото малък леген и поне педя надолу, добре са нараснали.

Значи как се процедира:
*изкопавате дупката дето ще е нещото което ще се мести, пръстта от тая дупка- настрани- ако има място, щото наоколо има разни неща дето трябва да се пазят и мястото е само колкото да се копне новата дупка. Внимава се да не се стъпче нещо, понякога почти шпагат трябва да се направи, внимава се и за бодлите на околните рози.
*Вадите нещото с правата лопата, голяма туфа с корените и разполагате в новата дупка- кълчене, ровене, тераует, тор, вода и т.н. - засадено.
*Вземате леген или кофа в която насипвате пръстта, която сте извадили и отделили настрани.
*Занасяте тая пръст в дупката на мястото откъдето сте изкопали нещото.
*и ако имате котки из двора- защитавате и двете разкопани места с нещо отгоре против осиране.

и така- за десетина неща ви отива целия ден, щото нонстоп мъкнете насам и натам пръст и туфи. :ufff:

...ся, това което аз се питам- що не ги оставих да си нараснат на това място дето си бяха преди три години, ами ги пренасях и тогава, и сега. :ufff: :ufff:
за утре имам още :svekurva:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
mileni
Чист кофеин
Мнения: 5149
Регистриран на: Ное 30, '09, 14:43
Дал благодарност: 229 пъти
Получил благодарност: 82 пъти

Re: Дневник на пишман градинаря

Мнение от mileni »

Аз си съсипах два лилиум, от старите. Единия беше Fusion. Миналата година цъфтя с един цвят. Сега хо поръчах пак. Той тръгнал и връхчета направил, но аз видях, само двете и като копая ли копая с една малка мотика... разхвърчаха се люспи и се усетих. :cry:
После още един, но там малко закачих.

Точно си го описала Калико, това разхождане, напред - назад. Също, като муха без глава ходих, из двора.
Не смея нищо да копая и местя, че навсякъде, има нещо.
Докато се крепях да правя едната дупка, за лилиумите, съм стъпила върху зюмбюлите.
Само порази правя :snif:
Пусни хляба си по водата и ще го намеpиш не след много дни.
http://mileni.snimka.bg/flowers/lyato-2013.762771" onclick="window.open(this.href);return false;
https://picasaweb.google.com/101763371167451658448/201502" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Дневник на пишман градинаря

Мнение от calico »

Милени, да- това със стъпкването на нещо едва показало се, е най-голямата опасност при пролетните местения. :nod:

и как така ще въртиш мотика, забрави напрролет за този инструмент- копаеш с ръка, вилица, или ровиш с някакво моливче :angelche:

Значи как се прави- послушай ме, имам опит :lol: : внимателно оглеждаш и опипваш лекичко с ръка мястото където ще копаеш, дори лекичко на 1-2 см разрохваш с вилица, ама едва едва и бавно. После опипваш пак много леко околната земя и си набелязваш местата където ще стъпиш. Тях също ги тестваш с вилицата, и ако няма нищо, слагаш отгоре малък плосък камък/керемидка/дъсчица - колкото за едно стъпало да стъпи. Правиш 2-3 такива стъпенки околовръст мястото за копаене и никъде другаде не стъпваш.
Наболите лилиуми/зюмбюли/лалета са с много нежни връхчета и се чупят лесно, затова ги ограждаш със някакви клечки. Хостите са по-твърди, тях само опипваш с ръка .
Абе има си и предварителна подготовка. наесен е лесно, ама пролетта е много опасно. :lol:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
mileni
Чист кофеин
Мнения: 5149
Регистриран на: Ное 30, '09, 14:43
Дал благодарност: 229 пъти
Получил благодарност: 82 пъти

Re: Дневник на пишман градинаря

Мнение от mileni »

Мотика е силно казано, тя е малка, остра, по-малка е от чирпак :D
Аз отначало лекичко, започнах, имаше там жълта енотера разпростряла се.
Ще имам предвид занапред, опита ти.
То и един божур му счупи връхчето :cry: До Тел, стъпих върху него, като чух, как изхръска сърцето ми се сви.
Бях тръгнала да снимам нарцис, добре го снимах. :snif:.
Иначе, толкова рано не пипам нищо, защото не всичко се е показало. Сега, заради лилиумите ровя.
Пусни хляба си по водата и ще го намеpиш не след много дни.
http://mileni.snimka.bg/flowers/lyato-2013.762771" onclick="window.open(this.href);return false;
https://picasaweb.google.com/101763371167451658448/201502" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”