Нови придобивки

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Публикувай отговор
Аватар
маргото
Наркоман
Мнения: 10915
Регистриран на: Окт 24, '15, 22:43
Местоположение: Бяла Слатина
Дал благодарност: 170 пъти
Получил благодарност: 1322 пъти

Re: Нови придобивки

Мнение от маргото »

Благодаря Лизи, Полин, Либра! :tzvetentze: Винаги има риск, по принцип при търговците това е честа практика, даже и при поръчките от внос.
Една позната си купи голяма цъфнала магнолия в жълти, хубави цветове, която тази година е цъфнала в едно никакво розово. Та всичко е възможно! Ама като не купиш, как ще разбереш?! Е, да се надявам, че съм от късметлийте! :stiskam: Ще си покаже след 3 години, а до тогава -
надеждата крепи света! :daaa: "Риск губи - риск печели!"... Ако спечеля от държавната лотария, може и да си позволя отгледани и цъфнали растения от по 65 -130 лв...,ама не играя... и затова си рискувам... :lol: :lol: Нека ни е весело и да се радваме на живота, че е кратък! :ieeee:
libra
Наркоман
Мнения: 11640
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Нови придобивки

Мнение от libra »

Редовно поливане в жегите -юли ,август и малко кисела тор ,та дано заложат някоя пъпка още тази година ,да им видиш сортовете.
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8473
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 820 пъти
Получил благодарност: 613 пъти

Re: Нови придобивки

Мнение от Shami »

Вчера нали ви казах,че пред един цветарски магазин харесах една саксия с лобелия.Ето я.
Изображение
Място не можах да си намеря и днес реших,няма как, ще си я взема,иначе не се заспива.Отивам следобеда пак до магазинчето ,но вече са я продали.Прирева ми се.За успокоение на сърцето си взех саксия с вербенки.
Изображение
сюзан
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Юни 12, '14, 10:56
Местоположение: Стара Загора
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Нови придобивки

Мнение от сюзан »

Шами, ами вербенките много хубави! Да ти са честити!
За да направиш прерия
ти трябва пчела и детелина,
и една мечта голяма.
Но само и мечта ти стига
ако пчела и детелина няма.
Емили Дикинсън
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8473
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 820 пъти
Получил благодарност: 613 пъти

Re: Нови придобивки

Мнение от Shami »

Сюзан,много ти благодаря. :tzvetentze:
Аватар
маргото
Наркоман
Мнения: 10915
Регистриран на: Окт 24, '15, 22:43
Местоположение: Бяла Слатина
Дал благодарност: 170 пъти
Получил благодарност: 1322 пъти

Re: Нови придобивки

Мнение от маргото »

Познат номер, Шами...Не трябва да се мисли много, когато нещо ни харесва! :lol:
Но София е голяма, магазини много, може да угасиш мерака с още проверяване, но и вербенките не са лоши! :tzvetentze: Много да те радват!
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8473
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 820 пъти
Получил благодарност: 613 пъти

Re: Нови придобивки

Мнение от Shami »

Благодаря,Марго. :tzvetentze:
То продавачката като видя как извих,ми сподели ,че ще зареди с нови висящи и други цветя в понеделник. :lol:
marka
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1968
Регистриран на: Окт 15, '13, 14:31
Дал благодарност: 184 пъти
Получил благодарност: 153 пъти

Re: Нови придобивки

Мнение от marka »

Shami, на Подуенския пазар в събота, племенницата ми е купила такава кошница с лобелии.
А, ако някой има желание да се разходи до Пирот, от пазара срещу 5 лв. получавате това:
Изображение
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8473
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 820 пъти
Получил благодарност: 613 пъти

Re: Нови придобивки

Мнение от Shami »

Момичета,много съм луда.Като ходих за лобелията имаха големи петунии,но аз съм алергична,направо се задуших докато разглеждах и се отказах да взимам.Обаче днес минах отново от там и вижте какво помъкнах.Само дето и на главата си не бях сложила саксия,при това пеша,още не влезла за всекидневното пазаруване в кауфланд.Ми душих ги,влачих ги,даже и вербената садих без ръкавици и нищо ми няма :stiskam:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
За този жълт карамфил имаше доста кандидатки,беше единствен,а аз бях първата. :ieeemyzh:
Изображение
После се засаждахме :lol:
Изображение

Изображение
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8473
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 820 пъти
Получил благодарност: 613 пъти

Re: Нови придобивки

Мнение от Shami »

Момичета,бързам да се похваля,влезнах днес рано сутринта за букет в един цветарски магазин,доста скъп за мен,но нямах време да ходя другаде,трябваше ми букет за учителката на детето и докато се въртях какво да взема получих неочаквано предложение,пет или шест саксии ми връчват почти подарък само за 10 лв,при това от висящите , две или три бяха по-големи ,другите малки,верно е,че петуниите вътре хич не ги бива,покафенели са,но дори и само заради саксиите си струва.Казах на жената,че ми е неудобно,как така ще ми ги дава ,но тя настоя,каза ми че ме е запомнила с това колко обичам цветята .Продължих огледа за букет и видях папрат,попитах я дали е градинска,но не е,затова пък нея ми я връчи без пари подарък.Не можах да взема всичко,оставих една част за по-късно,така че пак ще ходя при нея,обаче пък каква бяла хортензия харесах при нея,каза ми ,че била гръцка и била адаптирана към нашите условия,можела да се прихваща,докато холандските трудно се прихващали,това ме вкара в размисъл,защото имам холандски и исках да се пробвам да си ги размножа.
Миналата година пак същата жена ми предложи без пари пет или шест саксии каланхое,бяха различни цветове,но аз отказах,не мога да ги гледам,тогава помислих,че е случайност ,но не е ,набелязала ме е :lol: Нали все ви казвам,че много подарявам,просто ей така,без повод,вчера подарих едната хойхера от Мишето, и не не си мислете,че имам друга такава или пък не ми е харесала,нито пък имам пари в излишък,просто на момента като видя само погледа на човека към цветето решавам да се откажа от него и да го зарадвам , ми връчиха ми веднага саксия с крокосмия,днеска пък всичко това ми се връща петорно. :shock:За пореден път се убеждавам,че доброто се връща в двоен, троен или петорен вид :shock:
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”