Въпроси разни и разнообразни

За разговори, други теми или просто да побъбрим...

Въпроси разни и разнообразни

Мнениеот Titi » Чет Дек 10, 2009 3:34 pm

Интересува ме каква сокоизтисквачка да си купя, около 100 лв. мога да отделя за нея. Давайте препоръки, но от личен опит, не от реклами.
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/
Аватар
Titi
Чист кофеин

Години: 52

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнениеот ravik » Чет Дек 10, 2009 3:39 pm

За цитруси или за твърди плодове, като моркови например?
За цитруси аз лично ползвам кухненския робот - има си цитрус-преса, пефектна е.
За моркови, ябълки и прочие имам някаква сокоизтисквачка, неизвестна марка, купих я от метро преди 2-3 години, струваше 40 лева, немска е като производство - също е перфектна.
Ако питаш мен (и ако нямаш робот естествено), не е ли по-добре да си вземеш всичко в едно - по-новите кухненски роботи имат освен цитрус-пресата и сокоизтисквачки. :nod:
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
Аватар
ravik
Кафе машина

Мнениеот Satori » Чет Дек 10, 2009 4:00 pm

За цитруси миналатагодина си купихме на Бош. Малка, компактна и много добра. Преди това имахме механична преса на Факелман, но я подарихме на свекърва ми, като си взехме новата. За други плодове имам една голяма на Мулинекс, с 4 степени май, доста добра, но е от 2000-та. С роботи нямам никакъв опит, защото нямам ищах да имам. От консерватизъм и от мързел да мия, да слобявам и да прибирам. За кълцане ползвам един многофункционаленпасатор на Браун, дето всички го знаете.
Satori
Баш кафе майстор

Мнениеот Titi » Чет Дек 10, 2009 5:14 pm

Satori написа:За цитруси миналатагодина си купихме на Бош. Малка, компактна и много добра. Преди това имахме механична преса на Факелман, но я подарихме на свекърва ми, като си взехме новата. За други плодове имам една голяма на Мулинекс, с 4 степени май, доста добра, но е от 2000-та. С роботи нямам никакъв опит, защото нямам ищах да имам. От консерватизъм и от мързел да мия, да слобявам и да прибирам. За кълцане ползвам един многофункционаленпасатор на Браун, дето всички го знаете.

Ама не съществуват ли такива сокоизтизквачки, дето са комбинирани за цитрус и твърди. Ей такава искам, как така две отделни. А робот не искам и не ползвам, по същата причина като Satori. И искам сокоизтизквачка, дето се измива с едно-две движения, не да разглабям/сглабям като улава. Иначе ще продължа да си изсисквам цитруси на древната пластмасова "шапчица с ръбчета" и хич няма да се занимавам с глупости.
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/
Аватар
Titi
Чист кофеин

Години: 52

Мнениеот Satori » Чет Дек 10, 2009 5:19 pm

Titi написа:
Satori написа:За цитруси миналатагодина си купихме на Бош. Малка, компактна и много добра. Преди това имахме механична преса на Факелман, но я подарихме на свекърва ми, като си взехме новата. За други плодове имам една голяма на Мулинекс, с 4 степени май, доста добра, но е от 2000-та. С роботи нямам никакъв опит, защото нямам ищах да имам. От консерватизъм и от мързел да мия, да слобявам и да прибирам. За кълцане ползвам един многофункционаленпасатор на Браун, дето всички го знаете.

Ама не съществуват ли такива сокоизтизквачки, дето са комбинирани за цитрус и твърди. Ей такава искам, как така две отделни. А робот не искам и не ползвам, по същата причина като Satori. И искам сокоизтизквачка, дето се измива с едно-две движения, не да разглабям/сглабям като улава. Иначе ще продължа да си изсисквам цитруси на древната пластмасова "шапчица с ръбчета" и хич няма да се занимавам с глупости.

Значи моята Мулинекс сокоизтисквачката става и за цитруси, изобщо за всякакви плодове, но ако се белят и слагат на парчета. Няма сепциална приставка "шапчица с ръбчета." И разглобяването й е почти толкова просто и гениално, като онова на Калашников. И май има също толкова съставни чакти. А тая Боша си е просто електрическа шапка с ребра. И има точно 2.5 - прдон - 3.5 части за миене и я препоръчвам повече от горещо. Не съм в течение какви комбинирани сокоизтисквачи има на пазара, ако изобщо има.
Satori
Баш кафе майстор

Мнениеот evita » Пет Дек 11, 2009 11:42 pm

Незнам дали въпросчето ми е за тук :oops: .
Първата ми братовчедка очаква бебе .То какво ще ми се пада на мен?Племеник или нещо друго :oops: ?
Аватар
evita
Кафе машина

Мнениеот Калина-малина » Пет Дек 11, 2009 11:49 pm

:dovolen: Племеник ще е, Еви :nod: И на мен ми са сложни тези роднински връзки и наименования, но живот и здраве, леля ще си! :nod:
Много сме лудите....но сме пръснати!
Аватар
Калина-малина
Кафе с мляко

Години: 51

Мнениеот evita » Съб Дек 12, 2009 12:00 am

Благодаря,Калинче-Малинче!Беба трябва да се яви до Коледа :ieeemyzh:
Аватар
evita
Кафе машина

Мнениеот Калина-малина » Съб Дек 12, 2009 12:08 am

:dovolen: :stiskam: Чудесно! Живот и здраве, беба ще си има леля, а леля ще си има племеничка! :nod: По вода... :stiskam:
Много сме лудите....но сме пръснати!
Аватар
Калина-малина
Кафе с мляко

Години: 51

Мнениеот al.yank » Съб Дек 12, 2009 12:09 am

Ама що ще е племеник?Племеника нали е като са брат и сестра и сестрата има деца,та те са племеници на брата,пък той вуйчо :hmmmmmm: ..обаче съм обяснител един път..Пък иначе Еви,ще си леля ,а по-нататък,щом сте първи братовчедки,децата ви ще са втори :dovolen:
Истината рядко е чиста и никога проста!
http://bonko.snimka.bg/hobby/moite-cvetya.30518
Аватар
al.yank
Кафе машина

Години: 47

Мнениеот ravik » Съб Дек 12, 2009 1:49 am

al.yank, пак ще е племеница, ама по-далечна. :D
Satori написа: С роботи нямам никакъв опит, защото нямам ищах да имам. От консерватизъм и от мързел да мия, да слобявам и да прибирам. За кълцане ползвам един многофункционаленпасатор на Браун, дето всички го знаете.

Този, който е измислил робота направо бих искала да му стисна ръката :mrgreen: - рязането на лук - безболезнено; салата от моркови и ряпа - за секунди; салата от маруля и репички - за секунди; месо на кайма - без проблеми. Няма такъв уред просто. :D Пък и няма чак такова разглобяване и сглобяване - обикновено ползваш само една приставка за една операция - нищо сложно. :dovolen:
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
Аватар
ravik
Кафе машина

Мнениеот DOBI » Съб Дек 12, 2009 1:49 pm

,! :lol: Равик я кажи какъв е този вълшебен робот.Много ме заинтригува как реже всичко.Май още не е късно да пиша на добрия старец
http://dobiart.fr
Аватар
DOBI
Кафеджия/Кафеджийка

Години: 55

Мнениеот Blue sky » Съб Дек 12, 2009 5:57 pm

Този въпрос за робота и мен много ме гложди :dovolen: , и аз искам повече инфо. Нуждая се от нов миксер и се чудя, дали да си купя най-обикновен, или да си взема робот някакъв. И какъв :hmmm: :hmmm: :hmmm:
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
Blue sky
Чист кофеин

Години: 39

Мнениеот tanya1602 » Съб Дек 12, 2009 6:42 pm

Тити, днес на Красно село в безистена на " Фантастико" имаше комбинирана сокоизтизквачка / за цитруси и всичко останало/ на ф- ма "Елит " за 47 лв.
Аватар
tanya1602
Виенско кафе

Години: 105

Мнениеот mama_li » Съб Дек 12, 2009 7:18 pm

Определено съм "ЗА" робот! Имах един на почти 20 години. Наскоро, по повод годишнина, децата ми подариха нов - Philips. В момента върви реклама по телевизиите за един подобен, но друга марка, май нещо с К беше. Да си призная, много е по-добър от стария. Както казва и Равик, за секунди става готово всичко. Все още не съм му използвала всички приставки и функции, но си заслужава. И въобще не е толкова сложен за почистване.
Препоръчвам от все сърце!
Аватар
mama_li
Кафе машина

Години: 64

Следваща

Назад към Разни и разнообразни теми