Прости ми, Боже, за поръчките

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Публикувай отговор
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10108
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 366 пъти
Получил благодарност: 1029 пъти

Re: Прости ми, Боже, за поръчките

Мнение от МГХ »

№ 16. А казвали ли са близките ви ,че ще ви изгонят от къщи заради поръчките и колко често месечно.
краси кубарелова
Баш кафе майстор
Мнения: 2667
Регистриран на: Мар 26, '12, 22:53
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Прости ми, Боже, за поръчките

Мнение от краси кубарелова »

Зависима :oops:
Светът е пълен с непознати хора...
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: Прости ми, Боже, за поръчките

Мнение от Албена »

Само един отрицателен отговор имам на 7. Присъствали ли си някога на сбирка на "Хоби кафе"?
Обаче смятам да се поправя още на следващата планирана сбирка. :angelche:
краси кубарелова
Баш кафе майстор
Мнения: 2667
Регистриран на: Мар 26, '12, 22:53
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Прости ми, Боже, за поръчките

Мнение от краси кубарелова »

Албена написа:Само един отрицателен отговор имам на 7. Присъствали ли си някога на сбирка на "Хоби кафе"?
Обаче смятам да се поправя още на следващата планирана сбирка. :angelche:
Зависима :ieeee:
Светът е пълен с непознати хора...
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15881
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 853 пъти
Получил благодарност: 1705 пъти

Re: Прости ми, Боже, за поръчките

Мнение от Гео, граф »

Признавам си ! Който е безгрешен, нека пръв хвърли камък 8-) ... :tzvetoman:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
simplyred
Виенско кафе
Мнения: 465
Регистриран на: Яну 7, '12, 23:33
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Прости ми, Боже, за поръчките

Мнение от simplyred »

Да ви имам греховете!!! :lol:
Много ми харесва една източна мъдрост и все се каня да си я сложа в подписа, въпреки че не обичам цитатите:
Ако искаш да си щастлив един ден, изкъпи се.
Ако искаш да си щастлив една година, ожени се.
Ако искаш да си щастлив цял живот, отглеждай цветя.

Вманиачени сме по щастие, че по-хубаво има ли?! А на всичкото отгоре и околните (семейство, приятели и съседи) правим щастливи. Нямам никакви угризения. :D :twisted:

п.п. Под моя балкон непрекъснато се спират хора, гледат го дълго, коментират, зареждат се с положителна енергия, усмихват се... Съседите също му си любуват с часове. Сигурно се случва същото и с вашите балкони и градини. Какви грешници, ние сме си направо алтруисти, въпрос на гледна точка. :twisted: :hihihi:
denitsavm

Re: Прости ми, Боже, за поръчките

Мнение от denitsavm »

simplyred написа:Да ви имам греховете!!! :lol:
Много ми харесва една източна мъдрост и все се каня да си я сложа в подписа, въпреки че не обичам цитатите:
Ако искаш да си щастлив един ден, изкъпи се.
Ако искаш да си щастлив една година, ожени се.
Ако искаш да си щастлив цял живот, отглеждай цветя.

Вманиачени сме по щастие, че по-хубаво има ли?! А на всичкото отгоре и околните (семейство, приятели и съседи) правим щастливи. Нямам никакви угризения. :D :twisted:

п.п. Под моя балкон непрекъснато се спират хора, гледат го дълго, коментират, зареждат се с положителна енергия, усмихват се... Съседите също му си любуват с часове. Сигурно се случва същото и с вашите балкони и градини. Какви грешници, ние сме си направо алтруисти, въпрос на гледна точка. :twisted: :hihihi:
Подкрепям :daaa: :daaa: :daaa: Пък и е повод за социално сближаване, теми за разговори и т.н.
краси кубарелова
Баш кафе майстор
Мнения: 2667
Регистриран на: Мар 26, '12, 22:53
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Прости ми, Боже, за поръчките

Мнение от краси кубарелова »

Както вървят нещата, ще открия тема : "Награди ме , Господи, за греховната ми любов към цветята! ":daaa: :ieeee: :tzvetentze: Знаех си аз, че съм света вода ненапита, ама друго си е да го чуеш от хората :lol: :lol: :lol:
Светът е пълен с непознати хора...
Аватар
Димана
Кафе машина
Мнения: 3082
Регистриран на: Яну 29, '11, 16:59

Re: Прости ми, Боже, за поръчките

Мнение от Димана »

:srofl: :srofl: :srofl: :srofl: :srofl:
Тъкмо направих теста и ми излязоха повече от 50 % да-та. Притесних се, да ви кажа... :snif:
Обаче прочетох източната мъдрост и...ми окъпах се още веднъж за деня. :D
След това се обадих на ММ, щот вече сме жЕнати...
И на другото условие за доживотно щастие отговарям. :ieeee:
Излезе, че съм един щастлив човек- с баня, добър съпруг и много цветя... :sdance: :sdance: :sdance:
Аватар
estrella74
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1406
Регистриран на: Юли 14, '10, 23:00
Местоположение: София

Re: Прости ми, Боже, за поръчките

Мнение от estrella74 »

milena02 написа:Мили братя и сестри, за доброто на форума извадих от сайта на Анонимни алкохолици теста за определяне на зависимостта от алкохол. За нуждите на форума съм заменила "пиене на алкохол" с "поръчване на цветя", "клиника" е заменено с "цветарски форум", а Анонимни алкохолици е заменено с "Хоби кафе". Отговорете честно с ДА и НЕ и пребройте отговорите си накрая.

1. Имало ли е в живота ви такива периоди, в които да сте чувствали необходимост да ограничите поръчването на цветя?
2. Случвало ли се е хората от близкото ви обкръжение да ви дразнят със забележките си относно поръчването на цветя?
3. Случвало ли се е да имате угризения на съвестта, чувство за вина или да се срамувате заради поръчването на цветя?
4. Случвало ли ви се е сутрин първото ви действие след събуждане да е поръчване на цветя за "успокоение на нервите" или за "идване на себе си"?
5. Смятате ли, че поръчвате цветя по по-различен начин от повечето хора?
6. Смятат ли приятелите или близките ви, че вашето поръчване на цветя излиза извън рамките на нормалното?
7. Присъствали ли си някога на сбирка на "Хоби кафе"?
8. Пренебрегвали ли сте някога своите задължения или семейни дела, заради поръчването на цветя?
9. Получавали ли сте делириум (цветарско бълнуване), силно трепере­не, виждали ли сте несъществуващи неща (мечтани градини) след поръчване на цветя?
10. Търсили ли сте някога от някого съвет по повод своето поръчване на цветя?
11. Попадали ли сте някога в цветарски форум заради поръчването на цветя?
12. Случвало ли се е многократно да поръчвате цветя по-дълго от два дена поред?
13. Случвало ли се е, когато сте изнервен/а, да поръчвате цветя за успокоение?
14. Обещавал/а ли сте често на близките си (семейство, приятели), че няма да поръчвате цветя?
15. Имал/а ли сте често след първите поръчки на цветя трудно преодолима нужда от по-нататъшно поръчване?

Бележка: поне 5 положителни отговора на въпросите от този тест предствляват достатъчен критерий за разпознаване на цветарска зависимост.
Ясно е, че всички сме в кюпа. :hihihi: Трябва да се намери някакво лечение обаче, предлагам да следвате някои основни съвети за ограничаване/лечение на зависимостта:

Лечение на цветарска зависимост

Първо: Зависимият трябва да осъзнае, че е болен и че болестта му е лечима.
Второ: Зависимият ТРЯБВА ДА ИСКА да се лекува.
Трето: Необходима е подкрепата на близки и приатели.
Пето: Да избягва събиране с цветари и влизане във форуми за цветя, които могат да го "подхлъзнат " към старите му навици.
Шесто: Да си намери подходящо занимание, което да отвлича мислите му от цветя и цветни поръчки.

С тези прости правила, които могат естествено да се допълват, се улеснява лечението на заболяването. :hihihi:
Това, което прави живота интересен, е възможността да осъществиш мечтата си.
[img]http://media.snimka.bg/s1/1862/029967772.jpg?r=0[/img]
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”