Не купувайте!!!!!!!!!!

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Публикувай отговор
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Не купувайте!!!!!!!!!!

Мнение от Titi »

gogoman написа:Май, някой трябва да отвори нова тема "Квасенето"
оо, то има в готварската тема, нали от там се научих да квася :dovolen:
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11807
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 145 пъти
Получил благодарност: 184 пъти
Обратна връзка:

Re: Не купувайте!!!!!!!!!!

Мнение от johnstalker »

Titi написа:...
оо, то има в готварската тема, нали от там се научих да квася :dovolen:
:sgiggle: Верно ли?
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Не купувайте!!!!!!!!!!

Мнение от ravik »

Елбито изглежда по-скоро като това вдясно на снимката:
Изображение
Това е 3.6%-товото. Има и в зелено, но същия дизайн - то е 2%.
Аз лично напоследък и в Била не го намирам, само във Фантастико.

Между другото, вчера взехме и Домлян - пак във Фантастико го намерихме. Наистина е хубаво. Днес ще си вземем още. :)

За сиренето, аз май бях писала по-напред - май консумираме предимно Пършевица, но в пластмасовата опаковка. Понякога взимаме и Елена, но нея я ползваме предимно за баници и такива неща. Тертер също сме взимали, но честно казано не виждам какво точно предлагат за тази цена - няма много съществена разлика с Пършевицата например. Маджаров на мен ми се струва твърде мазно. Само това в твърдите им опаковки е приемливо.

Руми, ако някой ти носи прясно мляко и можеш да си квасиш истинско кисело, въобще спирай да търсиш другите млека. :) Ако имаше от къде да взимам истинско мляко, щях да ползвам другите само за закваска. Ама за съжаление, няма. :(
gogoman написа:За да разбереш едно сирене или кашкавал, да ли е менте, ви препоръчвам да го запържите в тиган. Ментето (сирене, кашкавал) при запържване, всичко се стопява и става на олио.
Понеже редовно си правя печено сирене и печен кашкавал с подправки в микровълновата, аз досега не съм намирала на нашия пазар кашкавал, който да не става на олио...
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
Аватар
rumivarna
Кафе машина
Мнения: 3564
Регистриран на: Сеп 20, '10, 14:57

Re: Не купувайте!!!!!!!!!!

Мнение от rumivarna »

ravik написа: Руми, ако някой ти носи прясно мляко и можеш да си квасиш истинско кисело, въобще спирай да търсиш другите млека. :) Ако имаше от къде да взимам истинско мляко, щях да ползвам другите само за закваска. Ама за съжаление, няма. :(

Понеже редовно си правя печено сирене и печен кашкавал с подправки в микровълновата, аз досега не съм намирала на нашия пазар кашкавал, който да не става на олио...
Ние наистина много рядко купуваме мляко от магазин. Но понякога изяждам всичкото заквасено мляко и не се сещам да отделя подкваса предварително :hmmmmmm: Та в такива моменти маман беснее, че съм и прекъснала линията :lol: и се налага да купя в кофичка. Не винаги уцелвам от раз :mrgreen: Понякога от една и съща марка к. мляко има различна прояви като закваска. И затова опитвам с уж по-качествени 8-)
Равик, знам че не е тук мястото, но би ли ми казала как процедираш с кашкавала и сиренето на микровълнова? Рецептата да ми напишеш, ако не е семейна, маркова или някаква друга тайна :hihihi: Много ще съм ти благодарна :tzvetentze:
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили Титаник.
http://rumivarna60.snimka.bg/?user,albums" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Не купувайте!!!!!!!!!!

Мнение от ravik »

Никаква семейна и тайна не е. Всички кръчми в Гърция и половината в Мелник я правят. :lol:

Вариант 1 (печено сирене с подправки):
Плочка сирене, отгоре се поръсва с риган и червен пипер. Слага се за малко в микровълновата (много малко, защото става бързо). Като се извади, се полива със зехтин. Зехтинът може да се сложи и преди да се сложи в микровълновата, но ние понеже си донесохме някакъв много ароматен, студенопресован от Гърция и малко му се губи аромата ако го печем и него, и затова просто поливаме печеното сирене с него. Освен ригана и червения пипер, много хубаво става и ако се сложат кръгчета от люта чушка. Аз лично чушки не обичам и не ям, но ми харесва леко-лютивия вкус, който оставят върху сиренето.
Това цялото нещо може да се направи и завито във фолио и направо в нормалната фурна, но става по-бавно.

Вариант 2 (печено сирене и кашкавал с подправки):
Същото като горе, само че върху плочката сирене с подправки, слагаме и плочка кашкавал (малко по-тънка) и върху нея също слагаме подправки.

Става буквално за под минута, затова е хубаво да се наблюдава за да не го извадиш направо течно. :) Между другото, предполагам, че става и с произволни подправки на вкус - черен пипер, лют червен пипер, босилек, мащерка, магданоз и т.н. Но на мен най ми харесва с риган или с риган и червен пипер. :) С червено вино върви чудничко. :angelche:
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Не купувайте!!!!!!!!!!

Мнение от Titi »

Равик, аз почнах спама в тая тема, ама пък на теб Ич не ти подхожда да го продължаваш :lol: След време като ми се прияде печено сирене как мислиш, че ще се сетя точно в темата "Не купувайте" да търся рецептата :lol:
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
denitsavm

Re: Не купувайте!!!!!!!!!!

Мнение от denitsavm »

Такова сирене, но в класическия вариант - във фолио и с масло, се скъсвахме да си печем на барбекюто на вилата... то там друг готварски уред нямаше, така, че само скари се правеха всякакви, а аз както обичам месо ... та на сирене наблягах и вино :daaa:
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Не купувайте!!!!!!!!!!

Мнение от ravik »

Titi написа:Равик, аз почнах спама в тая тема, ама пък на теб Ич не ти подхожда да го продължаваш :lol: След време като ми се прияде печено сирене как мислиш, че ще се сетя точно в темата "Не купувайте" да търся рецептата :lol:
Аз затова си го копирах и в Готварство. :mrgreen: Поне да не е изцяло оплескана работата. :lol:
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
Аватар
scleri
Кафе машина
Мнения: 3883
Регистриран на: Юли 10, '10, 13:14
Дал благодарност: 49 пъти
Получил благодарност: 268 пъти

Re: Не купувайте!!!!!!!!!!

Мнение от scleri »

Я и аз да си издам тайната рецепта за кашкавален чипс./ Като се е почнало със спамене да вървим до край. /
Значи вземате парче кашкавал и малко сирене. Сиренето трябва да е поне четири пъти по-малко. . Настъргвате ги на ренде. Смесвате в купа. Подправяте с лютив червен пипер, босилек, риган. / подправките могат да бъдат и коренно различни. Въпрос на вкус / Готовата смес разстилате в широка плоска чиния. Мушкате я в микровълновата и правите всичко течно. Оставяте да истине. Получавате вкусна коричка която начупвате на парченца. Страхотно мезе за червено вино.
За да стане коричка, а не печен кашкавал с коричка отгоре сместа трябва да се разстели максимално тънко.
/ Гледайте сиренето да е по-безсолно защото иначе крайния резултат става малко солен. /
Аватар
rumivarna
Кафе машина
Мнения: 3564
Регистриран на: Сеп 20, '10, 14:57

Re: Не купувайте!!!!!!!!!!

Мнение от rumivarna »

Много интригуващи рецепти :daaa: Равик, Склери, благодаря!
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили Титаник.
http://rumivarna60.snimka.bg/?user,albums" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”