Свободата, Санчо ...

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Публикувай отговор
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15823
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 718 пъти
Получил благодарност: 1499 пъти

Re: Свободата, Санчо ...

Мнение от Гео, граф »

''Тогава изглежда вероятно, рекох аз, че тиранията се установява не от някакво друго устройство, а от демокрацията, и по-точно, мисля аз, от твърде крайната свобода се поражда твърде голямо и твърде жестоко робство.''

Платон

Не се бях замисляла за този аспект на демокрацията, определено има резон. Nihil nimis (Нищо прекалено) беше един от основните философски принципи на древните гърци и римляни, няма да е лошо да си го припомним...
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аника
Кафевар/ка/
Мнения: 954
Регистриран на: Ное 6, '16, 22:49

Re: Свободата, Санчо ...

Мнение от Аника »

calico написа: Дек 7, '18, 16:10 Ама Гео, Роуз - ама никой не отрича, че в обществото са нужни някакви правила, за да можем заедно да съжителстваме. Такова е положението, сега. Необходими са. Моля ви, не ми приписвайте такива внушения, момичета.
Казвам само че, общество регулирано основно от страх, поражда това, което днес е пред очите ни. И то не ни харесва.
Защо семейните отношения не се регулират от страх?

Това което казвам, е че такива, каквито са хората днес, те не могат да изградят друго общество, колкото и да са наплашени от всякакви наказания. Общество, основано на страх, е обречено на деградация. И понеже не можем да изградим общество, основано на любов, в което всеки доброволно ще спазва правилата, какво остава? Да, правилно- това, което казват посветените от всички времена - всеки да започне да изгражда от себе си проводник на любовта, не на страха. Няма друг начин.
Да, това е малко утопично- кога ли всички или почти всички хора ще направят това със себе си?
Отговорът е - никога. Защото живеят в система от страх. Неголяма част може би ще успеят, но масово - не. И колкото повече страх стоварват отгоре им, толкова по-голяма ще е съпротивата им срещу това, и толкова повече ще са проявите на страха, например престъпленията. Това ще води до все по-голяма и по-тежка тояга, и в ответ - до още повече престъпления. Наблюдаваме го и сега. и не само у нас, а и там дето уж тоягата работи ефективно.
И понеже това развитие е против Божия план, такива общества ще бъдат ликвидирани, разрушени. Ставало е много пъти, и сега ще стане, щом не се поема по друг път. А "другият път" минава през всеки конкретен човек, лично, персонално и отговорно.

Калико, направо си от утопия до апокалипсис :)

Някой го написа по-горе-децата-индиго
Аз не им казвам така, те са разглезени, преинформирани, непокорни и самомнителни. Без значение какви са родителите и на какво ги учат. Не признават авторитети, правят си каквото смятат те за правилно.

Те ще го направят твоя преврат
Аника
Кафевар/ка/
Мнения: 954
Регистриран на: Ное 6, '16, 22:49

Re: Свободата, Санчо ...

Мнение от Аника »

А за страха-всичко е страх, най-вече-да не те отхвърли стадото, ето го простия пример-говорим си дни в неподходящата тема, ама никой не иска да рискува и да се премести в друга (е, може да е от липса на време и т.н.-използвам го за илюстрация). И основното, което Фром казва-да си свободен означава да поемеш отговорност за избора си. А от това хората много ги е страх.
Аника
Кафевар/ка/
Мнения: 954
Регистриран на: Ное 6, '16, 22:49

Re: Свободата, Санчо ...

Мнение от Аника »

Миша написа: Дек 7, '18, 19:39 Аз също, макар много да исках да чуя защо енергията не работи наистина , и защо Бог позволява невинни души да страдат , искам, искам светът да се промени, искам да мога да помогна на всяко страдащо същество, не мога да си затворя очите и да пея псалми ,когато цялото ми същество се бунтува , за това и съм толкава рязка, и ако това е грях, то нека ми бъде простено ...така го разбирам аз, не някой друг и грехът е мой ....
Това е докато не намесим прераждането. Ако го направим, всичко си идва на мястото. И няма защо да си посипваме главите с пепел заради милионите страдащи, защото всяка душа, докато е дух, избира как да се самоусъвършенства и напредне по-бързо. Но ние като хора сме подвластни на емоциите, и така и трябва да бъде, за да може животът да е наистина учител за душите.
Има и други теории, но няма да ви занимавам с тях :)
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Свободата, Санчо ...

Мнение от Миша »

Прераждането....според тая теория съм била шаман, египетска принцеса, пират, контрабандист...Бая души сигурно съм бастисала :eeeh:
Начи много имам да изкупвам, преди нещата да си дойдат на място :eeeh:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аника
Кафевар/ка/
Мнения: 954
Регистриран на: Ное 6, '16, 22:49

Re: Свободата, Санчо ...

Мнение от Аника »

Миша написа: Дек 7, '18, 20:24 Прераждането....според тая теория съм била шаман, египетска принцеса, пират, контрабандист...Бая души сигурно съм бастисала :eeeh:
Начи много имам да изкупвам, преди нещата да си дойдат на място :eeeh:
Това са..бла-бла, от ония популярни статийки
Нямаш нищо да изкупваш, всеки дух, твоят също, се стреми към съвършенство. Избира кога и как да се роди, с кой, за да е всичко тип-топ, по план :)

Между другото някои хора по време на регресия наистина виждат миналите си животи. По този въпрос съм пас-всеки път заспивах :)
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Свободата, Санчо ...

Мнение от Миша »

Не ми отнемай правото на египетска принцеса :snif: от години сънувам един кристално ясен сън, как под мое командване строят пирамидите, а аз излизам от божественото си тяло и витая около работниците във вид на бледо зелен воал/не знам защо е зелен/ , и този сън е толкова реален, че мога книга да напиша :lol: , мога да се върна, да заспя отново и да продължа да го сънувам . И когато се събудя чувството е божественоооо...

Още не съм стигнала до пиратския ми период :D , има време, ще сънувам и ще се нося с червени платна сред бури и урагани :D
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аника
Кафевар/ка/
Мнения: 954
Регистриран на: Ное 6, '16, 22:49

Re: Свободата, Санчо ...

Мнение от Аника »

Миша написа: Дек 7, '18, 20:40 Не ми отнемай правото на египетска принцеса :snif: от години сънувам един кристално ясен сън, как под мое командване строят пирамидите, а аз излизам от божественото си тяло и витая около работниците във вид на бледо зелен воал/не знам защо е зелен/ , и този сън е толкова реален, че мога книга да напиша :lol: , мога да се върна, да заспя отново и да продължа да го сънувам . И когато се събудя чувството е божественоооо...

Още не съм стигнала до пиратския ми период :D , има време, ще сънувам и ще се нося с червени платна сред бури и урагани :D
О, ако така си разбрала каква си била преди, напълно вярвам, че може да е истина :)
Просто...не мога да обменя опит, никога не съм сънувала каква съм била, а много би ми се искало да знам, затова и пробвах с регресията, ама не стана
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Свободата, Санчо ...

Мнение от Миша »

, ако така си разбрала каква си била преди, напълно вярвам, че може да е истина
Или просто прекалено много съм чела за камъни, принцеси и божества :D
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аника
Кафевар/ка/
Мнения: 954
Регистриран на: Ное 6, '16, 22:49

Re: Свободата, Санчо ...

Мнение от Аника »

Едва ли
Щом се повтаря толкова, явно е нещо важно-за настоящето или за миналото
Психолозите много обичат да ги нищят тези
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”