Дневник на пишман градинаря

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Публикувай отговор
Аватар
lenuza73
Кафе машина
Мнения: 3700
Регистриран на: Окт 3, '10, 18:27
Дал благодарност: 14 пъти
Получил благодарност: 18 пъти

Re: Дневник на пишман градинаря

Мнение от lenuza73 »

Аз в тази тема не съм писала до сега,но влизам да се посмея :lol:
та сега се сещам,че и аз съм имала пишман градинарски творения :angel2:
от мераци да имам нещо червено в градината си,решавам да купя една червенолистна слива от СС ..речено сторено ,идва бусът на Еконт до вкъщи и аз изумена виждам една триметрова фидана да стърчи извън буса :hmmm:
питам момчето какво е това,а той каза,че това съм си поръчала :mrgreen: добреее,викам си,а как ще го пренеса това на село,добре,че по него време колата с шибидах ,та прекосявайки цяла Варна с отворен багажник умирайки от срам ,отивам аз на село да садя върлината .Изпльосках я по средата на градината /защото толкоз ми бил акъла/ :angel2: не бях чела нищо до тогава за тея сливи,пък и градина нямах ,но въодушевена и аз незнам от какво,турям сливата и я чакам нещо да пусне :mrgreen: Да пусне ама нъц...дойде май,таз сопа нищо не пуска..Викам тва нещо е дефектно и грабвам лозарските ножици ,и хайде сливока с нова прическа :lol: /реших че е прекалено висока ,за това не иска да се разлиства/
И така зачаках аз пак...но ...уви,лятото към края ,сливата без листа.Грабвам лопатата и я местя,щото сигурно и е много слънчево...
Насадих това което остана от нея/едно стърчащо сухо клонче/на сянка и втора година зачаквам аз пак ,поне да пусне листа,сливи кат неще :lol:
И така...след двегодишни молби сливата не каза нищо, а аз зачетох вече ,какво що,и разбрах ,че дървото и да го резна до долу,няма да се възтанови,щото не е лале :ufff: Е това ми бяха пишманските срамотии :oops: до сега тази случка я спестявам ,че голям срам бера заради сливата..та не се смейте и вие много :tzeluvka: :tzvetentze: всеки е имал такива "успехи" в градинарстването,а до ден днешен повече сливи не искам да видя,дори и червенолистни

п.п само да доуточня,че когато извърших това действие спрямо сливата,не знаех какво е присадка,не знаех,че на гол корен всичко се топи във вода за няколко часа преди да влезе в земята, абе нищо не знаех,ма мерак градина да имам...........
Lois

Re: Дневник на пишман градинаря

Мнение от Lois »

ей ме и мен тука (пак)
вчера разбрах каква съм я свършила есента, като съм садила последните найсе рози - вместо от купчината компост, съм взела от купчината с тора и съм си напълнила дупките с розите с тор до-го-ре :ufff:
блестящи листа развиват на този етап.
Deleted User 4608

Re: Дневник на пишман градинаря

Мнение от Deleted User 4608 »

Аз пък си обгрижвам такива тревички с надеждата, че може да са хризантемчета от семена. Ръсих къде ли не, хризантеми не поникват, но съм обнадеждена от тези тревички, та дори ги пикирах. :ieeee:
Изображение
Deleted User 5091

Re: Дневник на пишман градинаря

Мнение от Deleted User 5091 »

Хайде и аз в тази тема.
Значи поръчвам си аз 2 саксии със "специален мъх" от Функие, гледайки в нета едни камъни с мъх, красотички в мъх :potekoha: и си ги намествам за къде ще са...
Вчера ги разнасям из градината и какво да видя- на определеното място за тоя мъх се е появил абсолютно същия :ufff:
Е, как не съм забелязала миналата година, че си имам мъх :lol:
Lois

Re: Дневник на пишман градинаря

Мнение от Lois »

хахах, ами пролетно време обикновено има повече мъх, отколкото наесен, може и да си нямала :lol:
краси кубарелова
Баш кафе майстор
Мнения: 2667
Регистриран на: Мар 26, '12, 22:53
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Дневник на пишман градинаря

Мнение от краси кубарелова »

Lois написа:ей ме и мен тука (пак)
вчера разбрах каква съм я свършила есента, като съм садила последните найсе рози - вместо от купчината компост, съм взела от купчината с тора и съм си напълнила дупките с розите с тор до-го-ре :ufff:
блестящи листа развиват на този етап.
и аз така :lol: но съм напълнила с тор кофичките за разсадите за домати :ufff:
не мога да ги преместя, пониците са като косъмчета :angelche:
Светът е пълен с непознати хора...
Lois

Re: Дневник на пишман градинаря

Мнение от Lois »

ми Краси, ще берем гигантски рози аз, домати ти :lol:
Deleted User 4608

Re: Дневник на пишман градинаря

Мнение от Deleted User 4608 »

Аз сях пипера в тор. Да видим какво ще стане. Засега върви добре.
Аватар
cvetnica
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1555
Регистриран на: Юни 10, '13, 10:34

Re: Дневник на пишман градинаря

Мнение от cvetnica »

Краси, Алис, това не е за пишманисване, така сееха разсада на село в доброто старо време когато имаше животни.
Всеки един човек е уникален, точно като всички останали. :)
Маргарет Мийд
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13713
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 202 пъти
Получил благодарност: 390 пъти

Re: Дневник на пишман градинаря

Мнение от zeleno »

lenuza73 , смях се със сълзи ...
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”