Какво сме дали на света

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Аватар
5ia
Кафевар/ка/
Мнения: 992
Регистриран на: Дек 13, '09, 09:06
Местоположение: Русе

Re: Какво сме дали на света

Мнение от 5ia »

Ами аз нямах предвид това, което си казала, ами така - образно. Щото се опитваме сами да се изкараме светци. Като няма какво да ни повдигне духа, стигаме до там, че да преувеличаваме. Не искам да ме разберете погрешно. Мисля, че съм го писала някъде вече, но аз съм националист. Няма да си напусна Родината си. Не искам и дъщеря ми да я напусне. Но вместо да четем кой какво е направил някога си, да помислим за това - че ако толкова хора в момента не даваха труда си за други държави, можеше и да не сме в такова гадно положение. Японците след Втората световна май не са се оправили напускайки...
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Какво сме дали на света

Мнение от Satori »

DOBI написа:
lila написа:Доби, как един учен да мисли за наука, когато е изправен пред дилемата да плати парното или хляба у нас.
Абсолютно съм съгласна,но това не ми пречи на чувствата............Значи излиза че страната ни е мащеха,а не майка.............Много грозно ми звучи,но............

Специално в правенето на наука, безпаричието не е основният проблем. Друга пречка е ковсервативния манталитет в системата.
Аватар
Росица
Виенско кафе
Мнения: 314
Регистриран на: Дек 13, '09, 10:31

Re: Какво сме дали на света

Мнение от Росица »

Като чета написаното от Цеци в темата, определено се разчувствам и се чувствам горда /даже ми се насълзяват очите/. Жалко е, че забравяме тези постижения, за някои не сме чували, а още по-жалко е, че ги отричаме.
Аватар
цеци
Кафевар/ка/
Мнения: 962
Регистриран на: Ное 29, '09, 15:13

Re: Какво сме дали на света

Мнение от цеци »

5ia написа:Ами аз нямах предвид това, което си казала, ами така - образно. Щото се опитваме сами да се изкараме светци. Като няма какво да ни повдигне духа, стигаме до там, че да преувеличаваме. Не искам да ме разберете погрешно. Мисля, че съм го писала някъде вече, но аз съм националист. Няма да си напусна Родината си. Не искам и дъщеря ми да я напусне. Но вместо да четем кой какво е направил някога си, да помислим за това - че ако толкова хора в момента не даваха труда си за други държави, можеше и да не сме в такова гадно положение. Японците след Втората световна май не са се оправили напускайки...
Напълно те разбирам и си абсолютно права...за себе си.Нали се сещаш колко сме далече от дисциплината на японците ? Не ни трябват родолюбиви спортисти,а родолюбиви управници.В подкрепа на думите ми-световният шампион по св. борба Ангел Драганов в момента отглежда пилета,защото не е напуснал България,когато го канеха.Семеен приятел ни е и не съм много сигурна,че така е в по-голяма полза за Родината.Мога да ти изброя още 4,които са в същото положение.Наим Сюлейманов/също познат покрай съпруга ми/ стана национален герой на Турция.Ако не беше избягал,щеше да отглежда тютюн в Кърджалийско.Аз приемам за по-достойно всеки да се опита да оцелява както може,но никога да не забравя,че е българин.Като Дан Колов напр.
Satori написа:
DOBI написа:
lila написа:Доби, как един учен да мисли за наука, когато е изправен пред дилемата да плати парното или хляба у нас.
Абсолютно съм съгласна,но това не ми пречи на чувствата............Значи излиза че страната ни е мащеха,а не майка.............Много грозно ми звучи,но............

Специално в правенето на наука, безпаричието не е основният проблем. Друга пречка е ковсервативния манталитет в системата.
Кооолко си права !!! Само ще допълня-и интереси,които нямат нищо общо с патриотизма. :ufff:
Животът е трагедия за чувстващите и комедия за мислещите.Хораций
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”