Дневник на пишман градинаря

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Публикувай отговор
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17029
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Дневник на пишман градинаря

Мнение от Миша »

Адашче, само трябва да се видим , ще ти наскубя една торба
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8478
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 821 пъти
Получил благодарност: 628 пъти

Re: Дневник на пишман градинаря

Мнение от Shami »

Ще сваля още две три снимки.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8478
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 821 пъти
Получил благодарност: 628 пъти

Re: Дневник на пишман градинаря

Мнение от Shami »

Ха :shock: ,дали така няма да си реша проблема с плевенето. :hmmm: :lol:
Deleted User 5091

Re: Дневник на пишман градинаря

Мнение от Deleted User 5091 »

Да поръчам отново едно и също иглолистно като през цялото време си мисля за друго, това вече е прекалено :mrgreen:
Вместо Picea Glauca Pendula съм поръчала Picea Pungens Glauca Pendula. Имената са почти еднакви, а растенията абсолютно различни.
Отгоре на това Picea Pungens Glauca Pendula въобще не ми нараства за 3 години :ufff:
Аватар
ToBo
Чист кофеин
Мнения: 7642
Регистриран на: Апр 21, '12, 20:41
Местоположение: София

Re: Дневник на пишман градинаря

Мнение от ToBo »

Седумчето си е чудно. Даже ходя по него и нищо ми няма :nod:
Никога не е късно да засадиш клематис...
Аватар
Магдалена
Кафе машина
Мнения: 3421
Регистриран на: Юни 26, '10, 15:57
Местоположение: Благоевград
Дал благодарност: 18 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Дневник на пишман градинаря

Мнение от Магдалена »

ToBo написа: Апр 9, '18, 21:11 Седумчето си е чудно. Даже ходя по него и нищо ми няма :nod:
:liubov2: Ха, Боря, на теб ли ти няма нищо, или като го тъпчеш на него не му пука?? :hihihi: :tzeluvka:
Аватар
Димана
Кафе машина
Мнения: 3082
Регистриран на: Яну 29, '11, 16:59

Re: Дневник на пишман градинаря

Мнение от Димана »

Миша написа: Апр 5, '18, 11:47 Нямам време да коментирам, но категорично не съм съгласна!!! Първо- много трудно се самозасява, да не кажа почти не се самозасява, второ - не пречи на другите растения да избият, напротив, поддържа равномерна влажност , един вид мулч, и оттам растенията се развиват по-добре, трето и така нататък- има повърхностни корени, които не задушават другите многогодишни, и следващо не знам кое подред - то две хубави работи няма, или ще прочиства тук-там, ако е станал много гъст килим, или ще се гъзурчи да плеви бурен, въпрос на гледна точка
Абсолютно съм съгласна с Миша по въпроса със седума. Той е нисък и не пречи на нито едно растение. Имам го в голямко количество при едни красиви ириси.(Като кажа, че са от Владислава, излишно е да ги определям само като красиви). Не пречат на нито едно едногодишно да израстне, не никне трева под него, държи влага, като стъпя върху му, бързо заема първоначално положение. Като се замислих, ще го "заселя" и между розите, тамън ще ми спести плевене. :ieeee:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15871
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 836 пъти
Получил благодарност: 1684 пъти

Re: Дневник на пишман градинаря

Мнение от Гео, граф »

Те това седумче колко се мъчих да си го отчувам :eeeh: . Иса ми даде няколко пъти, после и друг (не помня вече), накрая и Мишето ми нарина сума ти туфи - не става и не става в моята полупустинно-сенчеста градина. Тук-там се появяват заблудени стръкчета, които пазя като зениците си... до първото по-сериозно засушаване и край :cry:. Речено е, че всеки иска това, дето си няма. С хаутиниите така ми се случи, с градинския клеродендрон, с орловата папрат и всякакви други папрати, с простичната ешолция, с хризантемите, с ехинацеите... да не изброявам повече. Затова - яко хости, хойхери и здравец :lol: :nod:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
ToBo
Чист кофеин
Мнения: 7642
Регистриран на: Апр 21, '12, 20:41
Местоположение: София

Re: Дневник на пишман градинаря

Мнение от ToBo »

:lol: На мен определено нищо ми няма :lol: Грешка съм написала. Наистина грубичко се разхождам из него. И си вирее и на сянка, Гео. Само дето не цъфти.
Никога не е късно да засадиш клематис...
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10105
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 366 пъти
Получил благодарност: 1020 пъти

Re: Дневник на пишман градинаря

Мнение от МГХ »

Shami , това дето ти го пратих, като тревичка, става за същата цел, но не може да се ходи по него вероятно. При мен виси от саксия и я облича цялата.
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”