Ядоса ме това, че ...... (1)

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Заключено
elmaz
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1885
Регистриран на: Юни 19, '14, 16:03
Дал благодарност: 8 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от elmaz »

Лоис, по повод СОТ-а съм чувала и от други хора, че като се откажеш от тях
и току те обират. Не само в селата, но и в големи градове.
Бандити и пазители са комбина.
"Благодаря ти Боже за поръчките" Tanet
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от Гео, граф »

Лоиз, мила, отвратителна, гнусна ситуациа :eeeh: ! ... Но съдейки по коментарите под твоя вопъл, май всички сме я преживели :o ! Миналото лято сина ми гони по нощИте крадеца до булеварда, само за да го изгледа най-спокойно оня. И въпреки че го хванаха след 20 минути по номера на колата, се оказа, че няма какво да му направят, защото не е успял да открадне нищо достатъчно скъпо. Толкоз за нашето правораздаване :ufff: :ufff: ...
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13673
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 123 пъти
Получил благодарност: 237 пъти

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от zeleno »

elmaz написа:Лоис, по повод СОТ-а съм чувала и от други хора, че като се откажеш от тях
и току те обират. Не само в селата, но и в големи градове.
Бандити и пазители са комбина.
:daaa: , със сигурност , доказано
и , както е видно , хич , ама хич не са бързали
не са тъпкали чували , произволно , а избирателно
в селото на чичо ми не крадат на сума над 300 лв , под 300 никой не се занимава ...
ох Луиз , въздъх :snif:
пп от моят личен опит , хванаха ги , върнаха ми вещите и после 5 години ме влачиха по дела , като свидетел
накрая бях забравила кой месец точно се беше случило деянието ...
Аватар
scleri
Кафе машина
Мнения: 3883
Регистриран на: Юли 10, '10, 13:14
Дал благодарност: 43 пъти
Получил благодарност: 268 пъти

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от scleri »

Сота не върши работа. Полицията са некадърници. Ако искате да хванете крадеца проникнал в дома ви следвайте указанията:
Смилате две кила телешко и кило свинско. Слагате нужните подправки за да замирише суджучето апетитно. След това добавяте шепа таблетки против запек / смлени на прах/. Готовите суджуци наивно провесвате да съхнат в антрето на дома ви. Ако случайно нещо изчезне от дома ви само трябва да попитате селското джи пи коя фамилия се е изпонаакала повсеместно тия дни, и крадците са в ръцете ви.

Лоис, извинявай че се шегувам когато на теб не ти е до шеги, но това което те е сполетяло е познато на голям процент българи. У нас влязоха крадци докато баща ми е спял в неговата стая. Добре че не ги е усетил защото ако беше станал сигурно щеше да се случи нещо много по-лошо от това да изчезнат два лаптопа и шепа женски джунджурийки. Полицията естествено не разкри нищо, а прокурорката която наблюдаваше разследването дори се опита да ни обвини че ние сме инсценирали грабежа. Незнайно защо при положение че нищо от откраднатото не беше застраховано.
РОУЗ

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от РОУЗ »

При нас са гастрольори и това няма да свърши работа.
За неефективноста на полицията не ми се говори, в наше село след групова подписка сложиха патрулка, дремеха по цял ден долу в селото, нямали пари за бензин, за да обикалят. От колите не слизат, освен катаджиите, дето дебнат в засада от храсталака.
СОТ е принудителна мярка заради липсата на действаща полиция, къде в Европа хората се заключват с толкова катанци и решетки, опасват се с бодлива тел и си връзват скромната къщичка към охранителна фирма, че и паник-бутон под възглавницата? Пенсионират се, па се изнесат на село на спокойствие, тук по селата за 20 лева, кокошка или парче желязо може да те затрият.
Lois

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от Lois »

Ха, да не мислите, че на мен ми е сефте?
Обирали са ми и жилището, в което живеех, тази къща е обирана поне пет пъти досега, една друга вила имахме, нея поне пет пъти също, от там даже четките за зъби бяха взели. :shock:
Проблемът тук, Склери, е че е на 500 км, и селото съвсем опустя, особено зимата. Та и джп няма. Трябва да сложа такъв пургатив, че да се посерат веднага, и по лайняната диря да ги намеря :lol:
Обаче не са извлекли всичко, има за още едно-две посещения. Разчистих им, да им е приятно, ако дойдат пак. :evil:
Аватар
scleri
Кафе машина
Мнения: 3883
Регистриран на: Юли 10, '10, 13:14
Дал благодарност: 43 пъти
Получил благодарност: 268 пъти

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от scleri »

Лоис, успокоявай се с мисълта че винаги има и по-лошо. Преди няколко години гледах репортаж по телевизията за някакъв англичанин който си купил къща в едно от странджанските села. Хем на планина, хем близо до морето. Купил я есента, и на следващата пролет дошъл да я постегне. Намерил само основите. През зимата братята не само опразнили къщата, но я разглобили напълно. Като започнали от керемидите, дограмата, тухлите, дървения материал. Нищо не било пожалено. Така че щом имаш не само къща, но и нещо вътре в нея твоето си е направо за почерпка.
Аватар
magimei
Кафе с мляко
Мнения: 217
Регистриран на: Дек 5, '16, 21:35

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от magimei »

Няма как да се озапти тази сган. Множат се като мишки за да източват помощи и да живеят на гърба на всички нас, които работим. Да е чул някой от тях да е платил ток, вода? А ние плащаме загуби по трасето -тия загуби са техният ток.Родила съм 3 деца на тая държава и никога не съм взимала детски, защото имаме фирма. Това не са помощи, а надбавки които се полагат на всяко едно дете родено тук. Откачам на тая тема. Редила съм се да подавам документи на братовчедката ми и съм гледала списъци с какви суми получават още преди 7-8 години взимаха по 600 -800 лв, че как да иска да работи? Крадат наред каквото им падне, а и децата водят с тях и ги учат на същото. Сутринта гледах репортаж по новините как пищят, защото не им е направен ремонт от държавата на общинските жилищата дето са превзели. Колко самотни българки живеят в мизерия и няма кой да им помогне? Защо не се помага на тях? Защото политиците си отглеждат тази сган за са може след това срещу 2 кебапчета и 30 лв да гласуват за тях. Това е реалноста в България.
bpetrova
Кана кафе
Мнения: 598
Регистриран на: Май 6, '16, 19:40

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от bpetrova »

Привет на всички...
Ако знаете вчера какво ми се случи, не само съм ядосана, ами и пострадах.
Живеем със съседи в двуетажна къща от 5 години, слава-богу двора го оградихме. Обаче от 3 години е ад. Съседите - откровени селяндури - няма да ви казвам какви простотии са ставали, а вчера беше кулминацията. Те живеят на първия етаж, около 45- годишни, а техните родители на партера. Ние притежаваме половината от двора, втория етаж, половината от таванските помещения и половината от партера + гараж. Та да се върнем на случката. Вчера моята любима съседка извади градинския маркуч от техния двор и започна да полива стълбите отгоре до долу. За капак на всичко отвън вали като изведро, а вътре по стъбището текат реки. Платчето ни беше мокро и разкаляно, защото естествено тя просто е пуснала водата да си тече. И понеже бях оставила кучето на двора, ми се наложи да сляза и да го прибера заради дъжда. И какво стана - паднах по стълбите от първото стъпало до долу. Имам огромна синина почти една педя на гърба и също толкова голяма на дясното бедро. Съседката ме видя и се изхили нагло. А аз мокра до кости едвам се качих до горе да се преоблека. Майка ми като ме видя излезе и я погледна, а тя най-нагло и говори "ти кво ще слизаш ли"...мйка ки се е зарекла да не продумва и дума. Оная продължава "да зяънна на мъжа ти да питам дали ще слизаш"...и се.качва и звъни на вратата..Изляхме една кофа с препарат, а тя започна да крещи, че сме нямали право да мием, когато тя мие...Не знам какво да прави вече, аз се разминах сравнително леко и добре, че не си ударих главата. Мисля утре да ида на лекар...някакви идеи..Очевидно е, че са психично недобре. Дали мога да се обърна към институциите?
Аватар
scleri
Кафе машина
Мнения: 3883
Регистриран на: Юли 10, '10, 13:14
Дал благодарност: 43 пъти
Получил благодарност: 268 пъти

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от scleri »

Ето какво става като си плащаш редовно здравните осигуровки:

Публикувани от: Петър Желязковon: 03 май 2017, 23:50 В: Здраве7

Коментари Значи, идиотизмът в държавата е напреднал много за една година, както установих днес. Отивам сутринта при личния си лекар. И съм готова за изследвания – сиреч пила само вода. Докато му обяснявам кое какво, сестрата оповестява, че съм с прекъснати здравноосигурителни права. Не може да бъде, казвам. От една година си плащам здравните осигуровки всеки месец в Изипей. Но ето на, прекъснати са. Единият вариант е да отида да се разправям в НАП в общината и да се върна с удостоверение. Другият вариант е да си платя изследванията. Перспективата да търча от Военна болница до Люлин с няколко превозни средства и през всички разкопки за метрото, а после да се връщам пак, ми се вижда загуба на време. Така че си платих изследванията – 35 лева. После се прибрах, взех бележките за платените здравни осигуровки и отидох в общината. В първата стая – три служителки, едната ми обръща внимание. Казвам ЕГН, тя рови в компютъра и съобщава, че не са платени. Платени са – и тръгвам да вадя бележките. И тук става интересното: Тя – Виждам, че са платени, парите ви са тук, но трябва да попълните Удостоверение 7. Аз – Вече съм го попълвала преди година, защо трябва пак? Тя – Защото през декември 2016 са ви изплатили хонорар и той ви е прекъснал здравните осигуровки. Аз – Но нали аз си ги плащам. Защо хонорарът да ги прекъсва? Няма логика. Тя – Търсите логика в тази държава? Това са правилата. Питайте Москов, питайте Борисов… Аз – Искате да кажете, че всеки хонорар, който получа, ще ми прекъсва здравните осигуровки? Тя – Да. Аз – Но защо? Тя вече ми е ядосана, че не разбирам. Колежките й я подкрепят съответно, аз излизам малоумна. И за да не губя време, примирено започвам да попълвам Удостоверение 7. (Малко отклонение: до мен жена попълва декларация, има надвзети здравни осигуровки. Пита ще й бъдат ли върнати надвзетите пари. „Не“, отрязва служителката, „защото здравните осигуровки са задължителни“…) Мен пък ме насочват към други три стаи, където някой да ми издаде удостоверение за пред личния лекар, че съм с възстановени права. В близката стая попадам на служителка, която върши нещо важно. Изчаквам я съответно, тя проверява в компютъра и казва, че й трябвало технологично време, за да издаде удостоверението. „Колко време“, питам. Тя не знае, защото трябвало да направи нещо ръчно. Е, добре, ще пробвам в друга стая – може би там някой е по-компетентен или по-опитен в издаването на такова удостоверение. (Впрочем досега съм вадила три пъти такова удостоверение в същата тази община. И никога не е имало проблеми.) Във втората стая са трима служители. Младеж на преден план се заема с мен. Отново ЕГН, компютър и… той ме препраща за утре сутринта!?! Аз – Искате да кажете утре сутринта пак да идвам до общината – преди да отида при личния лекар? Той – Няма нужда да идвате до общината. От всеки НАП ще можете да вземете удостоверението. Аз – Ама вие акъл имате ли!?! Къде ще търся НАП – при положение че това удостоверение се издава в случай на нужда. Защото информацията ще влезе в мрежата чак след седмица, а човекът трябва да отиде спешно при личния лекар… В крайна сметка младежът поровичка в компютъра има-няма 5 минути и ми издаде удостоверението. Междувременно двете му колежки си нямаха никаква работа и се веселяха с това. А онази от първата стая дойде да нагледа къде съм отишла и се оплака на младежа от мен. Инструктира го какво трябва да направи, но той очевидно си го знаеше. Друг е въпросът, че не му се правеше… Както и на нея. Извод от цялата работа: Ако ядът лекуваше, в момента съм най-здравият човек на света Прочее, бъдете здрави!
Диана Попова – фейсбук профил
Прочетена: 1 020
Заключено

Обратно към “Разни и разнообразни теми”