Въпроси разни и разнообразни

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Заключено
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8473
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 820 пъти
Получил благодарност: 617 пъти

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от Shami »

Аз пък от един прах за пране преди години такава алергия си докарах,че после и към сапуни ,стигна се до там да се мия и къпя само с вода и да ползвам ръкавици за миене на съдове и досег с препарати.
Алергия се отключи и към лекарства и към миризми.Доста време ми трябваше да я потуша ,години.Сега,прахове ли ,сапуни ли,ползвам само най обикновените ,евтини, стари.С тях засега нямам проблеми,но започвам с по капка,за да свиква организмът и съм изключително внимателна към новите продукти.Нямате си на йдея пък и с какво правя опити да си боядисам косата,че то мъка,много рано побелях . :ufff:
Обаче пък съм забележима :lol: ,хората се обръщат след мен,заприличах на ученичка,даже вчера се улових ,че докато вървя по улицата се чувствам като много по млада ,пък взех и да говоря едно тъничко ученическо. :lol:
Лятото ,на морето ,младежите и девойките ме закачаха,викаха ми, кво става мацка,как е хавата.Тоо да се смееш ли да плачеш ли.Не е по темата ,ама ви се оплакох. :lol:
Последно промяна от Shami на Ное 22, '17, 11:08, променено общо 1 път.
Deleted User 2919

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от Deleted User 2919 »

Shami написа:Нямате си на йдея пък и с какво правя опити да си боядисам косата,че то мъка,много рано побелях . :ufff:
Обаче пък съм забележима :lol: ,хората се обръщат след мен,заприличах на ученичка,даже вчера се улових ,че докато вървя по улицата се чувствам като много по млада ,пък взех и да говоря едно тъничко ученическо. :lol:
" onclick="window.open(this.href);return false;
" onclick="window.open(this.href);return false;
" onclick="window.open(this.href);return false;
боя Силвер за побелелите коси..Нямам побелели коси, генетично е.И баба ми и майка ми не са побелявали, явно взех техния ген, защото баща ми имаше тъмна коса и бели коси на възраст..Давам за тези, които имат побеляла коса, защото ,като отрасва, то предобива такава коса жълтеникав небрежен тон..
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от Миша »

Мише-Шами, пробвала ли си къна, истинска от индийските, хем подхранват,косато лъщи като на арменките, хем стои по 6 месеца, аз също съм с алергия към химии, но с къната нямам проблем
А аз пък искам да си изсветля косато до бяло, което вече е моя естествен цвят, обаче заради трайността на къната не става , ако някой знае как естествено да се отърва от цвета ще получи огромна прегръдка :mrgreen: при коса , дълга доста под кръста


Да си задам и моя въпрос, някой да знае къде продават ръчно правени стъклени коледни играчки ?
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Deleted User 2919

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от Deleted User 2919 »

Миша написа:Мише-Шами, пробвала ли си къна, истинска от индийските, хем подхранват,косато лъщи като на арменките, хем стои по 6 месеца, аз също съм с алергия към химии, но с къната нямам проблем
А аз пък искам да си изсветля косато до бяло, което вече е моя естествен цвят, обаче заради трайността на къната не става , ако някой знае как естествено да се отърва от цвета ще получи огромна прегръдка :mrgreen: при коса , дълга доста под кръста


Да си задам и моя въпрос, някой да знае къде продават ръчно правени стъклени коледни играчки ?
Миша, колежката ми ползваше кана, после само с постепенно отрязване стана оттърването.. :eeeh: Ти сигурно искаш да запазиш косата си, , само корените да изравняваш в цвят на кана с боите, косата расте, , изрязваш краищата..
Тук дават способи, различни варианти с народни безопасни средства, но не знам до колко са действени:
http://www.beautydream.ru/hair/smythnu.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Последно промяна от Deleted User 2919 на Ное 22, '17, 11:32, променено общо 3 пъти.
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10021
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 571 пъти
Получил благодарност: 1033 пъти

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от greeneyed »

renimoss написа:Кажете моля, защо течните перилни препарати са по-лоши от прахообразните? Някъде такова мнение четох из форума и се зачудих каква е логиката.
Течните перилни препарати се разтварят незабавно във водата. Затова някои потребители намаляват температурата на пране. Това води до оплаквания , че им се умирисва пералнята на мухъл- създават се благоприятни условия за плесени, които при пране на 60 гр. не могат да се развият.

Аз пера с течни препарати откакто са пуснати на пазара, на 50градуса най-често. Препарата слагам направо в барабана. Никакви мухъли няма на двете перални- в града и на вилата. :daaa:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Deleted User 2919

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от Deleted User 2919 »

greeneyed написа:
renimoss написа:Кажете моля, защо течните перилни препарати са по-лоши от прахообразните? Някъде такова мнение четох из форума и се зачудих каква е логиката.
Течните перилни препарати се разтварят незабавно във водата. Затова някои потребители намаляват температурата на пране. Това води до оплаквания , че им се умирисва пералнята на мухъл- създават се благоприятни условия за плесени, които при пране на 60 гр. не могат да се развият.

Аз пера с течни препарати откакто са пуснати на пазара, на 50градуса най-често. Препарата слагам направо в барабана. Никакви мухъли няма на двете перални- в града и на вилата. :daaa:
Так правя и аз , а веднъж на месец, пускам бялото бельо, с температура около 70-80 градуса с сух прах и ароматизирана добавка.
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от Миша »

Да побутна въпроса
Миша написа:

Да си задам и моя въпрос, някой да знае къде продават ръчно правени стъклени коледни играчки ?

от този вид-фенерчета
Изображение
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5263
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 97 пъти

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от Daniela Pargu »

Пера от десетина год с течен препарат на ниска температура- нямам умирисване и мухъл :hmmm:
Може би зависи от пералнята и препарата?!
marka
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1968
Регистриран на: Окт 15, '13, 14:31
Дал благодарност: 184 пъти
Получил благодарност: 153 пъти

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от marka »

Има препарати за почистване на пералнята, с които се почистват наслагванията в пералнята и маркучите. Казват, че е хубаво да се ползват веднъж на 6 месеца.
Рени, не знам дали си купувала препарати от Born. Ако не си, опитай. Много по- качествени са. Там продават и Pril, препарат за миене на съдове. Моя позната преди години ми донесе от Германия и оттогава само него ползвам. Една капка в гореща вода и всички мазнини падат без усилие.
elmaz
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1885
Регистриран на: Юни 19, '14, 16:03
Дал благодарност: 8 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от elmaz »

renimoss написа:Кажете моля, защо течните перилни препарати са по-лоши от прахообразните? Някъде такова мнение четох из форума и се зачудих каква е логиката.
Според техника на пералнята ми, те не се отмиват добре и по гумените уплътнения се образува
мухъл. Освен това става и нещо на тръбитте - луга или нещо подобно.
Сега с новата пералня съм на прахообразен препарат.

И аз ползвам само прахове внос.
"Благодаря ти Боже за поръчките" Tanet
Заключено

Обратно към “Разни и разнообразни теми”